Skocz do zawartości
cempish

Problemy z Ryzen 5 5500

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Psiadam komputer  procesorem Ryzen 3 2200g i Postanowiłem go wymienić na Ryzena 5500 gdy go wymieniłem wszystko działało stabilnie aż do mojego urlopu gdy wyjechałem na tydzień i komputer był bez dostępu do prądu. Po urlopie gdy chciałem włączyć PC wiatraki/ledy/wiatraki karty oraz zasilacza działały ale na EZ debug led świecił się stale CPU. Zrobiłem reste cmos, aktualizację biosu, sprawdziłem ramy, wszystkie wtyczki, wymieniłem baterię, wyjmowałem procesor z 6 razy ale nic nie pomagało ale jak włożyłem stary procesor tego Ryzena 3 2200g wszystko po resecie cmos się ładnie odpaliło. Tak więc wysłałem R5 na gwarancję po czym przysłali mi nową sztukę lecz niestety znów sytuacja się powtórzyła po 2 tygodniowym urlopie.

I tu moje pytanie czy ktoś ma może pomysł czemu tak się dzieje z tym R5? R3 normalnie mi smiga może leżeć bez prądu i się odpala a R5 znów prawdopodobnie poszła.

Moja cała konfiguracja:

500 Watt be quiet! System Power 9 Non-Modular 80+ Bronze
MSI B450M GAMING Plus AMD B450 So.AM4 Dual Channel DDR4
AMD Ryzen 3 2200G 4x 3.50GHz So.AM4 BOX
AMD Ryzen 5 5500 6x 3.60GHz So.AM4 BOX
Patriot Memory Viper Elite II DDR4 16 GB (2 x 8 GB) 3600 MHz
Nvidia rtx 3050 8gb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

wniosek nasuwa się jeden , nie chodzić na urlopy XD 

ale tak na poważnie, to procesory nie padają jeden za drugim,( co jakaś seria z wada ?) , wiec sytuacja co najmniej dziwna.

a w jakim sklepie kupowałeś i reklamowałeś CPU ? 

przy problemach z np. zasilaczem to szybciej uszkodziła by się płyta główna czy występowały by problemy z działaniem karty graficznej przy obciążeniu podczas np. giercowania, niż procesor.

co do zasilacza no to nie jest jakiś byle jaki, ale gwarancja na niego to już pewnie wyszła ? , była 36 miesięcy.

tak się zastanawiam nad tym, ale to tylko niczym nie potwierdzona teoria, czy na pewno płyta główna nie powoduje problemów ?, wiesz taki Ryzen 3 2200G ma inny pobór prądu podczas startu niż taki Ryzen 5 5500.  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mieszkam w Niemczech i kupiłem go w https://www.mindfactory.de/ i tam go reklamowałem.

No właśnie niewiem co się dzieje nie mam pomysłu co zrobić oprócz reklamacji procesora chociaż jeszcze muszę pogadać z kimś w okolicy co ma am4 i podpiąć r5 pod inną płytę.

Gwarancja raczej już poszła chociaż jak będę mieć chwilę to zobaczę na ile była.

Aż tak zaznajomiony z elektroniką nie jestem ale poszukam jaka jest różnica w prądach startowych tych procesorów 

Edytowane przez cempish

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, cempish napisał:

Aż tak zaznajomiony z elektroniką nie jestem ale poszukam jaka jest różnica w prądach startowych tych procesorów

wiesz tutaj chodzi o to jak płyta główna po ponownym załączeniu zasilania, uruchamia dany procesor z danej serii , bo już ktoś pisał aby nie łączyć starego z nowym, czyli stara płyta główna i nowy procesor. 

problem zupełnie inny ,ale na początku występował na platformie AM5 gdzie to na płytach Asusa było pompowane zbyt wysokie napięcie i procesory ulegały uszkodzeniu. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To pozostaje mi pierw procesor spr u kogoś czy w ogóle jest jeszcze na chodzie a potem kombinować co dalej.

Tylko to jest dziwne że producent dopuszcza ten procesor do tej płyty i takie jaja mogą wyjść.

Edytowane przez cempish

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Bonusso3 napisał:

Skąd jesteś? Zamów płytę i oddaj, masz 14 dni na zwrot 😉 Wiem że tak się nie powinno robić ale cóż...

Dokładnie, zamów złóż na pająka i zobacz czy botuje z tym 5500. Jak nie a z 2200g wstanie to procek znowu i być może że faktycznie płyta uwala procka przy starcie po dłuższym odłączeniu od prądu. Dziwna sytuacja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra a więc tak procek ruszył pod płytą b550 tak więc najprawdopodobniej jakiś problem z agnes na b450.

A teraz takie pytanie poleci ktoś jakaś płytę pod r5 5500 w podkręcanie itd raczej bawić się nie będę na tym tylko żeby była jak najmniej problemowa

Edytowane przez cempish

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, cempish napisał:

Dobra a więc tak procek ruszył pod płytą b550 tak więc najprawdopodobniej jakiś problem z agnes na b450.

A teraz takie pytanie poleci ktoś jakaś płytę pod r5 5500 w podkręcanie itd raczej bawić się nie będę na tym tylko żeby była jak najmniej problemowa

na B550 raczej nie powinno być problemów.

opcja od najtańszej z słabszym kodekiem audio 

Płyta główna - MSI B550 GAMING GEN3 - kodek Audio ALC 897 jedno gniazdo pod dyski M.2

Płyta główna -  MSI B550-A PRO - kodek Audio 892 i dwa gniazda dla dysków M.2 

Płyta główna -  Asus TUF GAMING B550-PLUS - kodek Audio ALC S1200A , dwa gniazda dla dysków M.2 

Płyta główna - MSI MAG B550 TOMAHAWK - kodek Audio ALC 1200 , dwa gniazda dla dysków M.2

Płyta główna Asus ROG STRIX B550-A GAMING - kodek Audio ALC SupremeFX S1220A , dwa gniazda dla dysków pod M.2 

Płyta główna Asus ROG STRIX B550-F GAMING - kodek Audio ALC SupremeFX S1220A  ,dwa gniazda dla dysków pod M.2 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...