Skocz do zawartości
.PaVLo.

ASUS TUF RTX 4090 OC, a topiące się gniazda 12VHPWR

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Jak to w końcu jest z tymi topiącymi się gniazdami w 4090, bo już nie wiem czy zwracać nowego RTX4090 czy olać sprawę i cieszyć się grami w 4k?
Z kartą od razu zakupiłem dedykowany kabel do zasilacza (CORSAIR CP-8920331 12+4 PCIE 5.0), który od razu podłącza się do zasilacza, jest elastyczny i nie wygina się w gnieździe karty graficznej.

Wczoraj na Reddit, trafiłem na post, gdzie jeden gość mając taki sam zasilacz (Corsair RM850x) i taką samą kartę graficzną (Asus TUF 4090 OC) oraz ten sam dedykowany kabel, twierdził że karta uszkodziła mu zasilacz przez zbyt mocne obciążenie dwóch linii. Co ciekawe działa mu na tym zasilaczu RTX 3080, który pobiera niewiele mniej mocy.

Mam jeszcze tydzień na decyzję, ale normalnie zacząłem się obawiać o obciążanie tej karty i zrobiłem UV na 0,950v i od razu zauważyłem 50W mniejszy pobór, ale nadal potrafi dojść pod +360W.
gpGgexT.jpg
 

Edytowane przez .PaVLo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam 

przecież posiadasz zasilacz z - Wentylator ML 135mm z łożyskiem z lewitacją magnetyczną XD 

a tak n a poważnie fizyki nikt nie zmieni, sporo uszkodzeń gniazd -wtyczek wynikało ze wtyczka nie była wsuwana do końca ( a mówili aby nie wkładać do końca, to ja już nie wiem jak to jest z tym wpychaniem XD ) 

jak masz obawy, to zawsze możesz zakupić "pirometr laserowy", dużo nie kosztuje i sam możesz sprawdzić zmierzyć podczas dużego obciążenia jaka jest temperatura na wtyczce , oraz zamieścić stosowny wpis aby się podzielić informacja.

np. z alledrogo

https://allegro.pl/listing?string=pirometr laserowy&order=p   

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawda jest taka, że gniazdo HPWR to poroniony pomysł z którego już się firmy wycofują - za małe styki  nie są wstanie przenieść obciążeń beż nagrzewania się a gniazdo ( też za małe) nie jest wstanie tego ciepła odprowadzić. Wcześniej czy później sfajczy się większość z nich.

A najlepszy w tym jest fakt, że wina jest zrzucana na użytkowników.....

@.PaVLo.nie jestem pewien czy w wypadku uszkodzenia oryginalny kabel Corsair nie będzie przyczyną odrzucenia reklamacji. Czytalem jakis czas temu, że producenci zalecają używanie tych dołączonych do karty graficznej.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mogę tego teraz znaleźć, ale widziałem na zagranicznej stronie Asusa, że nie będą brać pod uwagę czy karta była zasilana kalem z zestawu, czy jakimś innym. Jest to też logiczne, bo sam od bardzo dawna, używałem wyłącznie oryginalnych kabli od zasilacza, a nie tych śmiesznych przejściówek, które producenci kart graficznych dorzucali.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...