Skocz do zawartości
Krzysztof28

Płyta Główna Shuttle Ak-12A + Duron 900 Mhz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich na Forum Tweak :),Moje pytanie może nie zdziwi,a może zdziwi nie jednego,natomiast,posiadam płytę główną Shuttle AK-12A + Procesor Duron 900 Mhz,do rzeczy !!płyta ta nie posiada opcji do ręcznego ustawiania napięcia na procesor,owszem jest opcja do podniesienia Mhz,w tym sęk że automatycznie przyznaje mi napięcie do podniesionej częstotliwości,wykonując tę pracę uruchamiam komputer ponownie,a tu wielki zwis!! 0 reakcji!!,nie znam się na tym wogóle,prosił bym o radę na maila :)..,i z jakich powodów może występować zawieszenie całego sprzętu po tej małej operacji,pozdrawiam wszystkich,i czekam na kropelke pomocy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzisiaj dowiedziałem się że shuttle ak12a ma chipset VIA KT133A więc do 133 powinno dobrze chodzić.a wszystko co sięustawia automatycznie jest do kitu, a to podnoszenie napięcia jest g... warte. rada : podkręcaj mnożnikiem. bierzesz ołóweczek B lub 2B, łączysz mostki L11 i na płycie ustawiasz mnożnik (no chyba że nie ma mozliwości zmiany mnożnika - wtedy pozbądź się tej płyty bo do niczego się nie nadaje). ustawiasz niższy m,nożnik i FSB 133 lub tylko podnosisz mnożnika na 10, 11, 12 jużnie pójdzie raczej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich,co do podniesienia mnożnika,to jest on automatycznie podnoszony razem z podnoszonym zegarem Mhz,więc chyba nic z tego ;( a co do L11,to chyba L1,bo pierwsze słyszę o L11 !!pozdrawiam,czekam na opinię,słyszałem od wielu ludzi że dobrą płytą główna jest ABIT KT7A,tą płytę poleciło mi kilka moich znajomych,oczywiście na FSB 100-133

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich,co do podniesienia mnożnika,to jest on automatycznie podnoszony razem z podnoszonym zegarem Mhz,więc chyba nic z tego ;( a co do L11,to chyba L1,bo pierwsze słyszę o L11 !!pozdrawiam,czekam na opinię,słyszałem od wielu ludzi że dobrą płytą główna jest ABIT KT7A,tą płytę poleciło mi kilka moich znajomych,oczywiście na FSB 100-133

Co za bzdura. Przy podnoszeniu zegara mnożnik POZOSTAJE ten sam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam ta plyte i tylko czekam az sie spali :D ... Jednym zdaniem totalny shit jezeli chodzi o podkrecanie. Aha jak podnosisz fsb to ani sie napiecie nie zmienia ani mnoznik.. to bzdura i tak sie nie dzieje. Jak masz duronka to badz happy, ja mam athlona 1Ghz i z nim sie nic nie da zrobic bo standard chodzi na 133 fsb . A o ile pamietam to manualnie mozna tam zwiekszac od 100 do 112-115 co 1. I mozna jeszcze zworke przestawic na plycie glownej 100133 fsb. Co do napiecia.. to dziala drutmod na Athlony xp (sam sprawdzalem .. niestety mnoznik jush nie dziala . ( Ale cieszy mnie mysl ze zrobilem cos dla dobra nauki :D )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich,co do podniesienia mnożnika,to jest on automatycznie podnoszony razem z podnoszonym zegarem Mhz,więc chyba nic z tego ;( a co do L11,to chyba L1,bo pierwsze słyszę o L11 !!pozdrawiam,czekam na opinię,słyszałem od wielu ludzi że dobrą płytą główna jest ABIT KT7A,tą płytę poleciło mi kilka moich znajomych,oczywiście na FSB 100-133

z tym mnoznikiem to sie zamotales jak cho.ler.a ,ale jestes zielony to ci wybacze

 

Abit KT7/A/E to sa wyj.ebis.te plytki :twisted: ,wiem bo mam :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...