Skocz do zawartości
Obsceniczny

Upgrade gruza i7 3930k + GTX 1070 + 16 GB DDR3 - czy warto?

Rekomendowane odpowiedzi

Rozważam wymianę GPU na coś nowoczesnego plus ewentualnie dołożenie RAM do 32 GB, ale zastanawiam się, czy CPU nie będzie ograniczał nowej karty. Zestaw nadal daje radę w 1080p, ale powoli zaczyna brakować mocy. Warto brnąć w modernizację czy już raczej myśleć o nowym zestawie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam 

procesor ma +/- 13 lat ? (Sandy Bridge-E) , czy łączenie go z nowsza karta graficzna da dobry efekt ? np. w jakim stopniu wystąpi bottleneck ? 

to czy CPU daje czy nie daje rady np. w grach to można sprawdzić 

msi afterburner

jak ustawić

https://www.youtube.com/watch?v=WjzCxAR6gh4&t=8s

16GB to w 1080p to tak w zależności od gry, ale obecnie to tak bym powiedział jeśli chodzi o nowsze tytuły może już być na styk. 

modernizacje PC zaczyna się od zakupu nowego zasilacza.  

 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Obsceniczny napisał(a):

Rozważam wymianę GPU na coś nowoczesnego plus ewentualnie dołożenie RAM do 32 GB, ale zastanawiam się, czy CPU nie będzie ograniczał nowej karty. Zestaw nadal daje radę w 1080p, ale powoli zaczyna brakować mocy. Warto brnąć w modernizację czy już raczej myśleć o nowym zestawie?

Przy podobnej klasie sprzętu zainwestowałem w całkiem nowy zestaw. Wydaje mi się, że modernizacja nie ma sensu. Zbyt wiele się pozmieniało w międzyczasie. CPU będzie hamował większość nowoczesnych GPU. Moim zdaniem szkoda zachodu.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Popieram @gregory_portmanszkoda zachodu nawet jak zrobisz upgrade procka na najmocniejszy jaki wejdzie w płytę (4960x?) i dorzucisz mocniejszą grafikę to efekt może być średni ze względu na zbyt słabą wydajność 1 wątkowa (stuttering). Pomijam zupełnie kwestię kosztu takiej modernizacji bo o opłacalności nie może być tutaj mowy. Poszukaj nowego zestawu. 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, karro napisał:

Kup sobie rtx 4070 i tyle. Będzie pora ,ze ci cpu dokuczy to zrobisz sobie upgrade na platformie. Ramik to tam jest DDR3 czy 4?

żenada...  proponujesz określony sprzęt pod platformę o której nic nie wiesz ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję wszystkim zaangażowanym za czas. Postanowiłem pozostać na tym sprzęcie tak długo, jak w ogóle daje radę odpalać gry, a później złożę nowy zestaw lub kupię nowe konsole, gdy wyjdą. Zagłębiłem się w temat, poczytałem i doszedłem do wniosku, że zbyt wiele rzeczy musiałbym wymienić w obecnym zestawie, żeby to miało ręce i nogi. Opłacalniej jest kupić nowszą platformę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...