Skocz do zawartości
adamura88

Upgrade z i5 2500k

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

Przychodzę do Was, bo mam problem z decyzją co kupić, by ulepszyć trochę swojego kompa. Na ten moment posiadam konfigurację jak poniżej:

i5 2500k

Asrock P67 Pro

2x 8GB DDR3

Fractal Design Define R2

Antec True Power 650W

Radeon RX570

Potrzebuję czegoś nowszego, bez szaleństw. Głównie praca biurowa, programowanie, trochę edycji wideo, jakieś zastosowania Big Data itp

Gram głównie w iRacing, Assetto Corsa, F1. Nie mam mocnego ciśnienia na najnowsze gry. Najchętniej zostawiłbym grafikę którą mam oraz zasilacz i obudowe.

Szukam czegoś raczej po kosztach, mogą być używki - głównie chodzi o procesor.

Dzisiaj zarezerwowałem w x-kom i5 12600kf za 749zł. Wiem, że to martwa platforma, ale tak jak pisałem wcześniej, nie potrzebuję najnowszych rozwiązań. Plusem są DDR4, niższy koszt.

Zastanawiam się czy ten i5 jest ok za tą cenę, czy lepiej jednak wziąć używane R7 5700x za około 500zł, a może iść w AM5, bo perspektywiczne.

Co byście doradzili? Budżet to powiedzmy do 2000zł.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No 12 generacja wydajnościowo zarówno na single jak multicore będzie fajna ale przecież składając z r 7500f też złożysz w tej kwocie. Na dwoje babka...

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A coś takiego?

https://www.olx.pl/d/oferta/komputer-pc-do-zlozenia-i7-7820x-x299-CID99-IDYsspl.html
 

Uprzedzając nie znam typa, tak tylko rzucam pod rozwagę. Używki z OLX kupuje tylko po sprawdzeniu na miejscu i z odbiorem osobistym 
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z używkami to loteria, obecnie musisz pamiętać zeby kupic 32gb ramu (2x16) bo nawet najnowszy cpu nie wyrobi, obudowę bym zostawił a reszta do wymiany choc zasilacz powinien dać rade do rtx 4070 włącznie to jest juz dosc stary no i wypadałoby miec jednak 750w (kwestia ile masz dysków itd)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o link powyżej, to nie widzę najmniejszego sensu. Staroć wymieniony za staroć za wcale nie małe pieniądze.

Jeżeli używka to paromiesięczny- roczny sprzęt z 12gen intela lub R 5000.

Jeżeli chodzi o RAM, to jak najbardziej 2x16GB. Nie zamierzam wkładać mocnej grafiki, najchętniej zostawiłbym swojego RX570.

Obecnie mam z 3 dyski SSD. Zasilacz bym zostawił, no ale właśnie jest dość stary.

Ile według Was można wziąć za taki komputer w całości (gdybym się zdecydował sprzedać wszystko bez większej zabawy)?

Edytowane przez adamura88

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

10 godzin temu, adamura88 napisał:

Jeżeli chodzi o link powyżej, to nie widzę najmniejszego sensu. Staroć wymieniony za staroć za wcale nie małe pieniądze.

popieram. 

10 godzin temu, adamura88 napisał:

Zasilacz bym zostawił, no ale właśnie jest dość stary.

modernizacje PC rozpoczyna się od zakupu nowego zasilacza , kupno nowego zasilacza to nie wydatek, tylko inwestycja w bezpieczeństwo ,nowo zakupionych podzespołów, "chytrusek traci dwa razy... " 

10 godzin temu, adamura88 napisał:

Ile według Was można wziąć za taki komputer w całości (gdybym się zdecydował sprzedać wszystko bez większej zabawy)?

ciekawe czy wszystko sprawne 

https://allegrolokalnie.pl/oferta/procesor-intel-i5-2500k-mobo-ram

wstępnie wystawił bym za 800-900pln. i zobaczył bym jakie było by zainteresowanie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, w końcu udało mi się znaleźć czas, żeby zajrzeć do środka i dokładna specka to:

 

i5 2500k ( kiedyś próbowałem OC i 4,9GHz było stabilne)  - 50zł

Chłodzenie - Zalman CNPS10X Flex + wentylator Enermax T.B. SILENCE PWM - 100zł

Asrock P67 Pro - 100zł

2x 8GB DDR3 - 100zł

Fractal Design Define R2 + Kontroler obrotów wentylatorów na 8szt - 200zł

Antec True Power 650W - 100zł

Sapphire Nitro + Radeon RX570 - bezgłośne chłodzenie - 350zł

 

Czy chłodzenie można by było przystosować na AM4/5 lub LGA1700? Czy dokładna specka zmienia coś w wycenie?
Dodałem na szybko cenę per część, czy to się mniej więcej zgadza?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Bonusso3 napisał(a):

Jak chcesz to sprzedać to wystaw jako całość, ja dokładnie taki zestaw oddałem do fundacji bo za 500zł nie będę się bił z ludźmi na OLX.

 

Możesz przybliżyć co to za fundacja? Też mam taki elektrozłom z którym nie mam pomysłu co zrobić...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...