Skocz do zawartości
spawnersiak

Jaki dysk Nvme do nowego kompa?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Tak jak w temacie. Jaki policilibyście dysk Nvme m.2 do nowo złożonego kompa? Obecnie jadę na zapasowym ssd Samsunga QVE 870 1tb. Płyta główna to Gigabyte B650 Gaming X AX. Komputer służy wyłącznie do grania, internetu i kopiowania plików między partycjami. Czy opłaca się trochę dopłacić i wziąć dysk z pamięcią DRAM czy jednak nie? Poszkiwana przeze mnie pojemność to 1tb.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie zastanawiam się nad tym Lexarem, ale czytałem, że nie ma pamięci DRAM. Akurat jeżeli chodzi o dyski m.2 jestem ciemny. Ten DRAM w ogóle potrzebny jest czy nie? Czy przydaje się jedynie osobom, które pracują z aplikacjami mocno obciążającymi dysk?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To,fakt że nie posiada pamięci DRAM,ale w codziennych zastosowaniach radzi sobie całkiem dobrze.Jak nie będziesz przerzucał danych,to sobie spokojnie poradzi.

Zobacz na test https://www.purepc.pl/test-dysku-ssd-lexar-nm790-kolejny-bardzo-udany-i-dobrze-wyceniony-nosnik-taki-lexar-nm710-na-sterydach?page=0,20

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, spawnersiak napisał:

Właśnie zastanawiam się nad tym Lexarem, ale czytałem, że nie ma pamięci DRAM. Akurat jeżeli chodzi o dyski m.2 jestem ciemny. Ten DRAM w ogóle potrzebny jest czy nie? Czy przydaje się jedynie osobom, które pracują z aplikacjami mocno obciążającymi dysk?

DRAM najbardziej wychodzi w wielozadaniowości. Robienie wielu rzeczy na raz daje przewagę dyskom z pamięcią. Ale jak nie chcesz płacić ekstra nie musisz. Dobre dyski i tak są zupełnie przyzwoicie szybkie w codziennych zastosowaniach.

Edytowane przez rafa
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A np. przy kopiowaniu wielu plików jednocześnie z jednej partycji na drugą, przy rozpakowywaniu plików lub wczytywaniu programów lub gier taki DRAM nie jest potrzebny? Szybkościowo taki dysk nie będzie odstawał od takiego z DRAMem? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, piwniczak5000 napisał(a):

Ok dzięki. Zastanawiam się pomiędzy tym WDkiem, a Lexarem. Do jutra mam jesszcze czas 😜Radiator mi niepotrzebny bo mobo ma radiatory na 3 dyski m.2. 

Edit: Mam jeszcze pytanie odnośnie termopadów. Czy jeżeli płyta główna ma radiatory na dyski m.2 to są one z naklejonymi fabrycznie termopadami? Sprawdziłbym sam, ale nie będę się tym bawił po nocach.

Edytowane przez spawnersiak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, spawnersiak napisał:

Albo się brało HDD 5400rpm. albo 7200rpm.

No nie. Tam tez byly spore czasem roznicee wydajnosci miedzy dyskami

17 godzin temu, spawnersiak napisał:

Czy jeżeli płyta główna ma radiatory na dyski m.2 to są one z naklejonymi fabrycznie termopadami?

Tak, powinno byc wszystko gotowe do montazu dysku.

https://www.ceneo.pl/128213117 WDSN770

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...