Skocz do zawartości
spawnersiak

Dziwny dźwięk dochodzący z GPU

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Wczoraj po robocie usiadłem do mojego nowo złożonego PC-ta i podczas gry usłyszałem dziwny dźwięk dochodzący z obudowy. Brzmi to jakjakieś mini wyładowanie elektrostatyczne (które trwa beż przerwy, coś jak bzyczenie). Gdy wyłączam grę dziwny dźwięk ustaje. Nie jest to głośny dźwięk, bo przy włączonych głośnikach go nie słychać. Jedynie wtedy kiedy w domu panuje cisza. Dodatkowo zauważyłem, że gdy zmniejszę odświeżanie pionowe albo ustawię mniejszą ilość FPs to dźwięk staje się cichszy albo znika w ogóle. Przy stress testach bez użycia ekranu (np. Aida64) GPU dziwnego dźwięku nie ma w ogóle. Przy użyciu FurMarka z użyciem ekranu (ten włochaty donut 😛 ) słychać lekkie bzyczenie. GPU to Radek 7800 XT Steel Legend.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jest to groźne? Po 15 latach przerwy wróciłem do grania na kompie i po około 4 dniach od złożenia PC właśnie takie coś mi się objawiło. Może się to pogorszyć albo zaniknąć?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok. Dzięki za pomoc. Poszperałem też trochę i okazuje się, że bardzo wielu graczy ma ten problem. U niektórych słychać te cewki ciszej, a u innych głośniej. Dobrze chociaż, że u mnie to bzyczenie jest ciche 😛

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, spawnersiak napisał(a):

Ok. Dzięki za pomoc. Poszperałem też trochę i okazuje się, że bardzo wielu graczy ma ten problem. U niektórych słychać te cewki ciszej, a u innych głośniej. Dobrze chociaż, że u mnie to bzyczenie jest ciche 😛

Nie przejmuj się tym. Wiele osób zwraca na to przesadną uwagę, zwłaszcza gdy chcą udowodnić wyższość jednego producenta GPU nas drugim 🙂

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie z PC Master Race. Za stary na takie rzeczy jestem 😛 Grunt, że dowiedziałem się, że nie jest to szkodliwe i można normalnie grać. Zwłaszcza, że to bzyczenie nie jest głośne w moim przypadku 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...