Skocz do zawartości
Krzychu286

Komputer z polecanego zestawu nie startuje

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Ostatnio składałem komputer dla mamy z polecanego zestawu na luty za 1000 złotych (luty) z jedną zmianą, wymieniłem polecany dysk M2 na SSD. 
Podzespoły których użyłem to: 

Zasilacz LC-Power 350W (LC420-12 V2.31)

Płyta główna ASRock B450M-HDV R4.0

Pamięć G.Skill Aegis, DDR4, 16 GB, 3200MHz, CL16 (F4-3200C16D-16GIS)

Dysk SSD Crucial BX500 240GB 2.5" SATA III (CT240BX500SSD1)

Procesor AMD Ryzen 5 4600G, 3.7 GHz, 8 MB, BOX (100-100000147BOX)

Obudowa Krux Trek (KRX0015)

Niestety po złożeniu całości i odpaleniu, komputer nie wstaje nawet do biosu. Próbowałem zamieniać RAM, odpalać tylko na jednej kości, wyjmować baterie BIOSu na kilka minut ale nic to nie pomogło. Nie jestem ekspertem w temacie więc załączam zdjęcia złożonego zestawu i prosiłbym o radę czy nie popełniłem jakiegoś oczywistego błędu oraz jak mogę zdiagnozować co jest przyczyną zaistniałego problemu. Z góry dzięki. 

komp1.jpg

komp2.jpg

komp3.jpg

komp4.jpg

komp5.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na to, że trzeba to rozłożyć i uruchomić  na stole.

Żadnych dysków i innych urządzeń oprócz myszki i klawiatury nie podłączaj.

Tylko płyta, procesor z chłodzeniem, jedna kość RAM, zasilanie, klawicha, mycha  i przewód do monitora.

Jak to już poskładasz na stole, to wyjmij baterie na minutkę i po jej zamontowaniu uruchom platformę.

Płyta bez dysku z systemem powinna sama wejść do biosu.

Napisz co jest grane.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

czy wtyczki z obudowy od , Power , Restet , Power led , HDD led , są poprawnie wpięte w odpowiednie piny ? , bo tak ze zdjęcia to nie wynika, albo tego nie widać... 

czy zasilacz podaje napięcie ? , wypnij wtyczkę 24pin z płyty głównej i zrób mostek przewód zielony i z obojętnie jakim czornym , wentylator w zasilaczu powinien zacząć się obracać.

czy posiadasz klawiaturę pod PS/2 ? 

 

   

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź na początek czy wszystko jest dobrze dociśnięte,chodzi o wszystkie wtyczki.

Możliwe że potrzeba aktualizacji BIOS-u, bez podłączania procesora.

Edytowane przez Amoros

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...