Skocz do zawartości
HugoR_S

NR200p wysokie temperatury

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, to mój pierwszy post i zaczynam od problemu. Kilka miesięcy temu składałem komputer w obudowie NR200p z założonym szklanym panelem. W środku był i5 12400f i RTX 4070ti, na górze miałem zamontowane dwa oryginalne wentylatory, a procesor chłodził bequiet pure rock slim 2. Temperatury karty pod obciążeniem były w granicach 65-70 stopni, a procesor około 60. Przy takiej konfiguracji i temperaturach komputer był praktycznie niesłyszalny. Ostatnio zakupiłem telewizor 4K i Gogle VR, więc zrobiłem upgrej karty na 4090 od PNY i od tego czasu mam ogromny problem z temperaturami i dziękiem. Procesor bez zmian praktycznie 60-65 stopni, ale karta dobija do 85, a hotspot do 90-95. Nawet bym te temratury GPU jakoś przeżył, ale sprzęt jest aktualnie strasznie głośny. Próbowałem montować dodatkowe wentylatory na dół, do tyłu (arctic P12), wydrukowałem wyższe nóżki do obudowy, ale nic to praktycznie nie daje. Zamówiłem wczoraj obudowę lianli 216 żeby pozbyć się problemu głośności, ale przeraża mnie trochę jej rozmiar. Po przydługim opisie mam pytanie. Macie jakiś pomysł żeby uratować mojego małego cooler mastera? Nie oczekuję że karta będzie super chłodna, wystarczy mi cisza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak bym najchętniej zrobił, ale córka ma królika, który biega sobie jak na wolności i nie do końca mu ufam 😆 

Masz na myśli jakąś konkretną obudowę?

Edytowane przez HugoR_S

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę dziwne bo tam od spodu dwa wentylatory wchodzą i karta ma dostęp do "świeżego" powietrza więc nie wydaje mi się, że obudowa jest problemem. Jak zamówiłeś inną obudowę to najpierw przerzuć to na szybko i zobacz czy będzie jakaś poprawa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Bonusso3 napisał(a):

Trochę dziwne bo tam od spodu dwa wentylatory wchodzą i karta ma dostęp do "świeżego" powietrza więc nie wydaje mi się, że obudowa jest problemem. Jak zamówiłeś inną obudowę to najpierw przerzuć to na szybko i zobacz czy będzie jakaś poprawa.

4090 od PNY tam wchodzi na styk, praktycznie dotyka dołu obudowy. 2 wentylatory musiałem zamontować pod obudową. Jak były ustawione na push to karta osiągała 106 stopni, na pull tak jak by ich nie było. 
 

5000D to w sumie taka sama „krowa” jak Lancool 216. Chyba faktycznie poczekam aż paczka dotrze, przełożę i zobaczę jak będzie wyglądała sytuacja. Najchętniej to bym zdjął oryginale wentylatory z karty, ale stracę  przez to gwarancje….

Edytowane przez HugoR_S

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wywal te wentylatory z dołu, karta sama sobie zaciągnie powietrze. Nie ma co się dziwić skoro do tak małej obudowy wrzuciłeś największą kartę jaką się da 😉 Zawsze można zejść z napięciami, na pewno coś pomoże.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie wczoraj je wywaliłem, bawiłem się też Power Limitem (ustawiłem na 70%), jest wtedy trochę chłodniej, ale nadal głośno (nie jest to poziom laptopa „gamingowego”, ale nadal bardzo przeszkadza). Z 4070ti komputera nie było słychać… 

 

Myślałem jeszcze o wzięciu mniejszej obudowy, typu Fractal torrent mini, albo linali o11 mini, ale nie wiem jak one wypadają względem nr200. Nie mogę znaleźć porównania na internecie.

Edytowane przez HugoR_S

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ty masz płytę mini ATX?

Do do głośności to jeżeli 4070ti miała 3.5 slota to będzie sporo cichsza

Do tego masz 85 stopni bo obudowa nie sitko i mas trotling. Trudno powiedzieć jak duży bo jest od 83 stopni. Max Est na pewno nie jest maksymalny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, karro napisał(a):

A ty masz płytę mini ATX?

Do do głośności to jeżeli 4070ti miała 3.5 slota to będzie sporo cichsza

Do tego masz 85 stopni bo obudowa nie sitko i mas trotling. Trudno powiedzieć jak duży bo jest od 83 stopni. Max Est na pewno nie jest maksymalny

Mini itx.

 

Co do sensu to temperaturowo nie ma żadnego, ale komputer stoi przy szafce koło TV i chciałem żeby był jak najmniejszy. Nie spodziewałem się jednak że będzie to okupione takim kosztem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Bonusso3 napisał:

Ale czekaj, jaka jest logika za tym żeby wepchać taki sprzęt do jak najmniejszej obudowy?

To nie logika ... to choroba.

@HugoR_S masz topowy rdzeń GPU, który wymaga topowego chłodzenia - takie rzeczy nie jest łatwo schłodzić po cichu, a ta Twoja obudowa, nie wygląda na króla przepływu powietrza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Kyle napisał(a):

To nie logika ... to choroba.

@HugoR_S masz topowy rdzeń GPU, który wymaga topowego chłodzenia - takie rzeczy nie jest łatwo schłodzić po cichu, a ta Twoja obudowa, nie wygląda na króla przepływu powietrza.

Diagnoza prawidłowa, jutro wkładam wszystko do lianli i zdam relację.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mała aktualizacja. Lancool 216 poszła do zwrotu, kable moje zasilacza były za krótkie, a nie uśmiechało mi się dokupowanie przedłużek za kolejne 200zł. Kupiłem ostatecznie o11 air mini od lianli. Miejsca w środku ogrom, w końcu nastała cisza. Temperatura karty spadła o 20 stopni, a procesora została na podobnym poziomie. Jestem mega zadowolony z efektów :D.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, HugoR_S napisał(a):

Mała aktualizacja. Lancool 216 poszła do zwrotu, kable moje zasilacza były za krótkie, a nie uśmiechało mi się dokupowanie przedłużek za kolejne 200zł. Kupiłem ostatecznie o11 air mini od lianli. Miejsca w środku ogrom, w końcu nastała cisza. Temperatura karty spadła o 20 stopni, a procesora została na podobnym poziomie. Jestem mega zadowolony z efektów :D.

Poka foto:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj po złożeniu strzeliłem szybką fotkę. Jak chcesz to wieczorem zrobię jakieś bardziej konkretne. Narazie kartę podtrzymują klocki Lego, na weekendzie wydrukuje sobie podpórkę 😄

IMG_0957.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...