Skocz do zawartości
Jack2024

Upgrade 3-3,5k PLN

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

przychodzę z tematem co z moim staruszkiem można zrobić w granicach do max 3,5 tysiąca zł. 

Mam:

  • procesor: I7 8700
  • GPU: GTX960
  • płyta: Gigabyte Z370 AORUS Gaming K3-CF
  • pamięć: A-Data 2x 8GB DDR4 (1200MHz)

Myślę o

  • dokupieniu dodatkowej pamięci 2x8GB - ma to sens? Jaką?
  • wymianie karty na ASUS GeForce RTX 3070 DUAL OC V2 LHR 8GB GDDR6 - ma to sens? Może inna?
  • dokupieniu jakiegoś dysku SSD - co oplecacie?

Co ewentualnie byłoby lepsze w tej kwocie?

Wykorzystanie:

  • proste gierki typu World of Tanks, więc tu wyzwania nie ma, na obecnym śmiga
  • trochę "obróbka filmów" w Descript
  • Chciałbym podłączyć Oculus 2, czyli obsłużyć VR i to moze być największe wyzwanie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam podobny set i wstrzymałem się ze zmianą platformy, aż wyjdą nowe procesory Intela i AMD.

Do tego czasu zmieniłem RAM z 2x8GB na 2x16GB, oraz zmieniłem grafikę z GTX 1060 6GB na RTX 3060ti  do tego dołożyłem SSD nvme 128GB na system i 480GB  na gry.

Sprzęt odżył i na spokojnie przeczekam na nowości.

Myślę, że właśnie w taki sposób można u Ciebie potraktować upgrade komputera.

Do 3.5k zł można pokusić się o np. RTX 4070S + 2x16GB DDR4 + dysk SSD nvme (obecną grafikę i pamięci sprzedasz)

Przykładowo:

https://www.x-kom.pl/p/1221697-karta-graficzna-nvidia-pny-geforce-rtx-4070-super-xlr8-gaming-verto-x3-oc-12gb-gddr6x.html

https://www.x-kom.pl/p/1085665-pamiec-ram-ddr4-patriot-32gb-2x16gb-3600mhz-cl18-viper-steel.html

 

Podaj jeszcze, jaki masz zasilacz i w jakiej pojemności ma być dysk SSD nvme.

Grafika dość silna i zawsze można ją przełożyć do następnego seta.

Do Oculusa będzie w sam raz.

W grach będzie kolosalna różnica w wydajności pomimo leciwego 8700, który z pamięciami przynajmniej 3600mhz CL18 potrafi nie źle utrzymać FPS.

Są tańsze 4070S, ale malutkie chłodzenia potrafią być głośne i ciepłe stąd potężny xlr8.

Wyjątkiem jest Asus Dual RTX 4070 Super, ALE ta karta występuje w dwóch wariantach i można się nadziać na tę gorszą, dla tego lepiej wybrać pewnego PNY xlr8.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Panowie,

No właśnie. Nie chcę zmieniać platformy, tylko ją na razie odświeżyć żeby jeszcze posłużyła.

Zasilacz: Corsair VS650

Co do dysku:

  • to myślę o 1TB

Co do karty, nie wiem czy nie za mocna

image.png.61825eaa520bc92a7fcfae6f4be92f71.png

Edytowane przez Jack2024

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasilacz ogarnie, 4070 nawet superka nie ciągnie dużo. Za jakiś czas jak zmienisz platformę to ją tylko przerzucisz i nie będzie dużego jednorazowego wydatku. Ja jeszcze rok, półtora temu miałem i7 2700k razem z 5600xt i stara i7 dawała radę w większości gier. Tylko te co siedziały na jednym jajku się dławiły.

Zrób jak @leven radzi i zmień platformę jak wyjdą nowe procki od AMD i Intela i zmień na AM5 bo Intel pewnie znowu będzie co generacje zmieniał podstawki... więc AMD wydaję się bardziej przyszłościowe. No chyba że jesteś jednym z tych co kupią sprzęt i go nie modernizują przez 5-7lat i wymieniają całość na raz to jeden pierun co wybierzesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Jack2024 napisał(a):

Dzięki @leven, @Funky_Panda, @bamboocha

Tak zrobię w takim razie!

Ostatnie pytanie w sumie. Czy do tego mojego starego zasilacza mam dokupić przejściówki do nowej karty graficznej?

Karta przychodzi z adapterem ale możesz jeśli chcesz kupić kabel bezpośrednio z zasilacza do karty tylko sprawdź 10x czy pasuje (chodzi o układ pinów). 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Jack2024 napisał:

Dzięki @leven, @Funky_Panda, @bamboocha

Tak zrobię w takim razie!

 

No to po zakupie karty, pamięci i dysku napis, jak to się sprawuje na I7 8700 🙂

Jestem ciekawy, bo mam taki sam procesor, pamięci 2x16 i dyski ssd nvme, tylko słabszą kartę.

Właśnie brakuje mi takiej 4070S do np. Wiedźmina 3 w dx12 w 4k 🙂

3060ti ma tylko 8GB Vram i 4k zatyka kartę, stąd gram w 2k.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jasne! Dam znać!

[edit]

Cześć, zgodnie z obietnicą, tak to wygląda po zakupie. Jeszscze raz dzięki za pomoc!

1. Stan przed zmianą z kartą GTX 960

  • benchmark GPU nie raczył wystartować

image.thumb.png.8fafd204a86228496067bf4446acf7b2.png

2. Zmiana: dysk, pamięć 32Gb + karta  GTX1070

  • wynik procesora się lekko poprawił, mocny wzrost na karcie
  • WoT FPSy skoczyły z 52 na 150

image.thumb.png.bd0a7e90cb37639c7008f33097ce489d.png

3. Zmiana: punkt 2+ zmiana karty na  RTX4070Super

  • procek na tym samym, poziomie, 5x wzrost wydajności grafiki
  • to by chyba oznaczało, że już przy karcie GTX1070 wąskim gardłem staje sie procesor i nie ma sensu ładować mocniejszej karty z punktu widzenia balansu układu (strzelam, ale sie nie znam)

image.png.080a19b40abe0073252190b40e87a211.png

Edytowane przez Jack2024

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...