Skocz do zawartości
diango

Kiepski wynik 7z 14600k

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

Benchmark 7z 23.01 Kiepski wynik kompresji dla i5 14 gen.

Asus B760 Gaming Wi Fi D4(DDR4)
Proc: 14600k, pamięć na 3400 Mhz

image.png.0a6b7acf1a33f81384c8e61f2220877f.png

Std ustawienia, tragicznie niski wynik około 83600 KB/s kompresja, słownik 32 MB, 20 wątków.
Nie ma znaczenia która wersja 7z różnice są marginalne
mozna sprawdzic na 23 lub najnowszym 24
Tutaj jest wynik ponad 50% szybszy:

https://www.techpowerup.com/review/intel-core-i5-14600k/14.html

Może jakiś posiadacz 13600k lub 14600k (obojetnie jaka płyta) wstawić swój wynik?

Nie wiem może jest wszystko ok i ten wynik jest taki kiepski po prostu..

Ustawienia defaultowe jak próbowałem również zdjąć limity PL1 i PL2, ale to nic nie dało.

 

Edytowane przez diango

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie info: na wielu serwisach komputerowych, w tym TechPowerUp, testują procesory w części oznaczonej jako standardowe/bez OC, niestety realnie po podkręceniu parametrów pracy procesora poza specyfikację. Na TechPowerUp, ustawiają dla procesorów K PL1=PL2=181W (dla i5 14600K zamiast PL1=125W i PL2=181W przy TAU=56s). Ponadto testują na podkręconych pamięciach (DDR4 chyba 3600 zamiast 3200/DDR5 6000 zamiast 5600 dla i5 14600K). Także nie porównuj swoich wyników.

Edytowane przez Kyle
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Kyle 

Ale tak jak pisałem ja również ustawiłem oba na 181W(wyżej od tego co intel sugeruje), DDR4 też dawałem na 3600Mhz,

 Pisałem tam wyraźnie o limitach już...
Wynik jest o tyle nędzny, że na zwykłym AMD (0 podkręcania) powietrze, Ryzen 5600x stary dobry ma wynik 62000kb/s około czyli jakieś 30% mniej ledwie.

Przypominm, że tu jest aż 20 wątków 5,3Ghz w turbo no i procek z TDP dużo wyższym. 
Coś mi tu nie gra może te B760 to taki shit straszny jest?
7zip bdb korzysta z wielu wątków/rdzeni i co procesor, który uchodzi za niemal 2x szybszy w multicore ma tylko 30% lepszy wynik?

Fajnie by było jakby ktoś z Was z 13600k lub 14600k wstawił wynik - może być również najnowsza wersja 7-zipa

 

Edytowane przez diango

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, diango napisał(a):

Wynik jest o tyle nędzny, że na zwykłym AMD (0 podkręcania) powietrze, Ryzen 5600x stary dobry ma wynik 62000kb/s około czyli jakieś 25% mniej ledwie.

Nie ma to zadnego znaczenia liczy sie sekunda i fps

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@epoxer Dzięki, no wynik prawie 45% wyższy przy kompresji :(, zauważ, że dekompresja niemal identycznie te 5% różnicy nic nie znaczy tutaj.

Nie sądzę, żeby pamięci zrobiły robotę taką, tym dziwniej, że Cbench23 w multi ma bardzo zbliżone wyniki.
Jeśli to nie płyta i kałowy B760 chipset, to zostaje może Windows u Ciebie widzę 11stka u mnie 10tka co prawda 22H2, ale wciąż 10tka.

Zmieniłem z AMD, żeby mieć mniej problemów a tu takie cuda się dzieją ech..fun fact Ty masz teoretycznie minimalnie wolniejszy proc 😉

Edytowane przez diango

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, diango napisał:

@epoxer Dzięki, no wynik prawie 45% wyższy przy kompresji :(, zauważ, że dekompresja niemal identycznie te 5% różnicy nic nie znaczy tutaj.

Nie sądzę, żeby pamięci zrobiły robotę taką.

 

Fakt dekompresja całkiem OK u Ciebie.

Test Sebastiana DDR4 vs DDR5 z tym, że 13600K jest podkręcony do 5.7GHz, a wynik dotyczy kompresji i dekompresji (Total odczytywany na samym dole po prawej stronie screena). U mnie przykładowo 138835.

https://www.purepc.pl/test-pamieci-ram-ddr4-vs-ddr5-na-procesorze-intel-core-i5-13600k-co-wybrac-ktory-zestaw-bedzie-wydajniejszy?page=0,4

Edytowane przez epoxer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, epoxer napisał(a):

 

Fakt dekompresja całkiem OK u Ciebie.

Test Sebastiana DDR4 vs DDR5 z tym, że 13600K jest podkręcony do 5.7GHz, a wynik dotyczy kompresji i dekompresji (Total odczytywany na samym dole po prawej stronie screena). U mnie przykładowo 138835.

https://www.purepc.pl/test-pamieci-ram-ddr4-vs-ddr5-na-procesorze-intel-core-i5-13600k-co-wybrac-ktory-zestaw-bedzie-wydajniejszy?page=0,4

Dzięki to będzie raczej to, słabiej zarządzanie napięciami taktowaniem w przypadku bieda chipsetu+pamięć i mamy efekt gotowy, sprzęt raczej jest ok.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...