Skocz do zawartości
KupIDyn

Komputer nie widzi karty graficznej RTX3070

Rekomendowane odpowiedzi

Zakupiłem karte RTX 3070 VISION OC

Po podpięciu do komputera tej jej nie widzi, podpiąłem ponownie starą (GTX 1660 TI) i jest ona wykrywana. Ma ktoś jakiś pomysł co mogę z tym zrobić?

obraz_2024-05-25_182507218.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzić pady na krawędzi karty, czy wszystkie są na miejscu. Sprawdzić PCB karty, czy nie jest pęknięta przy części montażowej do slotu. Wszystkie wtyki dodatkowego zasilania są podłączone ? Wentylatory się kręcą ? Karta wchodzi cała do slotu PCI-E ? Zatrzask po prawej stronie musi zaskoczyć i śledź musi być przykręcony do obudowy. Dobrze jest zresetować bios zworką c-mos lub poprzez wyjęcie baterii na przynajmniej 5 minut (zworka lepsza)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, leven napisał(a):

Sprawdzić pady na krawędzi karty, czy wszystkie są na miejscu. Sprawdzić PCB karty, czy nie jest pęknięta przy części montażowej do slotu. Wszystkie wtyki dodatkowego zasilania są podłączone ? Wentylatory się kręcą ? Karta wchodzi cała do slotu PCI-E ? Zatrzask po prawej stronie musi zaskoczyć i śledź musi być przykręcony do obudowy. Dobrze jest zresetować bios zworką c-mos lub poprzez wyjęcie baterii na przynajmniej 5 minut (zworka lepsza)

Po prawdzie to połwy z tego co jest napisane nie rozumiem, natomiast pewny moge byc ze karta weszła cała i zatrzask jest zaskoczony.

3 minuty temu, karro napisał(a):

Czarny ekran jak dasz w biosie na dedykowany GPU?

Probowałem dojść do tych kart w biosie natomiast lekko mnie to przerosło i ich tam poprostu nie znalazłem. Dodam ze 1 monitor mam podpiety pod płyte głowną a drugi pod karte i on ma czarny ekran.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nooo własnie nie, miałem tylko 1x8 a nie podpiąłem 1x6, teraz działa, także temat zamknięty dzieki za pomoc

30 minut temu, leven napisał(a):

Czy do karty podpinasz dodatkowe zasilanie 12Volt 1x8 + 1x6 ?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakkolwiek jestem zwolennikiem uczenia się na własnych błedach i samodzielnego grzebania w kompie z założeniem, że chcemy się czegoś dowiedzieć tak nigdy nie zrozumiem kogoś, kto się za to bierze i w pół drogi robi szpagat 😕 mając do dyspozycji cały internet zanim coś zepsuje. Ja uczyłem się wszystkiego też sam, ale to były lata 90te i 2000ne więc de facto internet w polszczy nie istniał dla przeciętnego kowalskiego, no ale podchodząc do tematu zwykle, o ile miałem, wertowałem instrukcję 5x zanim coś zrobiłem, oglądałem podpinany sprzęt z każdej możliwej strony i np widząc złącze molex wtedy na karcie nigdy bym nie zostawił go niepodpiętego 😕 Podobnie tutaj, w jakim świecie myślałeś, że karta posiadając 2 gniazda zasilania obejdzie się jednym? Później leci zwrot, bo przecież nie ruszyła, zepsuta - a następny kupuje często uszkodzony sprzęt 😞 

Co Cię w UEFI przerosło? Wyszukanie opcji dGPU/integrated graphics ? jeżeli przerastają Cię takie rzeczy to chyba autentycznie lepiej dać komuś do włożenia takiego GPU, szkoda sprzętu 😕 

Poza tym, rozumiem że ta brakująca wtyczka 6pin to była schowana gdzieś w piwnicy kompa? Czy podpinałeś przelotką z molexa? Bo jak ta druga opcja, to sorry ale zasilacz do zmiany na już bo taki  z jedną wtyczką 8pin to tykająca bomba przy tej karcie.

Eh, żal. 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem taki przypadek, że sprzedałem gościowi RTX 3050 Aorus Elite (karta wymaga podpięcia 8pin + 6pin). Karta oczywiście 100% sprawna. Gość mi pisze po odebraniu, że mu nie rusza/nie widzi jej system, tylko wentylatory się kręcą. Ja mu piszę, by sprawdził czy wszystkie kable zasilające podpiął - on, ze tak, bo starą ma GTX Titan i mu ona działa. Kartę RTX 3050 gość odsyła, podpinam ją u siebie i ... działa x-P

Moje pytanie: czy jest możliwe, że stary GTX Titan działał tylko na jednej wtyczce 8pin? (może podpinał moją kartę jak starą, a moja WYMAGA dwóch kabli podpiętych)

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, Kyle napisał(a):

Miałem taki przypadek, że sprzedałem gościowi RTX 3050 Aorus Elite (karta wymaga podpięcia 8pin + 6pin). Karta oczywiście 100% sprawna. Gość mi pisze po odebraniu, że mu nie rusza/nie widzi jej system, tylko wentylatory się kręcą. Ja mu piszę, by sprawdził czy wszystkie kable zasilające podpiął - on, ze tak, bo starą ma GTX Titan i mu ona działa. Kartę RTX 3050 gość odsyła, podpinam ją u siebie i ... działa x-P

Moje pytanie: czy jest możliwe, że stary GTX Titan działał tylko na jednej wtyczce 8pin? (może podpinał moją kartę jak starą, a moja WYMAGA dwóch kabli podpiętych)

Zależy do czego wpinał. Uwierz lub nie, ale tydzień temu miałem taki wałek że płyta archaiczna dzisiaj b85m uruchamiała się na integrze i na archaicznych kartach sprzed pascala, a na wszystkim od pascala wyzej i RX580 już nie. Pomógł update bios to najnowszej dostępnej wersji. Ruszyło wszystko jak masło. 😕  

Jeżeli ma founders, a pewnie ma to tam jest 1x8 i 1x6 lub 2x 2x6 wiec to raczej niemożliwe.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...