Skocz do zawartości
hejkersik

Upgrade z i7-12700F - cs2, programowanie

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

myslę nad upgrade obecnego procesora - chciałbym mieć więcej fps w cs2 i szybszy czas kompilacji

PSU: EVGA 850W Platinium
CPU: i7-12700F
GPU: ROG Strix GeForce RTX™ 3080 OC Edition 12GB
RAM: Corsair Vengeance RGB RT 16GBx4 (64GB)
MB: Płyta główna MSI PRO Z690-A DDR4
CPU COOLER: AK500 - DeepCool

Myślałem obecnie nad I9-14900KF lub i7-14700K, planuję w przyszłości zrobić upgrade do 50xx jak wyjdzie

1. Czy te procesory w połączeniu z obecnymi specami nie przeciąża zasilacza? Czy 850W wystarczy? W nvidia overlay widziałem maksymalne zużycie na 350W (gpu) więc chyba tak. Według pc part picker zużycie prądu u mnie to 682W więc powinno chyba styknąć
2. Czy macie jakieś inne rekomendacje procesorów? Budżet to 2500 zł na sam proc
3. Czy ten CPU Cooler wystarczy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To chłodziwo ma w specyfikacji namalowane "max TDP 240W", tym czasem taki i7 14700K potrafi pociągnąć 253W (zakładam, że używasz zgodnie ze specyfikacją, czyli z włączonymi limitami mocy). Z drugiej strony taka kompilacja, pewnie nie grzeje jak Cinebench R23, jednak moim zdaniem chłodzenie dla tego CPU powinno być przygotowane na to 253W.

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, crobartie napisał:

Gra nie warta świeczki. Jeśli już chcesz zmienić na szybsze to poczekaj na nowe proce amd/intel.

Dokładnie, poczekać, przecierpieć, i nie pakować się w grzejnik pomieszczenia gospodarczego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...