Skocz do zawartości
Michlor

7900XTX Red Devil

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, niedawno dostałem w prezencie kartę 7900XTX Red Devil i mam parę pytań.
1.Producent zaleca moc zasilacza 900W jednak mój ma 850W(Corsair TX850M) i nie wiem czy mam się martwić o te 50W?
2.Czy warto aktualizować sterowniki chipsetu na win10 czy lepiej zrobić format i zainstalować win11 iż win10 za niedługo traci wsparcie?
3.Jak podłączyć ledy z karty by synchronizowały się z moim AIO(deepcool ls720)?

Edytowane przez Michlor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Michlor napisał:

1.Producent zaleca moc zasilacza 900W jednak mój ma 850W(Corsair TX850M) i nie wiem czy mam się martwić o te 50W?

Zależy od reszty 

Godzinę temu, Michlor napisał:

2.Czy warto aktualizować sterowniki chipsetu na win10 czy lepiej zrobić format i zainstalować win11 iż win10 za niedługo traci wsparcie?

Zależy od reszty

Godzinę temu, Michlor napisał:

3.Jak podłączyć ledy z karty by synchronizowały się z moim AIO(deepcool ls720)?

Zależy czym zarządzasz RGB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, Michlor napisał(a):

Witam, niedawno dostałem w prezencie kartę 7900XTX Red Devil i mam parę pytań.
1.Producent zaleca moc zasilacza 900W jednak mój ma 850W(Corsair TX850M) i nie wiem czy mam się martwić o te 50W?
2.Czy warto aktualizować sterowniki chipsetu na win10 czy lepiej zrobić format i zainstalować win11 iż win10 za niedługo traci wsparcie?
3.Jak podłączyć ledy z karty by synchronizowały się z moim AIO(deepcool ls720)?

Ad3 jest kabelek 3pin dołączony do karty. W instrukcji obsługi jest narysowane gdzie go podłączyć. Użyj googla.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W recenzji max pobiera 360W w grach ,aczkolwiek chwilowe wahnięcia 460W

Biorąc pod uwagę że twój CPU pobiera podczas gier około 49W to twój zasilacz da radę jakby to był Intel i9 14900k to mogło by być różnie bo w grach potrzebuje 144W 😉 

Możesz w apce AMD obniżyć napięcie Rdzeń GPU na 1120mv lub niżej i -10% w TDP wtedy W grach zejdziesz poniżej 330W i chwilowe pobory do 410W

To jest UV wiec karta będzie chodziła chłodniej możliwe że spadnie ci wydajność o 1-3%  🙂

Edytowane przez Rabit

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 16.07.2024 o 18:55, Michlor napisał:

7800X3D

Spokojnie zasilacz wystarczy.

 

19 godzin temu, Bonusso3 napisał:

W BF2042 potrafi i 550W wciągnąć 😉 

Ale co wciągnąć 7800X3D+7900XTX? TDP CPU 120W+ TDP GPU 355W=475W przy maksie, których nie doświadczysz w grach.

Jego zasilacz to Corsair TX850M, jakim cudem ma nie styknąć?! Cały komp może weźmie max 600-650W.

Edytowane przez NostradamuSek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki masz tam Power Limit, bo już gdzieś widziałem taką kartę XTX (z modem ściągającym power limit),  co żarła prawie 700W i jak mnie pamięć nie myli przegoniła RTX 4090. 😛

O znalazłem:

https://www.tomshardware.com/news/amd-rx-7900-xtx-matches-rtx-4090-at-700w

Edytowane przez NostradamuSek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ale ja mówię o tym jak to działa realnie, i gdzieś był temat na forum gdzie porównywaliśmy XTX i wychodziło grubo ponad 400W, nawet w wersji Hellhound która jest bliżej referenta niż Red Devila. No ale mniejsza z tym 😉 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Malo to realne, trzy złącza PCIe 8PIN PEG mogą dostarczyć 450W, slot PCIE 75W więc...

Nawet jeśli to nie ma chlodzeń by to odprowadzić.

 

Modowany bios owszem ale to nie ma sensu w dłuższej perspektywie.

 

7900 XTX ma power limit w zależności od wersji w granicach 450W więc zdają sobie sprawę czym grozi większy pobór dla zasilania i samego chipu.

Edytowane przez Dikson

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, NostradamuSek napisał(a):

Jaki masz tam Power Limit, bo już gdzieś widziałem taką kartę XTX (z modem ściągającym power limit),  co żarła prawie 700W i jak mnie pamięć nie myli przegoniła RTX 4090. 😛

O znalazłem:

https://www.tomshardware.com/news/amd-rx-7900-xtx-matches-rtx-4090-at-700w

Taka karta za długo nie pochodzi

38 minut temu, Dikson napisał(a):

Malo to realne, trzy złącza PCIe 8PIN PEG mogą dostarczyć 450W, slot PCIE 75W więc...

 

 

Puścić to i możesz 300 Wat na 8 pin i 150 na zlacze

Sam tak miałem na 980ti. Jakieś 450 Wat brała w furmarku i 300 w grach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobrze, wiecie lepiej. Niereferenty XTX mają 3x8pin i po odblokowaniu PL bez problemu ciągną więcej. 

image.png.f9fefec50646ae5872209fae4d78193c.png

W Cities Skylines 2 😉 Bez OT, tak 850W starczy, wtrąciłem tylko ze względu na "obliczenia".

W dniu 16.07.2024 o 21:39, Rabit napisał:

Możesz w apce AMD obniżyć napięcie Rdzeń GPU na 1120mv lub niżej i -10% w TDP wtedy W grach zejdziesz poniżej 330W i chwilowe pobory do 410W

A te praktyki jaki mają sens? To już lepiej XT kupić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

850W w złocie spokojnie styknie. Ten wątek przypomniał mi jak kupowałem zasilacz 1000W. Wszyscy znajomi się ze mnie śmiali (czasy RTX 2080Ti) jak wyszedł 3090 to przestali 😁 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak masz nowy zasilacz w Gold/Platynie w standardzie PCIE5 to nawet 750W styknie ale to już pod granicę specyfikacji będzie. To znaczy moc starczy i obsłuży peaki. 

Ludzie mają 850W z RTX4090 i i9 13900 i też działa. Więc jak nie ma w PC jakichś udziwnień to styknie bez problemu, 1000W jest ze sporym zapasem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...