Skocz do zawartości
nieznamsie_

Pytanie o pamięć RAM.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Mam pytanie odnośnie pamięci RAM. Obecnie w starym komputerze posiadam 2x4GB pamięci. Chciałbym to rozszerzyć do 12GB i tutaj moje pytanie. Czy mogę kupić jedną kość 4GB czy musi to być 2x2GB? I czy nowa kość musi być tego samego producenta jakiego mam obecnie w komputerze? Pozdrawiam!

 

Moja płyta główna to AsRock B85M Pro3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, nieznamsie_ napisał:

Tylko nie mam pojęcia jakiej firmy mam pamięć...

a jak by wyciągnąć jedna kość , zrobić ładna forteczkę, tam gdzie jest naklejka i zamieścić tutaj , łatwiej będzie pomoc zidentyfikować co to za pamięć jest.     

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Mr.T... napisał(a):

a jak by wyciągnąć jedna kość , zrobić ładna forteczkę, tam gdzie jest naklejka i zamieścić tutaj , łatwiej będzie pomoc zidentyfikować co to za pamięć jest.     

Mam taką jak na tej aukcji:

https://allegro.pl/oferta/pamiec-ddr3-pc3-8gb-1600mhz-pc12800-goodram-play-2x-4gb-dual-box-gwarancja-13311928446

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Mr.T... napisał(a):

Czyli brać te białe? Będzie śmigać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, nieznamsie_ napisał:

Czyli brać te białe? Będzie śmigać?

ale wedle opisu tam jest tylko jedna kość 4GB , przed zakupem zadał bym pytanie do sprzedającego, bo co innego jest w tytule aukcji, a co innego w opisie aukcji, to w końcu sprzedaje dwie kości 2x4GB czyli łącznie 8GB, czy jedna kość 4GB ?  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Mr.T... napisał(a):

ale wedle opisu tam jest tylko jedna kość 4GB , przed zakupem zadał bym pytanie do sprzedającego, bo co innego jest w tytule aukcji, a co innego w opisie aukcji, to w końcu sprzedaje dwie kości 2x4GB czyli łącznie 8GB, czy jedna kość 4GB ?  

Ok jasne. Znalazłem jeszcze coś takiego: https://allegro.pl/oferta/goodram-play-8gb-dual-ddr3-1600mhz-radiator-red-15198691693?reco_id=1fef9093-4390-11ef-b187-869ebb6ad756&sid=1147bbb04b955b96a226cab2e664258d9124ef0862320b2d7366fdd6604cf017

Czy to, że jedne są w czerwonej obudowie, w srebrnej czy niebieskiej ma jakieś znaczenie?

 

Tutaj mam zdjęcie ze swojego komputera:

 

IMG_20240716_171422_860~2.jpg

Edytowane przez nieznamsie_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...