Skocz do zawartości
nieznamsie_

Pytanie o pamięć RAM.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Mam pytanie odnośnie pamięci RAM. Obecnie w starym komputerze posiadam 2x4GB pamięci. Chciałbym to rozszerzyć do 12GB i tutaj moje pytanie. Czy mogę kupić jedną kość 4GB czy musi to być 2x2GB? I czy nowa kość musi być tego samego producenta jakiego mam obecnie w komputerze? Pozdrawiam!

 

Moja płyta główna to AsRock B85M Pro3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, nieznamsie_ napisał:

Tylko nie mam pojęcia jakiej firmy mam pamięć...

a jak by wyciągnąć jedna kość , zrobić ładna forteczkę, tam gdzie jest naklejka i zamieścić tutaj , łatwiej będzie pomoc zidentyfikować co to za pamięć jest.     

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Mr.T... napisał(a):

a jak by wyciągnąć jedna kość , zrobić ładna forteczkę, tam gdzie jest naklejka i zamieścić tutaj , łatwiej będzie pomoc zidentyfikować co to za pamięć jest.     

Mam taką jak na tej aukcji:

https://allegro.pl/oferta/pamiec-ddr3-pc3-8gb-1600mhz-pc12800-goodram-play-2x-4gb-dual-box-gwarancja-13311928446

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Mr.T... napisał(a):

Czyli brać te białe? Będzie śmigać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, nieznamsie_ napisał:

Czyli brać te białe? Będzie śmigać?

ale wedle opisu tam jest tylko jedna kość 4GB , przed zakupem zadał bym pytanie do sprzedającego, bo co innego jest w tytule aukcji, a co innego w opisie aukcji, to w końcu sprzedaje dwie kości 2x4GB czyli łącznie 8GB, czy jedna kość 4GB ?  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Mr.T... napisał(a):

ale wedle opisu tam jest tylko jedna kość 4GB , przed zakupem zadał bym pytanie do sprzedającego, bo co innego jest w tytule aukcji, a co innego w opisie aukcji, to w końcu sprzedaje dwie kości 2x4GB czyli łącznie 8GB, czy jedna kość 4GB ?  

Ok jasne. Znalazłem jeszcze coś takiego: https://allegro.pl/oferta/goodram-play-8gb-dual-ddr3-1600mhz-radiator-red-15198691693?reco_id=1fef9093-4390-11ef-b187-869ebb6ad756&sid=1147bbb04b955b96a226cab2e664258d9124ef0862320b2d7366fdd6604cf017

Czy to, że jedne są w czerwonej obudowie, w srebrnej czy niebieskiej ma jakieś znaczenie?

 

Tutaj mam zdjęcie ze swojego komputera:

 

IMG_20240716_171422_860~2.jpg

Edytowane przez nieznamsie_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Mr.T... napisał(a):

Jeszcze zapytam na wszelki wypadek. Dzięki wielkie za pomoc!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, nieznamsie_ napisał:

A jeżeli bym włożył kości do tych starych CL ale z innym numerem? Wybuchnie mi komputer? 

4 kości ram bardziej obciążają kontroler w procesorze. Jak dołożysz 2 kolejne moduły powinno działać ale zawsze może się okazać że są problemy przy 4 zajętych bankach pamięci. Jak dołożysz moduły innego producenta o innych parametrach to może nie wstać albo losowo walić błędami. Wszystko zależy od szczęścia bo im lepszy kontroler Ci się trafi tym więcej Ci wybaczy (różnice w timingach, różne rodzaje kości ram itd.) jak nie masz szczęścia komp albo nie wstanie albo będzie się wieszał. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, Funky_Panda napisał(a):

4 kości ram bardziej obciążają kontroler w procesorze. Jak dołożysz 2 kolejne moduły powinno działać ale zawsze może się okazać że są problemy przy 4 zajętych bankach pamięci. Jak dołożysz moduły innego producenta o innych parametrach to może nie wstać albo losowo walić błędami. Wszystko zależy od szczęścia bo im lepszy kontroler Ci się trafi tym więcej Ci wybaczy (różnice w timingach, różne rodzaje kości ram itd.) jak nie masz szczęścia komp albo nie wstanie albo będzie się wieszał. 

Ok dzięki wielkie! Kupiłem kolejne 2x4GB już.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...