Skocz do zawartości
BigDawg

Komputer do grania w 4K - 10-12k

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Noszę się z zakupem nowego komputera - zrobiłem jedną konfigurację na morele - https://www.morele.net/kategoria/dyski-ssd-518/?konfigurator=konfigurator-zestawu-komputerowego&configId=1276674

Co do karty graficznej to mam jasność i będzie to 4080 Super (nie wiem jeszcze jakiego producenta, może jest jakiś lepszy wybór niż ten co w konfiguracji). Tylko teraz pytanie czy decydować się na socket 1700 czy AM5, komputer głównie przeznaczony do grania i oglądania sportu. Chcę też wykorzystać potencjał monitora, który kupiłem - MSI MPG 321URX QD-OLED. Mam jeszcze dylemat pomiędzy procesorem AMD Ryzen i Intela. 

 

Z góry serdecznie dziękuję za każdą (p)odpowiedź 🙂

 

 

Edytowane przez BigDawg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ventus to zwykle kiepskie karty (stosunkowo słabe chłodzenie, o gorszych innych elementach typu VRM nie wspominając), jednak oczywiście są wyjątki. Jesteś pewien (poszukałeś testów i sprawdziłeś jak wypada ta karta wzgl. innych pod kątem kultury pracy/temp.), że ten Ventus jest OK? Osobiście wolałbym RTX 4070Ti SUPER w wypasionej wersji, niż RTX 4080 SUPER w biedawersji.

Kolejna kwestia to i7 14700K + bq Dark Rock 4 - też mam obawy, jak to sobie poradzi z 253W mocy na CPU. Już wolałbym poczekać na 15 generację, albo kupić i5 14600K - ze 181W jeszcze nie powinno być problemów. No i pozostaje jeszcze AMD.

Edytowane przez Kyle
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedź - w takim razie jaką kartę RTX 4080 Super polecasz przekładając to na jakość/cena? Co byłoby lepszym wyborem? Odnośnie mojej decyzji co do karty to tak jak wspominałem wyżej - chciałbym się zdecydować na 4080 Super, nie padła decyzja jeszcze jakiego producenta. 

Ostatnio właśnie bardziej chyba jestem skłonny na build z procesorem AMD Ryzen, ale wolałem zapytać tutaj o zdanie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o 4080 super to polecam Gigabyte Gaming: https://www.morele.net/karta-graficzna-gigabyte-geforce-rtx-4080-super-gaming-oc-16gb-gddr6x-gv-n408sgaming-oc-16gd-13166593/?utm_source=ceneo&utm_medium=cpc&ceneo_cid=a18f3dbf-6ac1-f2ad-3773-76831c89c78b

Świetne chłodzenie, ciche i wydajne, dobre wentylatory, bardzo duży i ciężki radiator, dodatkowo 4 lata gwarancji po rejestracji na stronie producenta więc karta na lata.

Tutaj jej test: https://www.techpowerup.com/review/gigabyte-geforce-rtx-4080-super-gaming-oc/

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja to bym widział, raczej tak.

Procek 7800x3d obecnie najlepszy procesor do gier, ewentualnie możesz poczekać na premierę i wówczas kupić 9800x3d. Do tego AIO 360 do schłodzenia, choć te procesory aż nadto tak się nie grzeją i jeśli nie chcesz to wieżowe porządne też wystarczy.

Mobo w tej cenie nie ma nic lepszego pcie 5.0 wifi.

Ram moim zdaniem spokojnie wystarczyłoby 2x16gb, poza mfs 2020/24 nie ma chyba gry która by potrzebowała więcej, chyba że programujesz, obróbka video wówczas zostaje 2x32gb, chyba że przyszłościowo.

GPU tak jak chciałes 4080s w bardzo dobrej wersji gaming oc od GB, bardzo dobre chłodzenie.

Obudowa dobra przewiewna, pomieści AIO na top, do tego tylko dokładasz jeden wentyl na tył i nic więcej nie potrzeba.

Zasilacz już w wersji atx 3.1 tak na przyszłość 10lat gwarancji, ale to już standard w tej klasie psu.

Z kodem PRO24 złożenie za 49zl. 

https://proline.pl/koszyk/5de20615

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...