Skocz do zawartości
Maciekk

przegrzew?

Rekomendowane odpowiedzi

mam taki problem że podczas grania w soldier of fortune 2 gra potrafi sie całkowicie wyłączyć,poprostu wychodzi do windowsa(bez żadnych komunikatów).Procek to athlon XP 2400+ a radiator mam minta M5TB(jedni piszą że jest on do 2000+ a inni że na Xp2800+)Wydaje mi sie że to przez niego wszystkie kłopoty. Czy przegrzanie może sie objawiać czym takim jak napisałem wyżej? Po resecie w biosie mam 50 stopni,Aida32 i sandra pokazuja temp. około 45 ale coś mi sie wierzyć nie chce.Dodam że po wywaleniu z gry w windzie mam tak jakby 16 bitowy obraz albo i jeszcze gorzej(wyblakłe kolory) a moja karta toTi4800SE na detonatorach44.03. Co myślicie na ten temat?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czasem jak procek ma za małe napięcie to tak robi, czasem jak się przegrzewa. w sumie przydałoby się coślepszego. miałem (jeszcze leży w domu) takiegi titana T5TB i mimo wyszlifowania podstawy nadal słabo radził sobie z moim prockiem. teraz mam CU5TB i 4800@3800 obr/min zyskałem 5-7*C. jutro pracuję nad przepływem powietrza przez kompa bo nadal jest za gorąco.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie to raczej wygląda na przegrzewanie sie grafiki. Sprawdź czy po takim "padzie" nie jest gorąca, tylko najpierw dotknij do obudowy żeby rozładowac ladunki elektrostatyczne. Jeśli rzeczywiście karta graficzna będzie gorąca (radiator albo laminat po drugiej stroni), to zmniejsz taktowanie GPU ile się da. Poczekaj aż ostygnie, i graj aż znów się wyłączy (albo i nie).

Pozdr

AT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po kolei wyeliminujesz któreś elementy i odjdziesz co ci kaszani kompa. rzeczywiście może to być grafa (GPU) tym bardziej, że jest mocno podkręcona (w podpisie masz napisane) , ewentualnie zasilacz może nie dawać sobie rady.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na tej badziewnej płycie raczej nie podniose napięcia, a jeśli chodzi o grafike to według mnie na 100% nie jej wina.Jest to Gainward GF4PP ULTRA750 8X TV SE który ma defaultowe ustawienia (275,513).Looknijcie w karty graficzne na www.mmv.pl. Na pamięci mam przyklejone radiatory bo ich standardowo nie było więc nie sądze żeby sie grafa pociła.Stery to miałem do tej pory 44.03 a przed godziną zainstalowałem najnowsze 45.23 ale jeszcze na nich nie ciąłem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na tej badziewnej płycie raczej nie podniose napięcia, a jeśli chodzi o grafike to według mnie na 100% nie jej wina.Jest to Gainward GF4PP ULTRA750 8X TV SE który ma defaultowe ustawienia (275,513).Looknijcie w karty graficzne na www.mmv.pl. Na pamięci mam przyklejone radiatory bo ich standardowo nie było więc nie sądze żeby sie grafa pociła :roll:

Pamięci RAM -systemowe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a możesz bardziej wyczerpująco???

Cholender pisałem wyżej CZYTAJ!!! ile razy mam sie powtarzać

 

Cytuje samego siebie:

 

2.Możliwe że coś się dzieje też z pamięciami RAM, ramy jak się wysypują to właśnie w ten sposób,zobacz czy niesą gorące,zmniejsz timingi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...