Skocz do zawartości
spoxxx

pytanie moze i laiczne ale czy via kt 400 obsluzy athlona 64

Rekomendowane odpowiedzi

tak jak w temacie mam plyte glowna tak jak w podpisie i mam pytanko czy ta plyta glowna bedzie w stanie obsluzyc athlona 64 ?? bo z tego co wyczytalem bedzie on oparty o Socket 478

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak jak w temacie mam plyte glowna tak jak w podpisie i mam pytanko czy ta plyta glowna bedzie w stanie obsluzyc athlona 64 ?? bo z tego co wyczytalem bedzie on oparty o Socket 478

just no comment :roll: :lol: :lol: :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spoko mógł koleś nie wiedzieć .Spoxxx jak juz masz asusa to prosze bardzo masz tu linka który ci odpowie że procesor athlon 64 a dokładnie Opetron 64 bedzie na sokecie 940 , jest już nawet płyta pod niego :) Jak chcesz to kup ale rzaden antek xp na nim sie nie odpali chyba że byłby to jakis ekstremalny drut mod albo inne kosmosy :)

 

http://www.asus.com/products/mb/socket940/...8n/overview.htm

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak masz chwile wolnego czasu, lutownice to spox.

1. OPTERON

2. NIE POJDZIE BO INNY SOCKET

3. LOLJak masz chwile wolnego czasu, lutownice to spox.

1. OPTERON

2. NIE POJDZIE BO INNY SOCKET

3. LOL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i przyłóż do monitora instrukcję pbsługi to poczytamy ma forum. :lol:

ale i tak długo się trzyma socket A, u intela chociaż nie ma wątpliwości : zmieniasz procek na 100 MHz szybszy i na pewno musisz kupić nową płytę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i przyłóż do monitora instrukcję pbsługi to poczytamy ma forum. :lol:

ale i tak długo się trzyma socket A, u intela chociaż nie ma wątpliwości : zmieniasz procek na 100 MHz szybszy i na pewno musisz kupić nową płytę.

Jedna z wielu zalet AMD :D:D. A tak nawiazujac do tematu :lol: to kolo ktory zamonutje Opterona na Sokecia A ma chyba szanse nawet na Nobla - wiec do boju panowie - kupowac drut i lutownica w dlon. pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Slyszalem, ze niedlugo maja sie pokazac w sklepach odpowiednie przejsciowki do plyt z socket i podobno bedzie mozna wrzucic AMD64 rowniez na plyty z socket 478 po zapodanio odpowiedniej przejsciowki, nie wiem tylko czy bedzie sie to oplacac bo przejsciowka do s478 ma byc 2x drozsza niz sA :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Eee..nie koniecznie. Pamiętacie taulina? Wystarczyło powiercić socet w odpowiednich miejscach. Tutaj będzie podobnie-dodatkowe 300 -pare dziurek albo odwrotnie- powyrywać np. na kształt pentagramu, żeby ładniej wyglądał proc :D A tak wogóle myslałem, że mowa o rozszerzeniu proca do Game Boy Advance :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Opteron pod SocketA bedzie pasowal tylko:

 

- nalezy z tego procesora wymontowac kontroler pamieci (razem z nozkami) - tak by zostalo w procku 462 nozki.

 

- z mostka północnego należy wymontować kontroler pamięci (razem z nóżkami). Potem można go wyrzucić.

 

- Następnie w to miejsce należy wlutować kontroler pamięci z Opterona

 

I juz dziala

Włala

 

P.S.

Do tej operacji najbardziej nadają się płyty oparte o chipset nForce 2, gdyż jego kontroler pamięci jest najbardziej podobny do kontrolera z Opterona

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i przyłóż do monitora instrukcję pbsługi to poczytamy ma forum. :lol:

ale i tak długo się trzyma socket A, u intela chociaż nie ma wątpliwości : zmieniasz procek na 100 MHz szybszy i na pewno musisz kupić nową płytę.

Ostatnio(znaczy się jakieś 2 tygodnie temu -tyle mnie nie było) czytałem, że A64 ma być aż w 3 wersjach !!! nie pamiętam jak to szło(numerków), ale jeden miał mieć kontroler pamięci 64bit, drógi tak jak w Opertonie 128bit, a trzeci miał być następcą pierwszego :? Szczeże mówiąc to nie zabardzo wiedziałem co mam o tym myśleć :( Czy ktoś coś może o tym wie??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:) troche inny rozstaw nozek ;) to sie raczej nie uda :)

Wszystko do obejscia - jak rozstaw nie pasuje to polaczyc kabelkami. Bedzie dzialac. Na pewno. Sam tak mam. Z tym, ze u mnie rozstaw pasowal, nie musialem korzystac z kabelkow. Za to u znajomego rozstaw nie pasowal - zrobilem na kabelki - tez dziala

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ooooo Turtles5 moglbys podac jakis przepis na podlaczenie tego Opterona do Abita nf7 rev 2. Bo zamierzam wlasnie procka zmieniac i mylse o Opteronie, w koncu to 64 bity :lol: :lol: :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...