Skocz do zawartości
KONDZiO102

Upgrade komputera ~2,3k, 3060Ti + i5-14400F

Rekomendowane odpowiedzi

Chcę zrobić mały upgrade komputera. Ze starego zachowam 3060Ti, chłodzenie procka (Fera 3) i trochę dysków (SSD M2, SSD SATA i HDD 3,5).

https://www.morele.net/inventory/info/4911a2d8/

Zastanawiam się czy warto dopłacać do semi modularnego zasilacza (dlatego są dwa na liście).
Chciałbym mieć płytę z dwoma złączami M2 na dyski (aktualnie mam jeden taki dysk) oraz z cyfrowym wyjściem dźwięku (optyczne lub coax).
W obudowie zależy mi na co najmniej jednej zatoce 5,25 (może kiedyś kupię kieszeń na dyski lub/i napęd, więc idealnie byłoby 2). Buda będzie stała pod biurkiem, więc przyciski i gniazda u góry.
Na tę chwilę wykorzystuję 5 USB-A (jednakże część jest podpięta pod switcha KM, więc w praktyce mam mniej gniazd zajętych), w koszyku wychodzi łącznie 8, więc byłby lekki zapas, fajnie byłoby mieć troszeczkę więcej.

Budżet ~2,3k ale jestem elastyczny (nie znaczy to że chcę zmienić procek na znacznie mocniejszy i kupić nową kartę 😉)

Edytowane przez KONDZiO102

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aktualnie mam Ryzena 3600 i jakoś nie jestem do niego do końca przekonany, dlatego właśnie preferowałbym przesiadkę na Intela.

Płyta którą zaproponowałeś nie ma żadnego cyfrowego wyjścia dźwięku. I z tego co widzę Lan tylko 1Gbps.

A czy zasilacz 750W to nie będzie overkill przy takim zestawie? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Złącze cyfrowe widzę mają dopiero takie wyższe modele płyt, np. Gigabyte B850 AORUS ELITE (optyk i dla GPU PCI-E 5.0, natomiast LAN też bardziej współczesny/przyszłościowy bo 2,5Gbit/s)

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przejrzałem na xkomie płyty pod AM4 (2xM2 i optyk), najtańsza jaką znalazłem ASRock X870 Pro RS (959zł)

https://www.x-kom.pl/p/1281720-plyta-glowna-socket-am5-asrock-x870-pro-rs.html

Koszmarnie to wygląda, ale biorąc pod uwagę że optyk jest łatwiej dostępny w w tańszych płytach pod Intela, to wolę zostać przy wyborze Intela.

Przeglądałem na xkomie bo na morelach i proline nie da się tego wyfiltrować. Na xkomie teoretycznie się dało ale wciąż pokazywało mi sporo płyt bez widocznego optyka (chociaż coś mi świta że niektóre płyty mogą mieć wewnętrzne złącze optyczne).

 

EDIT: źle szukałem wcześniej, bo filtrowałem po wewnętrznych optykach, zamiast zewnętrznych optykach. Ale wciąż ten ASRock jest najtańszą płytą AM5 z optykiem.

Edytowane przez KONDZiO102

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...