Skocz do zawartości
Gość Pigmej

Jeszcze raz o korozji. CHEMICY!!!

Rekomendowane odpowiedzi

Dodam swoje 3 grosze.Lepsze wlasciwosci od Borego ma Shell(niebieski).Poniewaz to koncentrat 1l starcza na 3l roztworu wodnego.Proporcje podalem tak, aby przy jak najmniejszej ilosci koncentratu, plyn chlodniczy posiadal wlasciwosci zapobiegajace wyzej omawianym zjawiskom.

Poniewaz czesto grzebie w samochodach, moja opinie wyrazam na podstawie testow "organoleptycznych".Wziolem pod uwage czystosc i stan korozji ukladow chlodzenia i nie opieram sie tutaj o [propagandowe] materialy producenow plynow chlodniczych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dolewanie plynow samochodowych do wody mija sie zupelnie z celem. Proporcja 1:3 to jednak bardzo duzo, a glikole znacznie zmniejszaja wydajnosc ukladu.

 

Mialem/mam zamiar wypuscic produkt dedykowany na potrzebny WC, ale na razie nie ujawniam zadnych faktow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie czy żeby zachodziła reakcja między miedzią a aluminium to te dwa metale nie muszą być czasem połączone ze sobą fizycznie???? Bo jakoś nie mogę uwierzyć żeby woda w układzie doprowadzała do korozji nie wspomnę już o wężach, chyba zajrzę na politechnikę, bo normalnie jestem strasznie ciekaw opinii speców od metali.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie blok Cu i chłodnica Alu + płyn od C_C + mycopur dla kolorku :) i od 2 miesięcy żadnych śladów korozji nie widzę , ani na bloku, ani żadnych pozostałości w rurkach. Może to wpływ tego środka z C_C, ale wg mnie to poprostu temperatura w układzie jest zbyt niska, żeby wywołać reakcję. No i układ nie jest pod prądem, żeby wywołać reakcję elektrolityczną :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie blok Cu i chłodnica Alu + płyn od C_C + mycopur dla kolorku :) i od 2 miesięcy żadnych śladów korozji nie widzę , ani na bloku, ani żadnych pozostałości w rurkach. Może to wpływ tego środka z C_C, ale wg mnie to poprostu temperatura w układzie jest zbyt niska, żeby wywołać reakcję. No i układ nie jest pod prądem, żeby wywołać reakcję elektrolityczną

 

Poczytaj troszke na temat korozji w ukladach z ALU i Cu i dopiero potem pisz takie rzczy ??

W innym wypadku zrobisz z siebie posmiewisko (tak jak teraz)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie blok Cu i chłodnica Alu + płyn od C_C + mycopur dla kolorku :) i od 2 miesięcy żadnych śladów korozji nie widzę , ani na bloku, ani żadnych pozostałości w rurkach. Może to wpływ tego środka z C_C, ale wg mnie to poprostu temperatura w układzie jest zbyt niska, żeby wywołać reakcję. No i układ nie jest pod prądem, żeby wywołać reakcję elektrolityczną :)

:lol:

 

BTW to nie jest proces, ktory zachodzi momentalnie, aczkolwiek istnieje i powoli bedzie psul uklad.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...