Skocz do zawartości
KGB

Intel przed P2...

Rekomendowane odpowiedzi

P2 mialo zablokowany mnoznik,ale sam mialem proca w ktorym mozna bylo zmieniac mnoznik w dol

podobno pierwsze egzeplarze mialy odblokowany mnoznik...

 

wiec niech ktos mi powie czemu mam w rekach P1 MMX 166 (obudowa ceramiczna)z zablokowanym mnoznikiem w gore 8O

wczoraj rozprulem czesc plyty glownej bo myslalem ze to ona jest uszkodzona i musialem ja lutowac

proca sprawdzilem na innej plycie (z podpisu) i nie mozna ustawic mnoznika 3x

chodza tylko 2x i 2.5x , 1.5x tez nie chodzi z przyczym oczywistych (dla mmx to 3.5x)

wiec najnormalniej w swiecie sie wkorzylem

w dodatku inny 166 MMX chodzi tylko na 3x i 2.5x (ale to juz tylko sprawdzane na pierwszej plycie) niezaleznie od ustawien DIPa

 

jak widac blokowanie mnoznikow przez Intela zaczelo sie wczesniej niz przypuszczano ,z K6 ,K6-2 i Cyrixem nie mialem takich problemow

specyfikacja s7 jest ogolnie dostepna,wiec da sie z tm poradzic

teraz nie mam dojscia do odpowiedniej literatury

ale moze ktos z was wie ktora nozke trzeba uwalic/podac na nia sygnal by uzyskac mnozniki 3x i 3.5x

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dac, napewno sie da ... krociotka lekcja historii ... w okolicach '97 roku pewien czlowiek dorobil sie dosc durzych pieniedzy na 'szliwowanych' mmxach ... oczywiscie gdy cos nie gralo wymienial bez problemowo.

Obecnie Pan ten ma siec hurtowii komputerowych w polsce ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiem ze mnoznik zalezy od tego czy na ktorejs nozce jest sygnal,czy go brak ,ale jezeli te nozki beda polaczone wewnatrz proca to rzeczywiscie nie da sie tego rozlaczyc

a skoro zworki/DIPy zalaczaja lub rozlaczaja obwod to przy rozlaczonym dla nozki sygnal w tym przypadku musie byc pobierany z innej i to napewno nie z tej drugiej od mnoznika ,bo 2x i 2.5x chodzi

 

i jak tu sie nie wku... zdenerwowac na tego Intela zasranca

za czasow P133 i s5 to nie bylo nawet plyt z fsb75 i z o/c nici

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja p166 mmx podkręcilem siorce ciotecznej do 233 mmx przez amianęmnożnika z 2.5 na 3.5*66. zero problemów. proc w obudowie takiej jak starsze pentki i 486 (płaska od góry) bo później były jeszcze w obudowach podobnych do socketowych celeronów i one były już blokowane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miło powspominać. Właśnie używam starego kompa z p2 233 - normalny komp w częściach...Gdy używałem tego pantiumka nie bawiłem sięjeszcze w podkręcanie ale teraz mam wielkąochotę się nim zająć. Mnoznik odblokowany(jak to w końcu z tymi p2 było?) i bez zmian napięcia(trza by bylo vmoda bo płyta to Jamicon jeśli komuś cośto mówi...) poszedł na 350(temp w stresie 42 st.) Ech...wspomnienia :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...