Skocz do zawartości
bbc20000

Slabe wyniki NVIDIA do ATI w DirectX 9.0 (banchmarks)

Rekomendowane odpowiedzi

Na stronie Beyond3D.com znalazlem ciekawy artykul ktory porownuje najnowsze karty ATI i NVIDIA. Testy sa przeprowadzone na na podstawie gry Tomb Raider: Angel of Darkness . Co to oznacza to jest ze NV bedzie miala slabe wyniki w grach takich jak Doom3 i HL2 ktore beda uzywac PS 2.0. Dlatego tez jesli zamierzasz swoje oszczednosci wydac na nowa karte graficzna to powinienes sie 2x zastanowic zanim kupisz Nvidia poniewaz moze sie okazac ze bedziesz bardzo nie zadowolony z zakupu.

 

Jeden z przykladowych testow z gry

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

tutaj jest link do pelnego arykulu

 

http://www.beyond3d.com/misc/traod_dx9perf...f/index.php?p=1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zobaczymy jak wyjdzie HL2 i D3, na ile pamietam wypowiedz Carmack'a to byla jakos tak "the radeon 9700 performs 2x better than the geforce fx when both using ARB2 however if the geforce uses the nv30 path it runs faster than the ati card"

 

pozyjemy zobaczymy, wiadomo juz ze nie bedzie FSAA w HL2 ale mi to osobiscie wisi i powiewa bo nie uzywam tego gowna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zobaczymy jak wyjdzie HL2 i D3, na ile pamietam wypowiedz Carmack'a to byla jakos tak "the radeon 9700 performs 2x better than the geforce fx when both using ARB2 however if the geforce uses the nv30 path it runs faster than the ati card"

 

pozyjemy zobaczymy, wiadomo juz ze nie bedzie FSAA w HL2 ale mi to osobiscie wisi i powiewa bo nie uzywam tego gowna

sprawe FSAA wyjasnili i bedzie rowniez na FX-ach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie no lurde mam nowa porcje newsow z fraz.pc

 

GeForceFX - wyniki coraz słabsze. - 14:41

Piotr Gontarczyk

Wraz z udostępnieniem nowych sterowników Detonator 45.23 dla kart graficznych z układami NVIDIA, najnowsze z nich - GeForceFX - zostały pozbawione części optymalizacji, które kosztem jakości renderingu zwiększały wydajność dla zapewnienia im wyższości nad ich konkurentami spod znaku ATI. Według nieoficjalnych źródeł, systematycznie usuwane optymalizacje z Detonatorów powinny spowodować spadki nawet o ponad 1500 (do 2000) punktów w 3DMark"2001 SE, około 15% w grach Quake III Arena, Jedi Knight 2 i niektórych innych na engine Quake III. Optymalizacje znaleziono ponoć nawet dla i tak słabo działającej na GeForceFX gry Tomb Raider : Angel od Darkness. Prawie 20% spadek wydajności jest szacowany dla gry Dark Age of Camelot (Detonatory 45.23 już spowodowały nieznaczny, bo około 10% spadek wydajności przy minimalnym polepszeniu jakości renderingu). Oberwało się już także grze Warcraft III - Frozen Throne, która wygląda na Detonatorach 45.23 lepiej a działa zauważalnie wolniej. W naszych testach 3DMark 2001 SE na karcie z układem GeForceFX 5900, zmiana Detonatorów 44.03 na 45.23 w teście Nature także spowodowała spadek wydajności. Ze 130fps do 98fps.

 

Nasuwa się więc pytanie. Czy kiedykolwiek poznamy realną wydajność układów GeForceFX w porównaniu fair-play z układami konkurencji ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nvidia suxx... od pacztaku byly sluchy ze efekty px2.0 i te inby innowacje techniczne sa udawane... Poprostu pod 3dmarka jest zoptymalizowana a w grach FXy dostaja ostro w dupe a przeciez w 3dmarki sie nie gra... Tak wiec nie ma sie co oszukiwac ,Nvidia śmierdzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pozyjemy zobaczymy, wiadomo juz ze nie bedzie FSAA w HL2 ale mi to osobiscie wisi i powiewa bo nie uzywam tego gowna

Czemuz to?

Ja wole grac w 640x480 z AAx4 niz w 1024x768 bez AA.

Kanty i zabki to najwieksze odstepstwo wspolczesnej grafiki od realizmu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nvidia do tej pory nie byla taka zla tyle tylko ze byla extremalnie droga. ATI jest teraz gora. W zyciu bym nie kupil FX. Jak by mi ktos ta karte dal za darmo to bym ja sprzedal na EBAY i kupil ATI :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nvidia do tej pory nie byla taka zla tyle tylko ze byla extremalnie droga. ATI jest teraz gora. W zyciu bym nie kupil FX. Jak by mi ktos ta karte dal za darmo to bym ja sprzedal na EBAY i kupil ATI  :D

a ile masz w 3DMARK 03 na tym RADEONIE ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A kolego drprzem ile ty masz na tym swoim swietnym fx i na jakich sterach bo nvidia nie nadazy wydawac optymalizowanych sterownikow. Pamietacie jak sie pokazal 3dmark 2003 wszyscy go jechali a nvidia to juz malo sie nie posikala a teraz czas weryfikuje to co inzynierowie z pod znaku nv zdzialali co mi z silnika nfiniti czy jak to sie pisze skoro podstawowe funkcje ps i vs z dx9 sa obslugiwane na takim poziomie ze szkoda gadac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ALe wy jesteście dziwni po co porównywać FX5200 do ATI9500 jak różnią sie cenami i to cholernie.FX ma obsługę Directx 9.0 w swoim przedziale cenowym nie ma sobie równej karty gdyż Ati niestety tu nic nie ma z Directx 9.0 wiec po co porównywać malucha z silnikiem ferrari do Mercedesa gdzie sie płaci niewiadomo za co fakt jest szyby radek ale o ile droższy napewno cena/jakość FX wygrywa :!: :!: :!: :!: :twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nvidia do tej pory nie byla taka zla tyle tylko ze byla extremalnie droga. ATI jest teraz gora. W zyciu bym nie kupil FX. Jak by mi ktos ta karte dal za darmo to bym ja sprzedal na EBAY i kupil ATI  :D

a ile masz w 3DMARK 03 na tym RADEONIE ?

fakt zajzec w podpis trudna sprawa :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie po prostu Nvidia dała ciał z FX-em. Najpierw pojawił sie radek z obsługą DX9. Okazał sie że karta jest WoW. Nvidia musiała szybko zareagować i po dłuszym czasie wypuściła FX-a 5800 ultra ale karta była [ciach!] no to wypuszczono 5900 ultra co miało być naj na rynku . Teraz widzimy testy bez optymalizacji i wszystko jesne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...