Skocz do zawartości
_Vip_

FSB250 czyli tyle ile fabryka dala :]

Rekomendowane odpowiedzi

Zastanawiam się tylko czy mój proc pociągnie większe fsb niż 250.

No nic trzeba dokonać odpowiednich testów tylko najpierw rozglądne się za nowymi pamiątkami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi moje FSB=220 musi starczac... takie pamieci :(

 

Maly OT: po zmianie biosu na ostatniego 3DFire zeby miec Prime stable przy tym co w podpisie potrzebuje 2,0Vcore ustawione w biosie (MBM pokazuje w full load 1,92V) - wczesniej bylo potrzebne 1,925 w biosie 8O

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomóżcie mi mam Epoxa 8RDE max fsb jak płyta leżała na blacie to 225 przy VDD= 1.55V i memkach Twinmos PC3200 ładnie chodziły na CLs.5 przy 2.5V. Teraz mam Hynixy D43 te co śmigająprzy 3.2V na 292MHz na CL2.5-3-4-11.

U mnie chodza na 225Mhza przy 2.5-3-3-11 na 2.5V.

Zrobiłem moda na VDD od 1.7-2.1V pewnie tyle bałem sie sprawdzić.

PRzy 1.8V max fsb nic sie nie zmieniła dodatkowo po wsadzeniu płyty z gratami do budy max FSB zmalała mi do 215-217.

PRzy probnie uruchomienia nawet 5x220 wyskakuje błąd C1 lub C3 w zależbności od tego w którym banku mam pamięci.

Czytałem o błędach Epoxa z Cx ale zastanawiam sie czy mod L12 by coś pomógł. Podobno zmienia tylko FSB na NF7 ale kusi mnie zrobić.

PRzyznam sie szczerze że ni echce mi sie bawić z mostkami bo t o żmudna robota i trzeba lakier kupić.

Nie sadze żeby mi pamięci nie wytrzymywały.

VCzy na płycie głównej jest jeden generator FSB do pamięci i proca ?

Bo nie mam pojęcia co mnie ogranicza.

Mój poprzedni Epox wytrzymywał FSB 237MHz bez modów zasilania ani chłodzenia a ta menda nawet mi na 220MHx nie chce chodzić stabilnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym uprzedzić, że od jakiegoś czasu nie mam netu, stąd moja mała nieobecność :/

 

W międzyczasie pobawiłem się z sprzętem, jak dotąd wycisnąłem

10.5x240 1.95V Vdimm 2.9V 2.5-3-4-11, stabilne w P95 przez 7h i 19min.

 

Dodam, że przy 12.5x200 procesor z palcem w nosie robi P95

13.5h stable przy 1.9V

 

Mosfety mają radiatory firmy Zalman, procesor jest chłodzony

wodą (na tyle skutecznie, że woda jest prawie letnia), mankamentem

pozostaje radiator na NB, od producenta

 

I tu mam pytanie do tych, co osiągnęli FSB większe niż 240 - udało się

komuś wycisnąć takowe FSB przy domyślnym chłodzeniu mostka północnego?

 

Majstruję nad blokiem do niego, ale tak sobie zadałem te pytanie z ciekawości

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Vdd 1,65V wiatraczek od abita 10x250 i nie zauważyłem jakichś niestabilności systemu, jednak to tylko tymczasowo bo niedługo i tak na NB powędruje bloczek.

 

Dr.Frost trafiłeś na złe forum wkońcu 230 to jeszcze nie extreme ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niom to ladne asy z was...niestety ja sie niemogem pochwalic zadnymi leprzymi wynikami. moje 10x235 bez zadnych modow jest troche niestabilne bo zasilacz siada ale pracoje juz nad chieftec'iem leprzym to moze na 11x235 bede mial, bede sie staral jakos 240 osiagnac a wam zycze ponad 250 ;p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie czy ktoz z was ma zrobione mody metoda 4? (te 3 kable na mobo) bo z tego co widze najbardziej by mi odpowiadala ale wlasnie czy jest do konca bezpieczna?

 

Postanowilem troche powalczyc z moim mobo bo sie pamieci marnuja ale nie wiem czy dam rade chociaz pod 240 podjechac ze zgledu na proca, zablokowany mnoznik i do 250mhz fsb musialbym miec 3ghz.... moze byc ciezko...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie czy ktoz z was ma zrobione mody metoda 4? (te 3 kable na mobo) bo z tego co widze najbardziej by mi odpowiadala ale wlasnie czy jest do konca bezpieczna?

 

Postanowilem troche powalczyc z moim mobo bo sie pamieci marnuja ale nie wiem czy dam rade chociaz pod 240 podjechac ze zgledu na proca, zablokowany mnoznik i do 250mhz fsb musialbym miec 3ghz.... moze byc ciezko...

 

Ja mam tego moda, wampir tez ( sam lutowałem :D ) i to naprawde wygodna sprawa ;)

 

Poza tym wrzucaj FC i biegaj na 3GHz ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Samo 3ghz nie boli az tak bardzo jak to ze musi byc tak duze fsb no ale sie zobaczy... gdzies tu widzialem lutownice :D

Ja sprubuje to zrobic tak zebym mial mozliwosc odlaczenia moda na pamieci bo ostatnio zmodowalem enermaxa i mam 3,5v na 3,3 linii a nie widzi mi sie miec tak duzo na memorkach caly czas.

Ok koniec gadania, ide modowac.

 

Update: zrobilem juz moda metoda 4 i jak na razie tylko sprawdzam stabilnosc napiec. MBM mowi ze w stresie jest 3,34-3,38 a w idle 3,44.

 

Pomierzylem miernikiem prad przeplywajacy przez kabel ktory idzie od 3,3v do pamieci prosto. W sumie nigdy nie przekraczal 2A, ale podczas mierzenia byly ogromne wachania. Miernik mowi ze mam 3,49v idle i 3,43 do 3,47 load.

 

Wieczorem sie pobawie z fsb ale watpie ze daleko zajade

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie bawilem sie jeszcze z fsb ale na razie moge powiedziec ze najwydajniejszym ustawieniem timingow jest u mnieprawdopodobnie 2 1 2 11. Testowalem na przeroznych konfiguracjach w fsb 205. Dochodze do wniosku ze cl 1,5 nic nie daje, raczej szkodzi. za to ustawienie trp na 1 daje dosc troche punkcikow. Najnizsze jakie mi dzialaly w prime to 1,5 1 2 3 a najnizsze na jakich dalo sie benchowac to 1,5 1 2 2.

 

Chyba nic nowego nie odkrylem :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hej, panowie.... mam takie mala prosbe...

nie do konca pamietam, czy wy (Hipo, Wampir lub Tonic) zmodowaliscie plyty z kombinacja vio=vdimm + vref=vtt. jezeli tak, to moglibyscie mi powiedziec, jakie macie napiecie na vtt oraz vref przy danym vdimm... zarowno w "idle" jak i stresie???

wlasnie zastanawiam sie jak ta moja plyta to wytrzymuje, bo mam juz 5 voltmod'ow na niej, a ona dzielnie znosi te naduzycia :)

 

oh, u mnie jest taka systuacja:

3.3vio = 3.64v

vdimm = 3.60v (w stresie spada max do 3.55v)

vref=vtt = 1.87v !!! (w stresie spada max do 1.80v)

 

przed modem vref=vtt, vref byl zawsze 1.80v, a vtt 1.87v ze spadkiem rowniez do 1.80v).

 

zastanawiaja mnie te wahania vtt/vref mimo, to ze nie widze za bardzo negatywnych skutkow...

 

dzieki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Idle

 

Vio = 3,65V

Vdimm=3,60V

Vtt=1,81V

 

Stres

 

Vio = 3,61V

Vdimm= 3,55V

Vtt=1,79V

 

Wygląda to po prostu tak ze napiecie na linii 3,3V nie zmienia sie mimo obiążenia ( działanie atciv pfc :?: )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Narazie do 250 mi daleko... max co bylo stabilnie w prime to 230fsb :? .

W sumie nie wiem dlaczego. NB zimny, pamieci maja nawiew 100cfm no i fabrycznie alu radiatorki, na 3,6v sa zimne, mosfety tez zimne. O procesorze nie wspominam bo parownik ktory na nim siedzial nie przekraczal -52C... Najpierw jechalem na d22 ale to slabo szlo bo 220 stable. Pozniej zaladowalem d10b4 i wtedy przy vcore 2,03 w biosie moglem jechac jakis czas 230 prime stable.

Podejzewam ze to moze byc wina proca. Objawy sa takie ze przy 230fsb nie chce dostawac wiecej papu niz 2,03v, inaczej zwiechy. Przy napieciu 1,9v max co sie da wycisnac to 225. Mysle ze poprostu nie chce isc wiecej niz 2760mhz ten durak a mnoznika zmienic nie moge. Musze sie zastanowic nad innym procesorem :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I tu mam pytanie do tych, co osiągnęli FSB większe niż 240 - udało się  

komuś wycisnąć takowe FSB przy domyślnym chłodzeniu mostka północnego?

vipowi lepiej smigalo 250 na standardowym wicherku ..

ja robie 246 na zalmanie pasywnie ...

teraz co prawda go owiewamrazem z mosfetami ale dziala normalnie ..

 

zauwazylem jedna rzecz

do 9x246 i 9.5x246 styka mi vdd 1.6 .. przy czym memki ida normalnie na 2.6 (miernik pokazuje 2.7) ..

 

przy 10x246 potrzeba juz 1.7 na vdd zeby smigalo w goldmem ..

 

pozatmy musze powalczyc jesio o fsb 250 :)

okazalo sie ze to nie mobo bylo winne moim winampowym zwiechom :)

po powodowala to wtyczka

gen_jumpex.dll (ten nowy jump to file)

 

skaplem sie jak zainstalowalem czysta winde z apic off .. i nie odpalilem "killera komunikatow raportujacych bledy" .. pojawil sie blad z ciekawosci zobaczylem wlasciwosci .. okazalo sie ze blad to wtyczka wyzej wymieniona :) .. bo wyaleniu jej z winampa wsio wstaje :)

wiec teraz zostaje kwetstia memorek :) ..

porobie testy przy niskim mnozniku moze cosik wyjdzie z tego :)

ewentualnei sprubuje 10.5x246 przy 2v :)

 

i jeszcze jedno .. czy przy wysokim fsb macie w fimach .. szczegolnie mov i bik .. takie dziwne kolorowe pixelki czasem? sporadycznie .. szczegolnie gdy ekran jest czarny ..? mam to tylko w filmikach caly sys prime stable .. ale to taki maly fakt .. przy 240 juz jest ich mniej ...

a przy 23x juz znikaja calkiem ..

Hipo cos wspominal ze tez to ma ..

mozecie to sprawdzic?

 

UPDATE:

cosik mi 250 nie chodiz jednak :)

no ale 10x246 z APIC OFF popierdzila :)

nie wiem ino co z tym primem i jego bledem READ FROM TEMPFILE

wsio chodiz nawet PI 32M policzylem .. ale prime wywala blad

 

(te trochu duze to nie zrobie obrazkami se kliknijta)

http://rchem.chemd.amu.edu.pl/~t/chaos/twe.../bench/proc.jpg

http://rchem.chemd.amu.edu.pl/~t/chaos/twe...ench/pi32mb.jpg

 

Dołączona grafika

 

jest nieźle? :))

powiedzcie mi cos o tym VDD BOOSTERze .. wczesniej widzlem ze jakiegos druta sie z tylu łaczy i niby cos to daje na VDD :) .. moze cosik wiecej? :]

moze to NB nie daje rady .. albo prime :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam max 240 w dualu stabilnie przy napięciu 1.875 na biosie 10b4 temp 66 stopni w Prime.Więcej niedam rady na tym procku a mobila chyba mi sie nie opłaci kupowac bo za mojego grosze dostane.Na 250 komp chodzi ale niestabilnie.Potrzeba napięcia więcej ale beż WC nic wiecej nie zrobie.Muszę się zadowolic niestety tym co mam.A co do APIC OFF to cos daje do OC?Aha i czy wiecie może czemu jak obsadze banki pamięci na Single to jest gorzej niż w Dual?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Belrin, to zależy od egzemplarza, teoretycznie w single O/C jest

stabilniejsze kosztem małym spadkiem wydajności, chóć i zdarzają

się wybredne płyty (np. moja), które nie są w stanie pracować

w takim trybie

 

Chaos, znów teoretycznie, jest to mod stabilizujący vdd - jak się w

praktyce sprawdza, nie wiadomo jeszcze do końca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja osiagnalem 11x245 FSB na BH5.. vdim 3.25V, vdd 2V vtt 1.6.. Niestety plyta pracowala mi 2 godziny po czym nie wstala.. Bylem tak napalony benchowaniem testowaniem ze nie zrobilem zadnych screenów wiec musicie mi uwiezyc na slowo.. ;/ Proc na 1.9V.. hmm co tam jeszcze bylo.. W AIDA 32 w odczycie 3900 A w zapisie 1400 cos .. Nie pamietam dokladnie..

 

A tak btw.. To abita udrzucili z gwarancji ;/ niestety.. Muszenabyc nowa mobo ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bylem tak napalony benchowaniem testowaniem ze nie zrobilem zadnych screenów wiec musicie mi uwiezyc na slowo.. ;/

a dlaczego musimy? pierwsza rzecz gdy cos mi sie uda to robie screen by bylo to wiarygodne .. :)

nic nie musimy .. nie mowie ze klamiesz

ale mimo to nie przemawia do mnie cos w stylu .. pochocdzilo i sie spaliło .. znaczy bylo nic nie warte bo doprowadzilo do padu mobo

warte jest cos co dziala i mozesz tego uzywac 24/7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...