Skocz do zawartości
snooki

Kręcenie Athlonow XP - który lepiej .....

Rekomendowane odpowiedzi

Zapewne czytaliście ostani numer CHIPA .....tam był ataka tabelka zamieszczona "najlepiej podkręcające sie procesory" ....z niej wyniak że najbardziej opłaca się kupic Athlona 1700 - 1800 bo jest większy przyrost "mocy" w 1700 o 51% a już w 2400 tylko 17% :? ...czyli wniosek z tego: po co kupować proca za 500 zeta jak można 1700 za ok 250 kupić ....????? czemu tak jest że silniejsze procki majątakie małę możliwości podkręcania ?????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja teoria jest taka:

zarówno athlony high jak i low-endowe pochodzą z tej samej lini produkcyjnej. Różnią się tylko naklejkami i sposobem cięcia mostków.

A moim zdaniem te z wyższym PR to poprostu "lepsze egzemplarze"

Nie każdy AXP1700 może być 2500 przy zachowaniu stabilności i tego samego vcore.

 

Miałem ostatnio w ręku Durona Mobile 1000Mhz (rdzeń morgan); jedyna różnica to taka, że default vcore miał 1.4V, vs 1.75, które mają normalnie, o ile się nie mylę. Poprostu najlepsze egzemplarze idą na najwyższe modele. Podobnie pewnie jest z AXP MP

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak , a dokladniej chodzi o to ze lepsze ( szybsze ) procesory , wycinane sa z wafla krzemowego , blizej srodka , a te gorsze z zewnatrz , dlatego masz napisane np na athlonie 1,7 = w drugiej linijce , 6 ostatnich cyferek czyli np 280249 - czyli ze proc byl wycinany z wafla pod athlona 2,8 + i wsio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zauwazcie jednak ze szybsze athlony maja wyzszy default Vcore (1,65V) - wnioski:

1) AMD chcialo zdobyc rozglos

2) Produkuja pare typow procesorow (2600+,2700+,2800+,3000+) i w zaleznosci o "udania" sprzedaja jako taki jakim mial on byc w zalozeniu lub jako duzo gorszy - zeby nie miec problemow i patrz pkt 1) - to moja teoria - no bo chyba nikt z AMD nie jest az tak glupi zeby procka ktory na Vcore 1,65V u mnie np spokojnie smiga na 2250MHz (2800+) - no dajmy troche mniej bo mowie o temp nie przekraczajacych 52 stopni - a oni musza zachowac jakis zapas - jednak na 2600+ czyli tyle co jest 5 i 6 cyfra od konca drugiej linijki to chodzilby mega spoko mysle ze grubo powyzej 60 stopni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...