Skocz do zawartości
rice

Drewno + metal + szkło = boska buda

Rekomendowane odpowiedzi

Pomysł z pozoru jest bardzo prosty sama buda bedzię cała z drewna z lewej i prawej strony i na górze otwory najprawdopodobniej szkoło w środku metal na samym dole katoda - najlepiej jakis nietypowy kolor bo drewno bedzie pomalowane fajną brązowo bejcą co będzie sprawiało wrażenie starego mebla, w dachu wentyl - to jest nara taki prosty schemacik.

I teraz prośba do was wasze pomysły na wykończenie tej budy - może jakieś ciekawe pomyłśy z waszych modyfikacji :?:

Jak by to powiedzieć chciałbym też w tej budzie mieć połączenie starocia i nowoczesności oka to rzucajcie pomysłami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej skombinuj jakis maly kredens w stylu retro :)

Pozniej juz tylko niewielkie szlify, i odpowiednie(czyt. STONOWANE i, uchowaj Boziu, NIE czerwone! ) dobranie kolorow podswietlenia...

Narazie nic wiecej mi nie przychodzi do glowy :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nieśmiało zasugeruję obudowę starego radia. Ale naprawdę starego. Duże, pakowne, na upartego nawet akwarium i te wszystkie rurki tam wejdą. Tylko potem ten widok butwiejących ścianek ... :>

Jakiś kulkolo pidżyn tak zrobił, ale nie pomnę gdzieżem to doźrzał kaprawem oczkiem. Bat in di ader hend wszystko już było, nawet moja kanapka z Pentium 2 też już gdzieś tam była. SFW? :>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sprawie dobrych pomysłów na drewnianą budę, niezłym rozwiązaniem jest pchli targ (coś jak bazarek na Kole w Warszawie, albo sobotni targ w Wiedniu - tam to są radyjka... Big Tower może sie schować i to głęboko;) ).

Tam można poszukać pomysłów, kupićze dwa urzadzenia, a później wykorzystać detale. Z pomysłów, które chodzą za mną na przykłąd były takie plecione osłony na głośniki. Za taką osłoną można ukryć pod warstwą fizeliny cztery diody i transoptor (przekaźnik optyczny) i podświetlać np Primary IDE/ RAID IDE activity (ja mam coś takiego) w kolorze żółty/pomarańczowy. Musi dobrze się komponować z kolorystyką urządzenia pierwotnego. Jak będziesz miał jakieś konkrety, polecam zrobić sobie modele w jakimś programie do 3D albo CAD/CAM i obejrzeć różne wersje podświetlenia.

Podaj jakieś swoje pomysły na detale, obgadamy na forum... (czy myślałeś jak zrobić napędy/dostęp/chłodzenie w drewnie? Jakie śruby/kołki/wyciszenie? Malowanie wnętrza?

Pozdrowienia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Same napędy chciałęm zrobić normalnie czyli nic przy nich nie robić bo nie chce shrzanić ich bo mam cdrw, dvd i kieszeń - no przy kieszeni to raczej mozna by sie pobawić. A buda to miałby być zwyczjny prostokąt z 5 drewnianych desek z dziurami na szybę a samo udziwnienie tej budu miało by byc juz na samym wierzchu sam nie wiem. Oglądałęm tą stronkę co zapodał EZ_lo kilka pomysłow wpadło mi do głowy (chyba) - przypomnialem sobie ze u mnie w szafie stoi atari z monitorem moze by to wykorzystać :?: 8) :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wymyśl coś innego na bok, to drewno a nie twarda blacha, możesz wyciąćdowolny kształt, a jeśli masz frezarke, to możesz zostawićtylko cinkie krawędzie i wpasować szybę tak, żeby nie przenosiła drgań wentyla (siliconem). I pomyśl o czymś fajnym na morde, zamiast przełączników i diodek. Bałwanek jest OK, pod warunkiem, że kupujesz plastikową budę, której zadaniem jest wkurzać oczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aj hew zboczona idea, co prawda hardcore i na pewno było.

Ad rem - monitor obudować pudłem od telewizora typu "Wisła" (coś około wczesnych lat 60. bodajże), bebechy kompa umieścić w obudowie od radia (też z tej, albo nawet z wcześniejszej epoki). Nawet głośniki można pochować w mniej lub bardziej gustowne pudełeczka w stylu późnego Bieruta. Na drukarkę czy klawiaturę nie mam pomysłu (chyba, że jakiś czarodziej wyposaży przedwojenną maszynę do pisania w złącze PS/2). Retro będzie jak cholera, ale do tego trzeba być naprawdę zboczonym i mieć meny wiele czasu :>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rice! Co do pomysłu tuningu budy to git ,ale ja bym na górnym boku założył plexi! Uzasadnie to tym że jak ci cosik spadnie na bude to szkło wpadnie do środka i bedzie duża lipa jak jeszcze komp bedzie włączony!! Sam chciałem szybe u góry mieć ale zrezygnowałem ze względu na dobro kompa!

 

 

...pozdrawiam... :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nieśmiało zasugeruję obudowę starego radia. Ale naprawdę starego. Duże, pakowne, na upartego nawet akwarium i te wszystkie rurki tam wejdą. Tylko potem ten widok butwiejących ścianek ... :>

Jakiś kulkolo pidżyn tak zrobił, ale nie pomnę gdzieżem to doźrzał kaprawem oczkiem. Bat in di ader hend wszystko już było, nawet moja kanapka z Pentium 2 też już gdzieś tam była. SFW? :>

Na bit-tech.net a mod sie zwal anemone :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moj niesmialy pomysl:

To co jest "zielonkawe", to oczywiscie przezroczyste (pleksi/szklo)

Reszta wg. Gustu. Mialem to robic ale nie mam funduszy.

Moze ktos skorzysta :wink:

Dołączona grafika

 

Co prawda nie uwzglednilem drewna w ww. projekcie, ale niewielkie wstawki to nie problem :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aRoo"]Moj niesmialy pomysl:

To co jest "zielonkawe", to oczywiscie przezroczyste (pleksi/szklo)

Reszta wg. Gustu. Mialem to robic ale nie mam funduszy.

Moze ktos skorzysta :wink:

Dołączona grafika

 

Co prawda nie uwzglednilem drewna w ww. projekcie, ale niewielkie wstawki to nie problem :D

 

Extremalny projekcik! :wink: :wink: :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nieśmiało zasugeruję obudowę starego radia. Ale naprawdę starego. Duże, pakowne, na upartego nawet akwarium i te wszystkie rurki tam wejdą. Tylko potem ten widok butwiejących ścianek ... :>

Jakiś kulkolo pidżyn tak zrobił, ale nie pomnę gdzieżem to doźrzał kaprawem oczkiem. Bat in di ader hend wszystko już było, nawet moja kanapka z Pentium 2 też już gdzieś tam była. SFW? :>

Próbowałem z tym starym radiem i nawet nieźle mi szło: wyjąłem flaczki zrobiłem pięknie ukryte zawiasy na szybkę. Chciałem wywiercić otwór w górze, nacisnąłem kolanem na pudło, włączam wiertarę z otwornicą a tu trach!!! rozsypała się . Korniki, korniki zeżarły całe drewno i wszystko trzymało się praktycznie na lakierze

 

Zanim kupicie stary mebelek, albo radyjko popukajcie w drewno

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rice! Racja zawsze problemami sa głównie dwie rzeczy kasa i czas!

O ile czas zawsze można jakiś znaleść to z kaską niekiedy bywa ciężko przynajmniej w moim przypadku ciekaw jestem ile osób podziela to zdanie!?? :roll: Może powstną zakłady w których bedą zatrudniac kolesi do projektowania nowoczesnych kompów przerobionych pod względem wyglądu, ale to chyba dalekaaaaaaaaaaaaaaa przyszłość! Tak samo jak niskie ceny atrybutów do modów!!

..pozdrawiam...:P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fundusze i czas to straszna sprawa, ale jak juz kolega powiedzial to czasu zawsze troszke mozna wyskrobac. Coz z funduszami gorzej, ale powoli mozna sobie z tym poradzic, jest to jednak dla niektorych dlugotrwaly zabieg, ale pozniej jaka przyjemnosc z osiagnietych efektow...

 

Dla mnie ta obudowa wymiata :

 

Dołączona grafika

 

Co prawda G-gnome jest o niebo lepszy, ale na niego nigdy mnie nie bedzie chyba stac :) Dlatego w czwartek jade po plyte drewniana i zaczynam prace nad czyms takim jak na zdieciu wyrzej. Co prawda ta modyfikacja zajmie mi sporo czasu, ale mam nadzieje, ze da tez duzo radosci i zadowolenia z samego siebie.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fundusze i czas to straszna sprawa, ale jak juz kolega powiedzial to czasu zawsze troszke mozna wyskrobac. Coz z funduszami gorzej, ale powoli mozna sobie z tym poradzic, jest to jednak dla niektorych dlugotrwaly zabieg, ale pozniej jaka przyjemnosc z osiagnietych efektow...  

 

Dla mnie ta obudowa wymiata :  

 

Dołączona grafika

 

Co prawda G-gnome jest o niebo lepszy, ale na niego nigdy mnie nie bedzie chyba stac :) Dlatego w czwartek jade po plyte drewniana i zaczynam prace nad czyms takim jak na zdieciu wyrzej. Co prawda ta modyfikacja zajmie mi sporo czasu, ale mam nadzieje, ze da tez duzo radosci i zadowolenia z samego siebie.  

 

Pozdrawiam

eeeeeee...... mi ta buda nieleży :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...