Skocz do zawartości
mostom

nagrywarka.

Rekomendowane odpowiedzi

@lukasrz

 

to znaczy ze klamiesz kolego - jedna z wersji 6.x nie nagrywala plyt o pojemnosci od 693 do 709 megabajtow - byl to glwny powod dla ktorego wyszla nowa wersja - bug dotyczyl takze przedostatniej wersji 5.x - ten sam objaw [nero ma naturalnie wiele innych bledow (jak kazdy rozbudowany soft) - ale ten byl oczywisty i dosc irytujacy]

 

ps. skad wiem? lata doswiadczen i ceny programow w polsce - do tego posty na temat nero 6 zanim wyszlo w sklepach i inne poszlaki ktore naturalnie nie sa dowodem ale wiele mowia

 

ps2. nadal prosze o zrodla - bo jako member najwiekszego i po prawdzie jedynego serwisu w kraju zajmujacego sie nagrywarkami troche jednak wiem - takze z 'zaplecza' czyli z serwisow (wyjatkowo latwo wyciagnac ciekawe informacje) lub dystrybutorow - wiem tez ktore serie liteonow (daty produkcji)  byly 'padajacymi' i mam ogolne pojecie ile sie tego sprzedalo i jaki jest wskaznik awaryjnosci - a jest calkowicie akceptowalny - poprosze wiec jakis art gdzie te wady sa opisane...

 

ps3. jedyna niezaprzeczalna wada liteonow jest ich glosna praca - reszte mozna wsadzic miedzy bajki [zwlaszcza za te pieniadze - jak kupsz padniety egz. to idziesz do serisu i dostajesz drugi, szybko i bez klopotu] - najczesciej glosza je posiadacze nagrywarek za 2 razy wieksze pieniadze o mniejszych mozliwosciach :) ale to mnie akurat nie dziwi

 

ps4. to ze duzo osob pisze o bledach liteonow? a wiesz ile osob je ma - ok 40% polskich palarek to liteon - wiesz, 5% od 100 to tylko 5 - ale te same 5% od 10000 to juz 500, zastanow sie nad tym

 

ps5. zanim jakis nadgorliwy admin mnie zabanuje to niech choc napisze za co :)

1.Co do nero to serio niemialem żadnych problemów z wypalaniem jakich kolwiek płyt, chyba że miałem takiego farta że neitrafiłem na to nero ale używałem na 100% wszystkich stopniwo,chyba że byłem poza podanym przez ciebie przedziałem 693 do 709MB ale przeważnie wypalam pliki po 699/703MB do 716MB.

 

2.Co do wad Liteonów to tak jak podałeś głośna praca i kiepski mechanizm wysuwani tacki. ale piszac wczesniej wady miałem na mysli ich awaryjność - i to jest w pewnym sensie ich wada, reklamowałem osobiście dwa takie liteony + kikla modeli reklamowali kumple z osiedla/szkoła , ostatnio jeden Liteona 48x reklamował juz 2 razy !! i musi znowu ja oddać do reklamacji bo niechce wypalać żądncyh cd !!

Ja tylko stwierdzam fakty czyli duża awaryjność tych nagrywarek w porównaniu do chociarzby LG na którego tak wszyscy najeżdzają a sam mam ta wypalarke i jestem zadowolony,zero problemów, kupiłbym liteona gdyby nie ciągłe problemy z nimi, zreszta nawet na tym forum najwiekszy % uszkodzonych /wadliwych nagrywarek to Liteon i jest to napewno kolo 90% wszystkich usterek jakie sa tu zanotowane.

 

Pozdro...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przepraszam za emocje - troche mnie ponioslo (adrenalinka po treningu)

teraz juz na spokojnie - wada nero (chyba 0.9 albo 0.15) jest niezaprzeczalna - przyznal sie do tego nawet ahead - faktem jest tez ze mogles tego nie zauwazyc nagrywajac pliki o wiekszym wymiarze (jak np. dostepne tu i owdzie filmy)

 

problem z overburningiem mogl miescic sie wlasnie w tym nieszczesnym przedziale - lekkie nadpalenie jeszcze wchodzilo w zakres

 

do mechanizmu tacki nic nie mam, ale glosna jest przerazliwie

co do LG - mam lg 32x - bardzo sobie ja cenie - ale brak jej paru rzeczy ktore w litkach sa standardem - zwracania c1 zwlaszcza (do testow nosnikow)

w domu mam litka 48[6s] i 52[7s] - bardzo dobrze sie sprawuja, a korekcja bledow powinna byc dla wszystkich wzorem (zwlaszcza 7s) - do kolekcji dokladam jeszcze td 121032 - sporo mi sie tego przez lapy przwinelo - i przyznam ze na litku sie nie zawiodlem ani razu...

przepraszam za poprzedni post

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przepraszam za emocje - troche mnie ponioslo (adrenalinka po treningu)

teraz juz na spokojnie - wada nero (chyba 0.9 albo 0.15) jest niezaprzeczalna - przyznal sie do tego nawet ahead - faktem jest tez ze mogles tego nie zauwazyc nagrywajac pliki o wiekszym wymiarze (jak np. dostepne tu i owdzie filmy)

 

problem z overburningiem mogl miescic sie wlasnie w tym nieszczesnym przedziale - lekkie nadpalenie jeszcze wchodzilo w zakres

 

do mechanizmu tacki nic nie mam, ale glosna jest przerazliwie

co do LG - mam lg 32x - bardzo sobie ja cenie - ale brak jej paru rzeczy ktore w litkach sa standardem - zwracania c1 zwlaszcza (do testow nosnikow)

w domu mam litka 48[6s] i 52[7s] - bardzo dobrze sie sprawuja, a korekcja bledow powinna byc dla wszystkich wzorem (zwlaszcza 7s) - do kolekcji dokladam jeszcze td 121032 - sporo mi sie tego przez lapy przwinelo - i przyznam ze na litku sie nie zawiodlem ani razu...

przepraszam za poprzedni post

z LG to jak pewnie wiesz dopiero 48x maja chyba wszystko włącznie z Moun Rainer-em i korekcja jest jeszce lepsza jak w 32x, ja od ponad roku siedze na LG x48 i jestem w 100% zadowolony ,zero problemów,szybkie bezproblemowe wypalanie cd-700MB-2:25s/cicha ,pełna kultura pracy,elegancka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kumpel wczoraj kupił LIETONa 52x32x52 

Dzieje się coś dziwnego mianowicie można wypalić chyba wszystko, napewno muze i zdjęcia oprócz filmów.Po wypaleniu filmu wyskakuje komunukat "wypalenie zostało zakończone pomyślnie"Gdy chce się obejrzeć płytkę filmu nie można odtworzyć-zawiesza kompa.Próbowaliśmy różnych wersji Nero a nawet zmiany systemu.

Czego jest to wina, wygląda na niesprawną nagrywarke.

Rozwiązaniem problemu okazała się zmiana biosu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kurde a ja mam lg 48 , już raz wymieniane na nowe i znowu kicha ,regularnie niszczy płyty albo u większości ludzi nie czyta poprostu , i musze teraz jechać do wawy

 

To albo trafiasz walnięte egzemplarze w co watpie albo niepotrafisz obsługiwać czegos takiego jak nagrywarka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm niepotrafię obsługiwać?

a to jakaś filozofia ?,wyjaśnij

 

jest teraz taki problem ze nagrywam np film lub grę ,widzi ją np tylko moja nagrywarka(fakt ze koledzy maja zrypane napędy konkretnie) ale chodzi również o to że nagrywanie zakończone powodzeniem a przy oglądaniu w połowie nie chce czytać i już koniec

albo stop instalacji przy 88% itd(nie tylko u mnie na różnych płytach)

czasami nagra a mimo to nie widzi

(zły jestem na nią okrutnie straciłem przez nia mecz bulls-celtics playoff 1986)

pierwsza po jakimś czasie wywalała co 3 nagrywanie na 3%

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm niepotrafię obsługiwać?

a to jakaś filozofia ?,wyjaśnij

 

jest teraz taki problem ze nagrywam np film lub grę ,widzi ją np tylko moja nagrywarka(fakt ze koledzy maja zrypane napędy konkretnie) ale chodzi również  o to że  nagrywanie zakończone powodzeniem a przy oglądaniu w połowie nie chce czytać i już koniec

albo stop instalacji przy 88% itd(nie tylko u mnie na różnych płytach)

czasami nagra a mimo to nie widzi

(zły jestem na nią okrutnie straciłem przez nia mecz bulls-celtics playoff  1986)

pierwsza po jakimś czasie wywalała co 3 nagrywanie na 3%

Ale to niemozliwe że juz kolejna nagrywarka tak sie zachowuje naprawde z wypalarkami lg niema problemow i to zadnych, moze uzywasz jakis lewych płyt lub zwalonego nero inna ewentualnosc to taka ze masz cos z kontrolerem na mobo albo z tasma ide najlepiej weź ta nagrywarke do kumpla i u niego cos wypal i bedzie wiadomo.

 

Pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nagrywałem różnymi wersjami nero clonem ,alkocholem ,winonem

płyty od czarnych akosów i esperanz do verbatimów

a co do wypalania u kogoś to niemam zamiaru marnować kasy na kolejne plyty bo już mówiłem że nigdy niewiadomo ,czasamidobrze nagrywa i czasami ryzykuje ale często siępłyty póżniej okazują zepsute

co ty za przeproszeniem mówisz że niemożliwe rozumiem 3cia ale druga?

co ty gadasz że z tymi wypalarkami niema żadnych problemów

chcesz powiedzieć że są bezawaryjne?

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nagrywałem różnymi wersjami nero clonem ,alkocholem ,winonem

płyty od czarnych akosów i esperanz do verbatimów 

a co do wypalania u kogoś to niemam zamiaru marnować kasy na kolejne plyty bo już mówiłem że nigdy niewiadomo ,czasamidobrze nagrywa i czasami ryzykuje ale często siępłyty  póżniej okazują zepsute 

co ty za przeproszeniem mówisz że niemożliwe rozumiem 3cia ale druga? 

co ty gadasz że  z tymi wypalarkami niema żadnych problemów

chcesz powiedzieć że są bezawaryjne? 

pozdro

są duuuzo mniej awaryjne niż np Lite ON , stawiam na wine walniętej taśmy IDE !!! lub kontrolera moze np czasami łaczyć taśma lub nei i z tad te chece niemozliwe zeby 2 wypalarki pod rzad były walniete-IMPOSSIBLE !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to czemu jak oddałem do serwisu to dali nową a nie powiedzieli że

jest ok?

taśme łatwo wylkuczyć sprubuję

ale dziwię się tobie że uważasz za niemożliwe popsucie sie nagrywarki ,rozumiem że wykluczasz jej winę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to czemu jak oddałem do serwisu to dali nową a nie powiedzieli że 

jest ok?

taśme łatwo wylkuczyć sprubuję

ale dziwię się tobie że uważasz za niemożliwe popsucie sie nagrywarki ,rozumiem że wykluczasz jej winę

Jak dali nowa to logiczne ze dobra i nie musza mowic ze jest dobra.

Wykluczam wine wypalary bo dali nowa i powino byc ok ja tych lgikow kupielm juz kolo, mysle 20 , no 15 i wszystkie jak naarzie dobre poza jedna która wczoraj wyjarał zasilacz :D no oporocz cdrw poszlo wszystko :D oprócz mobo i cpu !! :D ale wszystkie od ponad roku smigaja OK .Daj ja kumplowi na 1-2dni kup mu 5cd i niech je wypali i bedzie wiadomo !!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chodziło mi o to (żle się wyrazilem),że dali nową bo tamta była zepsuta

ale skoro tak to czemu powodzeniem kończy się nagrywanie?

lub nawet nagrywa i niewidzi całkiem płyty

może ja poprostu mam pecha

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chodziło mi o to (żle się wyrazilem),że dali nową bo tamta była zepsuta

ale skoro tak to czemu powodzeniem kończy się nagrywanie?

lub nawet nagrywa i niewidzi całkiem płyty

może ja poprostu mam pecha

Odrazyuy jak dali nową to było tak?? Moze masz zawaliscie zakuzonego kompa i badziewia ci sie tam nawalilo na laser bo to taki objaw.

 

SPRAWDZ NA INNYM KOMPIE PRZE 1-2DNI BEDZIE WSZYSTKO WIADOMO!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

uzywam cdrw litka jak w podpisie wczesniej mialem 40/12/48 tez litka , kopiuje dosyc duzo plyt w miesiocu (ok 50szt .srednio i to duzo naraz a nie rownomiernie rozlozone) z litka jestem zadowolony , a jak mi ten 40/12/48 padl po 11 miesiocach to firma AB z poznania ktora jest dystrybutorem tych nagrywek wymienila na to co mam wciogu 3 dni !!!!!.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

uzywam cdrw litka jak w podpisie wczesniej mialem 40/12/48 tez litka , kopiuje dosyc duzo plyt w miesiocu (ok 50szt .srednio i to duzo naraz a nie rownomiernie rozlozone) z litka jestem zadowolony , a jak mi ten 40/12/48 padl po 11 miesiocach to firma AB z poznania ktora jest dystrybutorem tych nagrywek wymienila na to co mam wciogu 3 dni !!!!!. (jestem z trojmiasta a te 3 dni to razem z przesylka )

wiec mogo byc nawet awaryjne choc tak nie uwazam , bo wole tako nagrywke niz tako co by miala miec i 10 lat gwary oraz psuc sie raz w tym czasie a na zalatwienie sprawy mial bym czekac 21 dni

 

 

SORKI ZA TE REPLAY'E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie odrazu tzn w sumie to niewiem bo psuje plytki co jakiś czas

ale z czasem coraz częściej (kompa niemam zakórzonego :)

TAŚMY !!!! PRZELUKAJ TAŚMY !!! ZAMIEN NP TASME OD CEDEKOW Z TAŚMA OD HDD po warunkiem oczywiscie ze onbie ze taśmy to tasmyDMA 66

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...