Skocz do zawartości
mostom

nagrywarka.

Rekomendowane odpowiedzi

moja opinia o LiteON:

mam toto(52x24x52) od jakiegos miesiąca w pracy i:

 

1. Holernie głośne, potrafi zagłuszyć klimatyzację

2. Jakość wykonania bardzo dobra (jak na napedy optyczne sprzed 10 lat), samo wysuwanie sie tacki jest takie samo jak w przemysłowym mitsumi cd x2, głośne i wkurzające

3. Srednio co pipata płytka z overburningiem nagrywa się z błędami CRC, ni da sie jej odczytać

 

pewnie stwierdzicie że to taki egzemplarz, ale w modelu 32x10x40 mojego kolegi jest dokładnie to samo

 

ogólnie z tych dwóch LiteOna i LG ja osobiście żadnego bym nawet za darmo nie chciał, pomyślałbym natomiast (jeżeli chodzi o napędy w tym przedziale cenowym) o Teac'u i Asusie, w nastepnej kolejnośi o Toshibie, a przy ciut większych nakładach finansowych oczywiście kupiłbym TYLKO Plextora

a wgrałes najnowszy bios likwidująy problem z overburningiem na 100%??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hałas -prawda

 

ale ja i tak zgrywam z max.x40 -wiec jest w miare cicho

 

ale dalej bede bronił lite-ona 523252 - idealnie zgrywa wszytkie zabezpieczenia , doskonale zgrywa audio i ma b.dobry czas dostepu 80ms

 

co do plextora -to naprawdę nic specjalnego - poza tzw. kultrą pracy nie ma w nim nic wybijajacego ponad inne cdrw

problemy z sd i securomem itd

 

miałem przez 3 dni w kompie plexa premium - idiotyczne dodatki typu zgrywanie 1.2 gb na cdr 700mb-tylko co z tego-skoro zgrywa to z predkoscia x4 jak i to ze odtwarza taką płytkę tylko ten model plexa

idiotycznie działajace zabezpieczenie dot. wyboru max.predkosci zgrywania niektórych cdr itd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to ogranicz jakims drive speedem... np. do 24x, albo wybierz szybkosc nagrywania tez chocby do 24x :)

to w takim razie po co mi nagrywarka 52x24x52 ??????

 

na mojej tosibie(w domu) nagrywanie z predkoscia 32 jest niesłyszalne, tak samo jak i odtwarzanie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...mam tylko mały problem, nagrywarka jest szybsza od dysku ;)

He he he, musisz zjechać troche na dół z prędkościami nagrywania :lol:

Spoko, właśnie paliłem plik 250MB z pędkością mniejszą bo 32x i dysk nie nadążał (Baracuda 13GB), 3 razy opróżniał się bufor, ale nagrywareczka świetnie sobie z tym radzi...

 

A co do głośniości to nie napędy hałasują tylko płytki które to przcież obracają się 52 x szybciej niż to zakładała ich pierwotna konstrukcja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moją pierwszą nagrywarką był TEAC CD-W512EB 12x10x32 bardzo cicha nagrywała na wszystkim, niezła korekcja błędów, idealna od oglądania filmów, miałem ją 2 lata a teraz śmiga u brata w kompie i jest b. zadowolony :D, obecnie mam to co w podpisie a po zapodaniu najnowszego firmware`u 6F0S znikł problem z overburningiem. Jest faktem że LiteOn mocno hałasuje :evil:, ale tu można przecież użyć Nero DriveSpeed. Wypalam najczęściej najtańsze krążki i dotychczas nie miałem żadnych problemów, generalnie polecam obie nagrywarki :D. Co do LG to nie miałem przyjemności :wink:, wiec się nie będę wypowiadał :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja tam liteonow nie lubilem, ale te ich 52/xx/52 sa dobre, sam bym kupilbym gdybym jeszcze mial kase :)

 

a co do LG to shit straszny, mam CD 52x i nie czyta szybciej niz 12x bo zuzywa wtedy cala moc CPU :)

No normalnie nie moge, oceniać nagrywarke na podstawie Cd-romu tej samej firmy :lol: Między Cd-Romem a nagrywarką LG jest ogromna róznica.

 

PS. Miałem CD-Rom LG 52x, rozpędzał sie do około 50x i nie obciązał CPU(Kwestia włączonego dma w systemie)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolega ma LG 32x ale ten model z 8MB cache. w sumie wypala nieźle, ale hałąsu nie ocenie bo jego komp sam z siebie chodzi jak odkurzacz. on nie narzeka ale późniejsze modele były gorsze i sporo ludzisków miało zastrzeżenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1.Rok temu a dokładnie 10/2002 kupowałem nagrywarke -dla siebie, i oczywiscie chciałem wybrać jak najlepsza, wczesniej całe wakacje spędziłem na testowaniu kilku modeli a były to Teac 32x, MSI 32x LiteON 32x i LG 32x oraz późńiej LiteON 48x i LG 48x.

 

2.Ze wszystkich tych nagrywarek TEAC i LG (32x) nagrywały najszybciej CD, bardzo szyblko łapały płytki,najszybciej na hdd kopiowały dane chodziły cicho, elegancko, poprostu miały swoją klasę.Kolejno w trakcie zabaw i testów na tych nagrywarkach w między czasie LITEON (kolegi) przestał nagrywać jakiekolwiek cd , a jak zechcialo mu sie nagrać na jakims nosniku to nagrywał moze 8x a chodził fatalnie , czasami lead out potrafił nagrywać nawet 20sekund i uwaga !! do 40sekund !!. W między czasie znajomy (inny) chciał kupic wypalarke- kupił na przekór Lite-ON oczywiscie , po czym po 3miechach poleciał do serwisu bo nagrywarka sie rozleciała (dosłownie).

3.Ze wszystkich wypalarek LG i TEAC chodziły najlepiej , MSI utrzymywał zawsze wysoki przyzwoity poziom.

 

Niechce zabardzo mi sie tu dokładnie wszystkeigo opisywac ale po zakończeniu testów i wszelkich pozukiwąn nagrywarek wsam raz dla mnie wybrałem LG 48x a moge stwierdzić że chcrakateryzje sie ona szybkimwypalaniem cd 700MB - 2;20s , szybkie łapanie cd, max prędkość zapisu rzeczywiste 48x a na lepszych nośnikach max osiągnołęm 51x a odczyt koło 42x ~ 44x. elgancka jest starannie wykonana,cicha, ogólnie jest wypalaką godną polecenia i kupujac cd-rw ludziom biore zawsze LG i jak narazie od 2 lat nikt niema z nimi żadnych problemów

 

1.LG <if not LG then >TEAC

2.MSI

3.Lite-ON

 

 

Jak opisałem reklamowąłem juz kilka lite-onów , moi kumple również a dla a dla tych którzy twierdza ze sa to super niezawodne wypalarki polecam kilka topiców z naszego fora:

 

http://forum.purepc.pl/viewtopic.php?t=449...ighlight=liteon

 

http://forum.purepc.pl/viewtopic.php?t=449...ighlight=liteon

 

http://forum.purepc.pl/viewtopic.php?t=446...ighlight=liteon

 

http://forum.purepc.pl/viewtopic.php?t=436...ighlight=liteon

 

http://forum.purepc.pl/viewtopic.php?t=426...ighlight=liteon

 

http://forum.purepc.pl/viewtopic.php?t=427...ighlight=liteon

 

http://forum.purepc.pl/viewtopic.php?t=426...ighlight=liteon

 

http://forum.purepc.pl/viewtopic.php?t=425...ighlight=liteon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

widzę ze zadałes sobie duzo trudu ze znalezieniem jakis topiców

 

pytanie tylko po co???

 

chyba by tylko dowartosciowac siebie i swoje Lepkie Gówno

 

jako osoba zajmująca sie od lat sprzedażą wszelakiego rodzaju napędów stwierdzic mogę jednoznacznie -ze nie ma gorszego shitu niz LG - akto mówi ze jest inaczej kłamie by sam w to uwierzyc badz nie zna faktów (dot.statystyk serwisowych itp) albo ma szczescie i trafił na udany egzemplarz

 

co do lite-ona - to bardzo udane napędy -owszem zdarzają się "pady" ale w stosunku do sprzedazy ilos reklamacji jest 3razy mniejsza niz w przypadku LG (oczywiscie mowa o zwrotach na kazde sprzedane np 100szt)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

widzę ze zadałes sobie duzo trudu ze znalezieniem jakis topiców

 

pytanie tylko po co???

 

chyba by tylko dowartosciowac siebie i swoje Lepkie Gówno

 

jako osoba zajmująca sie od lat sprzedażą wszelakiego rodzaju napędów stwierdzic mogę jednoznacznie -ze nie ma gorszego shitu niz LG - akto mówi ze jest inaczej kłamie by sam w to uwierzyc badz nie zna faktów (dot.statystyk serwisowych itp) albo ma szczescie i trafił na udany egzemplarz

 

co do lite-ona - to bardzo udane napędy -owszem zdarzają się "pady" ale w stosunku do sprzedazy ilos reklamacji jest 3razy mniejsza niz w przypadku LG (oczywiscie mowa o  zwrotach na kazde sprzedane np 100szt)

ROTFL

Gdyby toLepkie Gówno było takie do pupy :wink: to bym go nie kupił nie kupiłem tej wypalarki poto żeby być z niej niezadowolonym.

Jak narazie jestem zadowolony i mam nadzieje że jeszcze tak długo będzię.

A co do shitu LG to shitem mozna nazwać cd-romy LG a nie wypalarki czy DVD -to jest całkiem inny sprzęt,inna klasa.

W serwisie w LUBLINIE mam troche znajomych i 70% walnietych cd-romów to LG ale nagrywarki reklamowane sa baaardzo żadko częściej Lite-On.

Zaraz powiesz że w Lublinie mamy kiepska serie Lite-Onów.

Zreszta, wracajac do tematu, to załozyciel topicu i tak wybierze to co będzie chciał po przeczytaniu wszystkich opini userów forum.

Ja osobiście polecam LG.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zreszta, wracajac do tematu, to załozyciel topicu i tak wybierze to co będzie chciał po przeczytaniu wszystkich opini userów forum.

Ja osobiście polecam LG.

No i wybrałem. Kupiłem LiteOn-a. Nie do końca napisałem na początku dlaczego się pytam o nagrywarkę. Mianowicie - mam w domu tego LG a drugą nagrywarkę mogłem kupić i podmienić z moją. Od pół roku mam LG i byłem z niej zadowolony - ale jak nadażyła się okazja to chciałem zrobić podmianę na coś nowszego. Potestowałem sobie obie i stwierdzam, że zostaję przy LG. LiteOn - strasznie głośny (jak zacząłem oglądać film - nie za głośno mogłem włączyć głośniki bo dziecko spało - to słyszałem tylko szum tej nagrywary). Czasy dostępu - podobne, prędkości - podobne. Tylko ten hałas :? . Dzięki wszystkim za porady - nie ma to jak przekonać się samemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra, pytanie na czym komu bardziej zależy: na prędkości czy jakości. Bo jak na jakości to z całym szacunkiem ale IMHO do Plextora, Yamahy i TEACa to reszcie napędów sporo brakuje. Aktualny TEAC 40X jest moją ósmą :lol: już spawarką ( no cóż, każdyy egzemplarz ma swój resurs) i wiem co mówię. Do LG trzeba mieć po prostu farta, albo dobry albo złom. LiteOn bardzo się stara i w wielu kategoriach daje czadu, ale rzeczywiście do zakonu milczacego nie mogą swoich napędów zaspisać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cóż moge powiedzieć (..)

 

A NIE MÓWIŁEM !!!!!!!!!!!???????

Miałem do czynienia z różnymi napędami - ale tak głośnego napędu jak LiteOn jeszcze nie widziałem.

 

jest głosna to fakt- ale jakiego kupiłes lite i jakiego masz lg??

 

zreszta od czego sa programy redukujące predkosc np. do 32 czy 40

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

dobre napedy Teac sknczyly sie na modelu CD-W540E

Lite-On - to naprawde porzadny sprzet - tani, solidny i niezawodny, czeste aktualizacje biosow

LG - najwiekszy shit jaki kiedykolwiek uzywalem :( nie warto nawet na to patrzec

Plextor - zawsze porzadny, solidny i niezawodny, niestety drogi :(

Yamaha - najlepszy chyba modlel to F1 ale juz praktycznie nie do kupienia :(

 

to jest moja opinia... ja bym bral Lite-On'a

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

dobre napedy Teac sknczyly sie na modelu CD-W540E

Lite-On - to naprawde porzadny sprzet - tani, solidny i niezawodny, czeste aktualizacje biosow

LG - najwiekszy shit jaki kiedykolwiek uzywalem :( nie warto nawet na to patrzec

Plextor - zawsze porzadny, solidny i niezawodny, niestety drogi :(

Yamaha - najlepszy chyba modlel to F1 ale juz praktycznie nie do kupienia :(

 

to jest moja opinia... ja bym bral Lite-On'a

Przecierz "mostom" napisał ze ma LG i kupił lite-on i miał wybór pomiedzy tymi wypalarkami i wybrał LG bo predkosci sa podobne a zalezało mu na cichej i komfortowej pracy więc wybrał LG i niepisz ze LG to shit A "jakac" napisał :

ja posiadam LITEONa tak jak w podpisie i jestem średnio zadowolony, głośno chodzi tacka choć napęd po włozeniu płyty jest dość cichy, czasami źle wypala płyty

 

Wiec stwierdzenie ze LG to shit jest nie na miejscu

 

CDROMY LG TO SHIT to sie z tym zgodze, mialem kiedys mozliwosc wyboru LG X 52 lub ATAPI :wink: 48X i po wielu testach pozostałem przy ATAPI ale wypalarkom LG niemoge nic zarzucic a moze mówiac ze wypalarki LG to shit sprezyzowałbyś co według ciebie oznacza shit bo w języku technicznym , 'informatyka' :wink: czy elektronika niema słowa shit.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja posiadam CD-ROM LGx48 i tak naprawdę jestem zadowolony, jest cichutki, tacka chodzi cicho i delikatnie, czyta nawet mocno zajechane płytki., do tej pory (2 lata) bezawaryjny. Tak więc nie jest to SHIT, są tylko lepsze i gorsze egzemplaże, ja najwidoczniej mam ten lepszy.

 

Ostatnio jak już wspominałem nabyłem CD-RW LiteOn 52x32x52x, tacka w porównaniu do mojego CD-ROMu chodzi faktycznie fatalnie, wysuwa się głośno i niestabilnie, sam napęd jest głośniejszy (w końcu szybszy o 4x), ale pali wyśmienicie.

 

I myślę że ja mam idealne rozwiązanie, cichy CD i do tego dobra spawara, po to się właśnie ma 2 napędy ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja posiadam CD-ROM LGx48 i tak naprawdę jestem zadowolony, jest cichutki, tacka chodzi cicho i delikatnie, czyta nawet mocno zajechane płytki., do tej pory (2 lata) bezawaryjny. Tak więc nie jest to SHIT, są tylko lepsze i gorsze egzemplaże, ja najwidoczniej mam ten lepszy.

 

Ostatnio jak już wspominałem nabyłem CD-RW LiteOn 52x32x52x, tacka w porównaniu do mojego CD-ROMu chodzi faktycznie fatalnie, wysuwa się głośno i niestabilnie, sam napęd jest głośniejszy (w końcu szybszy o 4x), ale pali wyśmienicie.

 

I myślę że ja mam idealne rozwiązanie, cichy CD i do tego dobra spawara, po to się właśnie ma 2 napędy ;)

co do cdromów lg to napisalem shit bo wiekszoc to shit ale jak sie trafi lepszy egzemplarz to chodzi ładnie (kumpla 40x chodzi od jakis 3lat super)

Ale i tak wiekszoc 48x LG dosyc szybko pada (jak sie trafi)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam Lite On jak w opisie z najnowszym firmware i na razie w przeciwieństwie to innych nagrywarek nie ma zabezpieczenia któego by nie łyknął.Najgorszy Shit to dla mnie Samsung LG - taki sobie Plextor - ok ale lite on juz go wyprzedził http://cdrinfo.pl/cdr/hard/LiteOn_LTR-52327S/1.php

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecierz "mostom" napisał ze ma LG i kupił lite-on i miał wybór pomiedzy tymi wypalarkami i wybrał LG  bo predkosci sa podobne a zalezało mu na cichej i komfortowej pracy więc wybrał LG i niepisz ze LG to shit  A "jakac" napisał :  

ja posiadam LITEONa tak jak w podpisie i jestem średnio zadowolony, głośno chodzi tacka choć napęd po włozeniu płyty jest dość cichy, czasami źle wypala płyty

 

Wiec stwierdzenie ze LG to shit jest nie na miejscu

 

CDROMY LG TO SHIT to sie z tym zgodze, mialem kiedys mozliwosc wyboru LG X 52 lub ATAPI :wink:  48X i po wielu testach pozostałem przy ATAPI ale wypalarkom LG niemoge nic zarzucic a moze mówiac ze wypalarki LG to shit sprezyzowałbyś co według ciebie oznacza shit bo w języku technicznym , 'informatyka' :wink: czy elektronika niema słowa shit.

Dokładnie. Mam tego LG co w pierwszym poście i jest o.k. LiteOn-a zostawiłem sobie w pracy (tu mi nie zależy na ciszy :) ). Zobaczymy po jakimś czasie, który wybór był trafny - czy wcześniej mi padnie mój LG w domu, czy ten LiteOn w pracy. Co do CD-ROM-ów LG to tak jak wcześniej pisałem nigdy bym tego nie kupił - w firmie reklamowaliśmy już chyba z 10 sztuk, ale nagrywarka jest chyba o.k.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie. Mam tego LG co w pierwszym poście i jest o.k. LiteOn-a zostawiłem sobie w pracy (tu mi nie zależy na ciszy  :) ). Zobaczymy po jakimś czasie, który wybór był trafny - czy wcześniej mi padnie mój LG w domu, czy ten LiteOn w pracy. Co do CD-ROM-ów LG to tak jak wcześniej pisałem nigdy bym tego nie kupił - w firmie reklamowaliśmy już chyba z 10 sztuk, ale nagrywarka jest chyba o.k.

Hehe no zobaczymy co dłużej przeżyje a co do cedeków LG to też nigdy tego nie kupie bo rozlatuje sie to błyskawicznie, a rekord to chyba mial kumpel bo cd-rom chodził sprawnie zaledwie 2tygodnie 8O i reklamacja ale co dobre to zrobili go i jest OK, a tak wogóle to reklamowałem juz chyba ze 4 cedeki LG i ich nie polecam, chociarz jak sie trafi dobry to potrafi chodzić ładnie.

 

Pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam liteona 48x24x48 i narazie nie zniszczyl mi zadnej plytki.

Co do glosnej pracy - wypalanie trwa przeciez ~3 minuty wiec da sie wytrzymac :D A do odczytywania krazkow uzywam jush 3 letniego CD Asusa 50xMAX (zajebisty "odtwarzacz" - ma przycisk do zmniejszania predkosci i zarazem glosnosci ;) )

Na cdrinfo.pl trwa wojna LiteON vs LG :D Ja wybralem litka bo byl akurat tanszy o pare zeta :>

 

OT

Nie ulega watpliwosci ze CD-Roomy LG to najwieksze gowno jakie powstalo na tym swiecie. Przed Ausem mialem m.in. LGx16 oraz LGx52, pierwsze padlo po 2-3 miesiacach, LGx52 wymienilem po 2 dniach uzytkowania na Ausax50. Poprostu do [gluteus maximus] czytaly plytki cdrw, lekkie rysy na plycie sprawialy problemy nie do przejscia (te same plyty czyta bez problemu moj asus). Niestety w laptopie ojca jest naped LGx16 ktory nie czyta plytek cdrw TDK, Platinum, Epseranza.. wsumie niewiele czyta :D :twisted:

 

Ale wracaj do tematu wypalarek: akurat wypalarki LG to zupelnie co innego niz cd-room tej firmy :) Jakby jakies dwie rozne firmy robily te napedy.

 

Ale i tak liteon rulez (choc prawda problem z overburningiem wystepowal w niektorych modelach ;) )

PS.

Do wypalarek LG nic nie mam :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...