Skocz do zawartości
Aziz

Pentium 2 300 - Podkrecanie

Rekomendowane odpowiedzi

Siemka....na ile udalo sie wam podkrecic te procki...niekoniecznie akurat 300mhz

dzis puscilem na 450 i wszystko dziala...jutro odpale jakis tescik...

bo chyba ma ktos jeszcze te procki :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kreca sie i na 550-600

mysle ze do 500 dojde.. moj to Costa Rica i z tego co pamietam dobry tydzien :) no zobaczymy...a nawet jak to na 450 to konkret...zeby sie tak wszystkie procki krecily

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zadna rewelacja, swego czasu Intel wypuscil serie Klamath'ow 300 z cache od Deschutes 450. Krecily sie wysmienicie.

Pewnie intelowi bylo taniej robic rozne procki z tych samych komponetow niz rozdrabniac sie na kilka lini produkcyjnych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zadna rewelacja, swego czasu Intel wypuscil serie Klamath'ow 300 z cache od Deschutes 450. Krecily sie wysmienicie.

Pewnie intelowi bylo taniej robic rozne procki z tych samych komponetow niz rozdrabniac sie na kilka lini produkcyjnych.

Przecież AMD nadal stosuje tą technike.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja 333 mialem @ 500 przy 2,3V z chlodzonymi pamiatkami L2 (durzymi radiatorkami) i z peltierkiem (10*C) stawal na 512 ale do windy nie wchodzil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

450 to nie jest dużo z p2 300 jeśli jest dobra seria ; 2 lata temu miałem p2 300 SL2W8 ( najlepsza seria do podkręcania ) i na jakiejś kiszkowatej płycie bez możliwości zmiany v core ( via apollo ) działał jak skała na 450 Mhz ; jak bym miał abita to może bym osiągną z 550 ( głupi byłem że sprzedałem )(teraz jadę na studia i kupiłem podobny sprzęt dla rodzicłw )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpalilem CCR i mam 1800 pkt. :D potem wygrzewanie, ale tylko na 15 min. wszystko stabilnie...Oczywiscie bez podnoszenia napiecia...

jutro odpala na dluzej tescik stabilnosci... Aha temp plyty 24 C procek po wygrzewaniu bardzo cieply....ale spokojnie mozna na nim trzymac palucha :) wiec chyba moge go puscic na 500

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak Qbass 200 na 500... jasne

Dokladnie :)
nie bylo P2 200MHz ,a juz napewno nikt nie podkreci tego na 500MHz

slyszalem ze Pmmx pewnie 233MHz puscili na 500MHz na azocie - prekursorzy ostrego krecenia :D

 

celeron 466 tez nie wytrzyma 800MHz ,chyba ze na azocie i przy >2.6v :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie idzie na wiecej ten 333?? jak sie troszke schlodzi to otworze okno, i bude ktora stoi przy samym oknie i puszcze dziada na 500...szkoda, ze niewiem jaka ma temp.

@500 to idzie w pokojowej (vcore 2,3-2,5V) ale nie zawsze stabilnie i musi pamiatki L2 miec dobrze shlodzone

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiec tak :)

Puscilem fsb 115 czylic proc na 518...winda zaczela sie sypac. Zmniejszylem na fsb 112 czyli proc na 505 i poszla...gra sie odpalila...CCR tez

problem byl w za wysokim PCI - ponad 38

a pci 33.3 teraz dopiero przy fsb 133(proc 600) niewiem czy tyle pojdzie.. :wink:

jest jeszcze opcja fsb 124 Pci 31 mhz ...jakos dziwnie..ktos sie z takim czyms spotkal? :? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...