Skocz do zawartości
Hanu

A2000+ Thorton - szansa na nowego króla.

Rekomendowane odpowiedzi

Właśnie złożyłem kompa do firmy z nowym A2000+ na rdzeniu Bartona. To nowy model dopiero co anonsowany na serwisach netowych. Ale po kolei.

 

Oznaczenie: AXDC2000DUT3C 97780822505

AQXEA 0327MPMW

 

Mnożnik oczywiście odblokowany, napięcie 1,6 V, rdzeń identyczny jak w Bartonie, zdecydowanie większy od poprzednich 2000+ B0. Słowa te piszę na tym właśnie kompie ( Gigabyte K7AXP na KT 400A, 256 MB RAM 333, GF4MX400 i nieistotne <span style="color:red;">[ciach!]</span>ły). Ale proc oczywiście nie pracuje jako 2000+. W tym momencie od 1,5 h leci w tle Prime95, a proc puszczony jest na 13,5x166 (2241) na defaultowym Vcore. Cooler to zwykły Colorful Golden Eye :lol: , temperatura w tym momencie z MBM 56 C, w idle 30 minut po odpaleniu kompa już podkręconego widniało 47 C.

 

Słowa te piszę w celach informacyjnych. Jutro zapodam co z niego udało wycisnąć u mnie w chacie ( zabieram drania naturalnie) na configu jak w podpisie. Spodziewam się , że może być pięknie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak mimo, że ten Zalman jest chyba najwydajniejszym AC ( no, może jeszcze banda Swiftecha) to jednak przy dobrym WC można byłoby jeszcze bardziej zaszaleć. Ale nie mówię hop ,bo nie wiem jak będzie w chacie. A tak na marginesie: Kwiecień, czy dobrze rozumiem, że również dysponujesz takim procem? :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie, kto juz robil testy tych thortonow niech pisze jakie osiagi i jaka seria! Malo tego na razie jest w necie, ale ... szykuje sie do zakupu procka i mam teraz "maly" dylemat 1,7+ T-Bred vs 2,0+ Thorton, [wiem ze robi sie OT, ale nie chce slac kolejnego posta na sprzet jak juz tutaj jest :)]

Tak wiec .. piszcie o swoich osiagach!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda że masz cienkie chłodzonko

chyba raczysz sobie zartowac

 

to najwydajniejsze AC jakie jest dostępne (pomijam oczywicie radiatorki thermalrighta z deltami -to chyba tylko dla fanatyków) no i WC -ale jeski chodzi o AC to nic wydajniejszego nie ma

Nie chodziło mi o tego zalman'a :) Kolega napisał że chłodzi go Colorfulem więc jego miałem na myśli.

 

:arrow: HANU - tak, ja też mam tego proca, działa już jakieś 10min na 2083Mhz 1.6V, jutro się troche nim pobawie. (2600Mhz docelowo planuje osiągnąć :) )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No, jestem po testach procka na domowym configu. Parametry podawałem na początku. I powiem , że jestem podbudowany. Oto jak szło:

12,5x166 (2083) Vcore default (1,6V)

12,5x180 (2250) j.w

11x200 (2200) j.w

11,5x200 (2300) j.w!!! :D

12x200 (2400) 1,625 V

12,5x200 (2500) 1,65 V

12,5x205 (2562) 1,675 V

 

Wszystkie dane dotyczą stabilnego działania kompa 1h Prime95. Ostatnie podane ustawienie odpaliłem do Prime o 2 w nocy. Jak wstaem o 6.30 nadal test zasuwał bez problemu. Niestety dalsze próby podkręcania zostały storpedowane przez moje pamięci ( to tylko Kingstonki 333 na Winbondach bh-6 :( ). Mnożnik na mojej płycie nie jest 5 bitowy toteż na 12,5 musiałem pozostać. Ostatnim ustawieniem kiedy komp zbootował było 12,5x 210 na 1,675 V, ale Winda nie wstała. Sprawdziłem MemTestem i pamiątki waliły błędami( na 205 nie). Wniosek z tego taki, że proc ma niesamowity potencjał, tym bardziej ,że do wykorzystania jest jeszcze Vcore do 1,85. Może w przyszłym tygodniu wywalczę wreszcie jakieś TwinMosy Twistery to się zobaczy dalej. Co do temperatur to Zalman spełniał swoje zadanie dobrze. Idle przy 12,5x200 wynosiło 42 C, Prime 51C.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tym odblokowaniem cache to jest tak jak z przerabianiem A-breda na T-breda i Radka9500 na 9700 nie wszyscy to przechodza z zachowaniem zycia. Akurat trafisz na thortona z uszkodzona czescie cache`u , odblokujesz ja i proc na zlom.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli jak seria może byc dobra dla tego thorona

bo mam zamiar wymi8enić z 2500 bartona o słabym potencjale(max narazie to 220 *10 ) moze zasilacz słaby(300w)

ps ile było wyisnieta na stangardowym chłodzeniu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tym odblokowaniem cache to jest tak jak z przerabianiem A-breda na T-breda i Radka9500 na 9700 nie wszyscy to przechodza z zachowaniem zycia. Akurat trafisz na thortona z uszkodzona czescie cache`u , odblokujesz ja i proc na zlom.

moglbys podac linka do zrodla twojej wiedzy, czy poprostu sam sobie to wymysliles? bo w poniedzialek kupuje i chcialbym poczytac troche wypowiedzi ludz, ktorz probowali juz odblokowywac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm, 2400Mhz 1.8V - nawet nie weszło do windowsa :( Dopiero 1.9V na to pozwoliło i jak narazie nic się nie piepszy :( Czyli jak dla mnie proc nie zaciekawy :( bo na 1700+ osiągnąłem to samo. Dam mu trochę czasu na rozgrzanie, może to coś pomoże :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm

Widze ze sa duze rozbierznosci co do o/c miedzy poszczegolnymi tygodniami produkcji. Najbliższa wersje tej co ma Hanu mozemy dostac na allegro. To jest nawet ten sam tydzien , chyba sie skusze i zdam relacje. Mam nadzieje ze to co mowi Hanu to prawda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój proc to badziew :( 2400Mhz 1.9v i po parunastu min. blue screen i restart :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( Ide się powiesić ;) Jutro dogadam się ze znajomym z komputerowego to może mi go wymienią. Zresztą tam go kupiłem (sprowadzony z KTR) :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co jest czemu nikt sie nie wypowiada. Ja dzisiaj kupuje tego proca wiec nie dlugo zapodam wynikia a proc to AQXEA 0327 WPMW. Może mi ktos powiedziec jaka jest róznica miedzy WPMW A MPMW ????? Aha jaki laminat jest lepszy zielony czy brązowy ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorki za brak odzewu, ale net mam tylko w robocie :? Nie mogłem ścierpieć tego braku dobrych pamięci toteż pożyczyłem od znajomego TwinMosy 466 i wystartowałem do dalszego boju. Poprzednio skończyłem na 12,5x205 na 1,675V. I w zasadzie mocno dalej nie pochulałem:

 

12,5x210 1,675 V bootuje, ale restarcik przy ładowaniu Windy.

12,5x210 1,7 V bootuje, Winda działa, Prime wywalił po 11 minutach.

12,5x210 1,725 V Prime stabilny ( 3h chyba starczy?)

12,5x212 1,725 V zwis przy bootowaniu

12,5x212 1,75 V Winda wchodzi, Prime wywala po 2 minutach.

12,5x212 1,775 V Prime wywala po 36 minutach.

12,5x212 1,825 V Prime stabilny.

12,5x214 1,85 V Winda ładuje, Prime wywala po 7 minutach.

 

Ostatnim stabilnym ustawieniem było 12,5x212 na 1,825 V (2650). Temperatura przy Zalmanie nie była zbyt wysoka, w Prime 52 C ( Pełen szacunek dla tego coolera). Widać,że bariera stabilnego działania bez znacznego podnoszenia Vcore jest w okolicach 2625-2630. Później to już loteria. Chieftec chyba jeszcze to dobrze znosił , bo 5V wachało się 4,85-4,89. Przyznam ,że bałem się nieco o płytę by bić FSB na niższym mnożniku, bo co by tu dobrego powiedzieć o Asusach A7N8X to jednak często umierają przy FSB wyższym niż 218 - 220. Podsumowując, myślę , że mój proc nie jest wykładnikiem dla swojego modelu, po prostu mam lepszy egzemplarz ( kupiony w łódzkim Rubikonie).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A i jeszcze nieco OT: Sądzę, że jestem wystarczająco długo na forum, by nie trzeba mnie było posądzać o lanie wody, bo nie o to tutaj chodzi.

Hanu ja tylko sasugerowalem. :wink: Twoje wyniki są wprost rewelacyjee w porownania z prockami innych unserow. Ja już zamowiłem w tym tygodniu powinnem go miec wiec pozniej zdam relacje. Może wreszcze mi ktos powiedziec jaka jest roznica miedzy MPWM a WPWM ?? Gdzies czytalem ale nie wiem gdzie ze ten drugi wytrzymuje wieksze vcore ale nie wim czy to prawda. Aha jaki laminat jest lepszy do OC zielony czy brazowy ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...