Skocz do zawartości
Magya

1700 xp tweaking.... tweaking.... tweaking.....

Rekomendowane odpowiedzi

Prosze o komentarz to tego seta:

 

Athlon 1700 xp @ 2400 (200 x 10). V= 1,775. AC: HACV81 Xdream (coolermaster) @ Arctic silver III. Zamknieta buda, jeden wiatrak z tyłu, obroty fana na cpu ustawione na minimum.

Test: prime95

 

po jakichś 16 minutach temp na cpu: 50 C (speedfan)

 

Moim zdaniem troche to za dużo, aktualnie waha sie pomiedzy 49 a 50.

 

Proc chodzil bardzo dlugo jako 2600 (200 x 10,5) ale nie byl stabilny na prime'95 - wywalal po parunastu minutach. Nie przeszkadzalo mu to dzialac bez zarzutu (godziny grania w ut2003demo i nic - zadnych zwiech)

 

Wtedy przy otwartej budzie po kilkudziesieciu fragach na ut2003 temp byla kolo 48.

 

Mobo to oczywiscie epox 8rda+... Sam juz nie wiem... Liczylem ze ten proc pojdzie na duzo wiecej a tu taka przykra niespodzianka... Znajomi wyciagali z athlona 1700 nawet 2,3 ghz a ja mam tylko 2 ghz, albo unstable 2,1 ghz.

 

Seria proca jak w podpisie...

 

 

Co o tym myslicie? Jak wyciagnac wiecej ? (drut-mod odpada :) ) i jaka powinna byc do jasnej ciasnej bezpieczna temperatura pracy tego proca?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tenperatura, moim zdaniem jest prawidła (zamknięta i sąłbo wentylowana buda robi swoje). CO do O/C to faktycznie coś kichowaty tej twój proc. Mój przy vcore 1,7 chdził na 2,35ghz, ale że zasiłka niewybia to chdzi jak w podpisie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmmmm... a napisz mi jaki miales przy tym 2,35 set(fsb i mnoznik)... moze za wysokie fsb?. Jak miales ustawione pamieci (nie napisalem tego, ale pamieci ma na v2,77, timingi 5-3-3-2 i ustawione na 400 (defaultowo to twinmosy 333))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

timingi masz za ostre!! daj sobie 11-2-2-2 i zobacz co wtedy bedzie... moze prime pojdzie stabilnie i bedziesz mial ciut lepsze wyniki

 

BTW jaka masz serie proca? ja mam JIUHB0302 i wyzej 2,2 GHz potrzebuje wiecej niz 1,925V (a wiecej nie mam na plycie :( )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odbytorq ten twoj tez taki zarlacz amperkow i wacikow ?

moj 0302 tez tak wpieprza :)

ta seria to jakas dziwna bo nawet działa na 2,2V i wyzej !

a miałem taki jeden to po 1,775 juz sie cial zawieszal i wogle .....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dziwne ze jeszcze od tego nie utyl :) nie mow ze chodza tak wysoko bo zaczynam zalowac ze nie moge wiecej; moglem wziac 8rda+ albo tego soltka co ma Vip i bym wyszedl spokojnie np. do 220x11... :(

 

UPDATE zapomnialem ze ten soltek ma vcore do 1,85 :( zmieniam wybor na Abita NF7 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odbytorq ten twoj tez taki zarlacz amperkow i wacikow ?

moj 0302 tez tak wpieprza :)

ta seria to jakas dziwna bo nawet działa na 2,2V i wyzej !

a miałem taki jeden to po 1,775 juz sie cial zawieszal i wogle .....

to powinno znaczyc ze dobre chlodznie i ponad 2V i jazda powinien wywijac 2.4GHz bez problemu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nf7 przy taki V-core pojdzie z dymem  :lol:  :lol:  :lol:  

mowie ci serio a zrobisz jak uwazasz

jakie sa powody zeby NF7 poszedl z dymem >2v ?

regulacje ma do 2.325v wiec jakos musieli sobie z tym poradzic :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

koles ktory tez siedzi w kompach i mieszka obok mnie zakupił nf7-s

a co sie robi w takich przypadkach ? idzie sie test nowego sprzetu.

2V 2,1V 2,1V ..... oczywiscie WC z Nukleonem. Dzialalo wszystko oko do czasu. Wstal rano POWER i abicik wyzionoł ducha. Gwara w ruch i wymiana. Drugi abicik i krecenie ... działo ale tez pare dni, i abcicika juz nie ma i nie bedzie.

płyty zdychaly, nic na niech nie bylo widać nic nie smierdzialo a odpalic sie niechcialy pomimo licznych prob.

Moze miec regulacje do 3V a i tak............ NIE BEDE SIE WYPOWIADAŁ !

Moja ma do 1,85V (po modzie oczywiscie!!) a zapewniam cie ze niema zadnych problemow z napieciami powyzej 2,1V a działa juz tak bardzo bardzo dlugo jeszcze zza czasow A1600 0,18

KIMMAMMM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

koles ktory tez siedzi w kompach i mieszka obok mnie zakupił nf7-s

a co sie robi w takich przypadkach ? idzie sie test nowego sprzetu.

2V 2,1V 2,1V ..... oczywiscie WC z Nukleonem. Dzialalo wszystko oko do czasu. Wstal rano POWER i abicik wyzionoł ducha. Gwara w ruch i wymiana. Drugi abicik i krecenie ... działo ale tez pare dni, i abcicika juz nie ma i nie bedzie.

płyty zdychaly, nic na niech nie bylo widać nic nie smierdzialo a odpalic sie niechcialy pomimo licznych prob.

Moze miec regulacje do 3V a i tak............ NIE BEDE SIE WYPOWIADAŁ !

Moja ma do 1,85V (po modzie oczywiscie!!) a zapewniam cie ze niema zadnych problemow z napieciami powyzej 2,1V a działa juz tak bardzo bardzo dlugo jeszcze zza czasow A1600 0,18

KIMMAMMM

moze nie nalezy od wyjecia z pudelka ustawiac odrazu max napiec :P

na dodatek twoj Soltek ma zasilanie sciagniete z Abita KT7/KR7 wiec dlatego takdobrze sobie radzi :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmmmm... a napisz mi jaki miales przy tym 2,35 set(fsb i mnoznik)... moze za wysokie fsb?. Jak miales ustawione pamieci (nie napisalem tego, ale pamieci ma na v2,77, timingi 5-3-3-2 i ustawione na 400 (defaultowo to twinmosy 333))

14*166 napięcie na memkach to 2,5v bo niema regulacji na płycie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odbytorq ten twoj tez taki zarlacz amperkow i wacikow ?

moj 0302 tez tak wpieprza :)

ta seria to jakas dziwna bo nawet działa na 2,2V i wyzej !

a miałem taki jeden to po 1,775 juz sie cial zawieszal i wogle .....

Też mam tę serię 0302 - chyba macie racje, że one dobrze chodzą na wyższych napięciach - teraz mam 2100MHz na 1,8V - ale stawiałem go na 2300MHz z napięciem 2V - i prime nie wywalał błędów - fakt, że krótko go testowałem na 2V bo na razie mam za słaby cooler.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie tak:

AXDA1700DLT3C xxxxxxx270189 JUIHB 0308MPMW

NF7-S v. 2.0 (NB z 9 tygodnia 03)

 

wersja standard:

FSB210 x9,5 f=2000

Vcore 1,625V

 

temp idle 36-38

stress 46

---------------

wersja specnaz

FSB210 x11 f=2333

Vcore 1,775V

 

temp idle 44

stress 53

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...