Skocz do zawartości
xor

MSI gf4 TI4200 z Komputronika - specyficzna i pilna sprawa..

Rekomendowane odpowiedzi

Nie bluzgajcie - wszystkie 'gf4 ti4200 czy radek9100 ?' topiki przeczytalem. Generalnie sprawa jest jasna - gf4ti.

Ale w tym przypadku... Juz sam nie wiem.

Ale przechodze do sedna sprawy - plyta glowna Soltek Sl-75KAV. Czyli musi byc AGP x4. Do tego 768 MB RAM nie DDR + 1700+@2200+. Osoba ta wymienia poczciwego gf2mx na cos, naczym moglby bezstresowo, plynnie i na max badz prawie max detalach (w 800x600) pograc w nowe gry, glownie chodzi o HL2 :) I teraz w gre wchodza Radeon9100 Herculesa z 64MB, za 389PLN http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=8409 badz rzeczony GF4 Ti4200 za 369PLN http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=8601. Problem w tym :

ten gf4 jest wersja o obnizonym taktowaniu pamieci - tylko 444MHz zamiast 500. Natomiast ma 128MB, co moze byc wazne, jako, ze system ma niewielka przepustowosc pamieci (RAM to nie ddr-y), to 64MB na tym radku moze jednak spowalniac.

 

Testy HL2 benchmark, gdzie sa jakiekolwiek informacje do porownania, znalazlem tylko pod tymi 3 linkami :

http://www.anandtech.com/video/showdoc.html?i=1863&p=8

http://www.anandtech.com/video/showdoc.html?i=1863&p=9

http://www.anandtech.com/video/showdoc.htm...tml?i=1863&p=10

 

W tych testach sa wyniki na GF4 ti4600 i radeona9200.

I teraz tak : wyniki trzeba odpowiednia 'obnizyc' w przypadku gf4, bo rozwazamy 4200 i to z obnizonym taktowaniem pamieci, a odpowiednio podwyzszyc wyniki radka9200 bo rozwazamy radeona 9100, czyli po 1 dodatkowej jednostce teksturujacej na potok oraz drugi procesor werteksow. Wiec wydajnosc pewnie bedzie podobna :? Tylko oczywiscie gf4 dx8.0, radeon9100 dx8.1 :wink: :D

 

Kolejna sprawa jest ramdac - ten gf4 od MSI ma 2 350MHz, Herc9100 ma 400MHz. herc bedzie mial jakosc obrazu swietna, MSI... wlasnie nie wiem.

Natomiast duzym problemem jest zasilacz - 300W L&C. I tutaj wiem, ze radki sa znacznie bardziej wymagajace pod wzgledem zasilaczy. Wiec to jest duzy plus dla GF4. Byc moze dyskwalifikuje to radeona, ale nie jestem pewien - sam nie testowalem...

 

Jestem w wielkiej kropce.

Jak ktos mial do czynienia z ww kartami (chodzi mi bardziej o tego MSI), prosze o opinie...

Pilnie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten GF MSI spokojnie pójdzie na mem na 585, a niektóre idą na 594. Core powinno iść na 285-300, według tego co zdążyłem u innych w podpisach oblukać.

Wybrać Ci nie pomogę bo po co, sam musisz podjąć decyzję, mogę jedynie napisać że obraz na wyjściu TV i DSUB jest b. dobry.

Pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym wziął tego MSI GF4 Ti4200 8x 128, to niezła okazja. Ciekawe tylko jak dadzą podkręcić się pamięci. Jak dla mnie świetna okazja tylko brak gotówki. Szkoda, że nie ma DVI, więc po co dwa RAM-DAC'i :?: Tak wogóle to wygląda jak referencyjne GF4. Oczywiście oceniam tylko po zdjęciu. Na stronie MSI nic o nim nie znalazłem MS-8879.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

300W L&C (Deer). Lepiej wymień, jak to miałem tylko, że 230W i szlak mi trafił grafikę i dwa dyski. Sprzęt był po gwarancji, ale od czego są znajomości. Dałem 80zł za 230W Enlight'a napięcia jak skała, teraz mam Chieftec'a chociaż napięcia mnie rozczarowały, są trochę za wysokie ale w normie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witek_p --> wlasnie ten gf dlatego jest taki tani, bo ma pamieci 4ns, i dlatego obnizone taktowanie. Na 480 mysle ze bez zajakniecia pojdzie, gpu na 280 tez. Ale herca tez mozna podkrecic :) Tylko obawiam sie zasilacza - przy hercu nawet niepodkreconym moga byc zasieki...

 

Grimlock --> nie moj sprzet :) Ja mam Sirteca 420W :) A tamten jest, jaki jest - i do niego mam dobrac najlepsza grafike za ok 400PLN. A 2xRAMDAC moze zeby moc jednoczesnie ogladac film na tv i pracowac na monitorze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W każdym razie osoba której kupujesz tą kartę będzie miała mniej kłopotów z MSI GF4 niż Herc 9100 - wiadomo gry, patche itp. Wydajność uważam, że wyższa będzie na GF4. Obie firmy znane są z wysokiej jakości produktów, ale Herc pod tym względem jest lepszy, w tym jakość obrazu. Z tego co zauważyłem to MSI ma cooler na kołkach, a Hercules jest klejony, więc to także ryzyko.

 

W każdym razie MSI to nie Albatron (ten Allegro). :wink:

 

BTW W opisie jest informacja, że ma: wyjście TV i złącze DVI.

Sam już nie wiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo opis ma pewnie ten sam, co kazdy gf4 ti4200 na komputroniku :D

Ale mam nadzieje, ze jakosc obrazu bedzie dobra - zreszta, od PixelView gf2mx wszystko jest lepsze :P

 

Jak ktos jeszcze cos wie, ma jakies sugestie, to prosze sie nie krepowac :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witek_p --> wlasnie ten gf dlatego jest taki tani, bo ma pamieci 4ns, i dlatego obnizone taktowanie. Na 480 mysle ze bez zajakniecia pojdzie, gpu na 280 tez.

A myślisz że jakie ja mam pamięci 4ns Samsung.

 

http://forum.purepc.pl/viewtopic.php?t=145...highlight=hynix

 

Kiedyś takie coś napisałem, po czasie niestety mogę stwierdzić że na 608 karta podczas pewnych gierek się wysypywałai max. co było stabilne to 594.

Pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta karta MSI ma napewno wyjście DVI-I oraz TV-Out (nie patrzcie na fotkę na stronie komputronika, bo to nie jest na niej ta karta), chyba że jest to wersja G4Ti4200-VTP która zamiast DVI ma druge wyjście D-SUB. Oczywiście mowa o kartach z AGPx4.

http://www.msi.com.tw/program/products/vga...9&NAME=Archives

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie dobieranie karty graficznej do jednej gry to głupota! Przecież nie będziesz tylko w to grał, pograsz 2 tygodnie, no możę miesąc, ewentualnie popykasz troche w multi i mody. Ale nie da sie cały czas grać w jedną gre! Dlatego dobór karty graficznej względem HL2 uważam za bezsens. Radził bym ci <span style='color: red;'>ORT: wziąść</span> 4200, nie wiem czy w HL2 będzie szybsze, ale w innych grach napewno tak. Aha i ide o zakład że komputronik pomylił zdjęcie tego MSI.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

R9100 jest wolniejszy i droższy. kup GF4Ti4200 i na allegro 250W Fortona 250GTA za 40 zł. powinien wytrzymać bez problemu a wydajność będzie świetna. teoretycznie max pamięci 4ns to 500 MHz więc 480 MHz wykręcisz jeśli zasilacz pozwoli.

 

Grimlock : albatrony Ti4200 są niezłe, już niejedna osoba pisała że podkręcają się spox.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

R9100 jest wolniejszy i droższy. kup GF4Ti4200 i na allegro 250W Fortona 250GTA za 40 zł. powinien wytrzymać bez problemu a wydajność będzie świetna. teoretycznie max pamięci 4ns to 500 MHz więc 480 MHz wykręcisz jeśli zasilacz pozwoli.

 

Grimlock : albatrony Ti4200 są niezłe, już niejedna osoba pisała że podkręcają się spox.

co do tego, ze r9100 jest wolniejszy od akurat tego MSI gf4 ti4200 250:444, to bym tego taki pewny nie byl...

A co do zasilacza, to raczej jego wymiana nie wchodzi w gre. A zakupy na allegro juz wcale :) Bedzie musial wystarczyc ten L&C...

 

Tak sobie poszukalem jeszcze raz, i jesli pamieci poleca na 600, to... 8)

 

Jak na razie gf4 gora. Jak ma ktos cos jeszcze - upewniajace mnie w decyzji, badz majace wprowadzic zamet :P :wink:, to prosze bardzo - mam jeszcze z 10 minut... :P

 

Dzieki wszystkim za odzew :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

koofa to ktora ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: <span style='color: red;'>ORT: wziasc</span> karte ??

ta

http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=8680

czy ta ?

http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=8601

 

prosze o szybka odpowiedz.......

 

no właśnie to jest dobre pytanie, brać 128 MB i 4 ns czy 64MB i 3,6ns

 

niby fajnie te 4ns się kręcą (o czym jest na tym forum) i też dochodzą do tych 608 Mhz z 444. tylko jak bedę miał pecha i słabo będą się kręciły to się lekko zirytuję :twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Komputronik nie pomylił zdjęć!!

Ten "GeForce4 Ti-4200 MSI " przeszedł przez moje łapska (miał jeszcze niższą cenę) i nie miał DVI. Niestety nie sqsiłem się i nie testowałem go, nie jestem też pewien czy to MSI, czytalem gdzies że tak wygladają Creative'y.

Bierz jak dają! :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Komputronik nie pomylił zdjęć!!

Ten "GeForce4 Ti-4200 MSI " przeszedł przez moje łapska (miał jeszcze niższą cenę) i nie miał DVI. Niestety nie sqsiłem się i nie testowałem go, nie jestem też pewien czy to MSI, czytalem gdzies że tak wygladają Creative'y.

Bierz jak dają! :D

A ja gdzies czytalem, ze od jakiegos czasu MSI sprzedaje Creative-a tylko pod swoja marka :) Wiec nic dziwnego, ze wyglada jak Creative-a :P :)

Tylko jesli jest to zdjecie prawdziwe, to martwi mnie troszke badziewny wyglad chlodzenia... :?

 

Dobra - juz zamowiona :) bedzie gf4 ti4200 :)

Jak dojdzie i dostane pozwolenstwo na pobawienie sie nia (w koncu nie bedzie moja...) to sie nia pobawie, i zobacze jak sie bedzie krecila...

 

Pozdrawiam i jeszcze raz dzieki za odzew :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdjecie jest prawdziwe - jest to G4Ti4200-T - nie posiada DVI

 

Pamieci 4ns maja teoretyczne max taktowanie 250mhz (ddr500) ale z reguly po zalozeniu radiatorkow dochodza do ~300mhz.

Ale za taka cene rewelacja. Jestem dobrej mysli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamieci 4ns maja teoretyczne max taktowanie 250mhz (ddr500) ale z reguly po zalozeniu radiatorkow dochodza do ~300mhz.

Ale za taka cene rewelacja. Jestem dobrej mysli.

Radiarory i to przyklejone dobrym klejem mogą dać Ci max 10-20MHz (5-10MHz), nie więcej. Poprostu MSI chyba troszeczkę podnosi fabrycznie VDDR że bez problemu idą więcej niż te 500 (250MHz).

Pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy sa jeszcze jakies inne roznice miedzy ta wersja T a bez T oprocz brakujacego DVI.

Mam nadzieje ze nie bedzie tam takich niespodzianek jak zamaly voltage dla pamieci ze nie pojda wyzej niz standard :((

 

Jak tam jest z chodzeniem GPU ? na koleczkach czy na kleju ? Glosne ? Wystarczy na podkrecenie do 300 Mhz ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja jesli chodzi o wydajnosc to powiem tak u mnie moj MSI ustawiony 250@300/513@600 uzyskuje w 3dmarku2001se-12680markow przy ustawieniach standardowych 250/513 - 11850markow wiec podejrzewam ze ustawione memorki na 444 to by bylo gora jeszcze te -500/600 markow(czyli ponad 11000) wiec i tak napewno bedzie wydajniejszy od radeona9100.

patrzac na ranking na www.benchmark.pl 10500markow to gorna granica mozliwosci radka9100 i to dobrze wykreconego, wiec nad czym sie tu zastanawiac ?

 

moj GF4TI4200 ma 64mb pamieci i komplet wyjsc, obraz na tv jak patrzalem u kolesi ktorzy majo radki to niewiele odbiega jakoscia , ale nie bede sie sprzeczal bo ktos inny moze widziec to czego ja nie zauwazylem (to tak jak ze sluchem - jedni majo bardziej wyczulony inni mniej)

 

a odnosnie creativa i msi to jest tak ze jedna firma robi grafy dla drugiej ale czy msi dla creativa czy odwrotnie to juz nie pamietam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie

karta MS-8870 (oem) a tak naprawde to Ms8870

Własnie nabyłem te karte i jestem bardzo zdowolony. taktowana jest 250/445 mi poszła na spoko 290/540 i jest jeszcze zapas Pamięci to samsun 4ns. Wiatrak cichy i dmucha na pamięci (radiatora to wcale niema). Wyjscia tv (kompozytowe i Svideo) nie ma LCD.

To ta sama karta karta jak ta opisa na stronie WGK tylko tam at jest czerwona a ta zielona i ma inny radiator (mozliwe iz jest to płytaka referencyjna nvidi jest taki napis przy radiatorze) na moim Altonie 1700/2600+ jest ok 11900w 3dmarku2001.

 

Kupujcie jak macie kase warto.

 

Ps. ja kupiłem za 369zł ale to tylko dzisiaj obecnie trochę zdrożała.

Tv- okej jak na Gf OK

Musze zmienić profil!!!!

michaS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie

karta MS-8870 (oem) a tak naprawde to Ms8870 

Własnie nabyłem te karte i jestem bardzo zdowolony. taktowana jest 250/445 mi poszła na spoko 290/540 i jest jeszcze zapas Pamięci to samsun 4ns. Wiatrak cichy i dmucha na pamięci (radiatora to wcale niema). Wyjscia tv (kompozytowe i Svideo) nie ma LCD.

To ta sama karta karta jak ta opisa na stronie WGK tylko tam at jest czerwona a ta zielona i ma inny radiator (mozliwe iz jest to płytaka referencyjna nvidi jest taki napis przy radiatorze) na moim Altonie 1700/2600+ jest ok 11900w 3dmarku2001.

 

Kupujcie jak macie kase warto.

 

Ps. ja kupiłem za 369zł ale to tylko dzisiaj obecnie trochę zdrożała.

Tv- okej jak na Gf OK

Musze zmienić profil!!!!

michaS

coś słąbo na tym konfigu ja dociagnalem prawie do 14 k w 3dmark 2001

a podkrecila mi sie na 300/600

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i [gluteus maximus] bo cenę tego MSI Ti 4200 250/444 -128MB podnieśli na 449zł

a tego MSI Ti4200 250/500 - 64 MB nadal nie ma na magazynie

 

 

a najbardziej mi się podoba tekst przy:

GeForce4 Ti-4200 MSI G4Ti4200-TD 128MB tv-out bulk (MS-8870) - 499zl

- WSZYSTKIE TOWARY SĄ ZAREZERWOWANE :lol: :evil: :lol: :evil:

 

może jeszcze wprowadzą kartki, albo talony czyżby znowu był rok 1980 :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...