Skocz do zawartości
mast666

Stelaż -> obudowa z plexi

Rekomendowane odpowiedzi

Kto mi coś napisze o kleceniu obudowy z plexy ? Dokladnie chodzi mi o jakiś stelaż. Myśleliśmy z kolegą o kontownikach, 15 zl odm metra i na big t wyszlo mi 6 metrów co daje 6 x 15 czyli 80 zeta. Myślelismy tesh o kontownikach z plexy, o klejeniu klejem z pistoletu na goraco ( wklad tylko 3 zl ) i gdzieś mi się obiło o uszy że są specjalne kleje do plexy. Jeżeli są prosze o nazwy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na początku dziwiłam się, durna pipa, czemu autochtoni tak nerwowo reagują na tematy, które już były pierdyliard razy. Teraz już wiem, wybrałem Dosię Kolor :>

Zanim cię rozwłóczą na sztuki czwórką koni zaprawdę powiadam ci - użyj "Szukaj" i nie grzesz więcej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Why ?

Po prostu początkująca lamka.

Ty jak się zaczynałeś interesować byłeś najmądrzejszy ?

Prosiłem o odp. a wy mnie objechaliście. To taki zwyczaj na tweaku ?

Z wyrazami pokory mega lama MAST

Żaden zwyczaj ale nerwówka chwyta człowieka jak widzi temat postu który już był mln razy! :?

Co do tematu to jeżeli masz zamiar użyć grubszej plexi to ino wystarczy ja prawidlowo skeić i zabawa z kątownikami bedzie zbędna!!!

Apropo kleju nie zawsze co tanie to dobre! :wink:

 

...pozdrawiam... :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kto mi coś napisze o kleceniu obudowy z plexy ? Dokladnie chodzi mi o jakiś stelaż...

po co :?: nie lepiej tak :)

 

Dołączona grafika

 

PS nie traktuj forum jak chata i edytuj posty Dołączona grafika zamiast pisac kilka pod rzad

czym oni tna tak plexi ? wyrzynarka tak ladnie nie wyglada :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więc klecenie budy z plexy wyobrażam sobie tak (a przynajmniej ja bym tak uczynił):

1) myślemy sobie w mózgownicy wygląd, niezbyt po mordzie dający i pojemny, by komponenta nam na się nie właziły.

2)planujemy po staremu papierem ali CAD'em posługiwać się w tem możemy, by zgrabne to nasze pudełeczko było i nic nie zawadzało ni to wewnątrz ni na zewnątrz.

3)Oblizujemy ołóweczek i liczymy, lubteż CAD'owi nakazujemy za nas obliczenia prowadzić, aby powierzchnię tafli poznać, co to nam zakład produkcyjno - reklamowy wytnie na zamówienie specjalne

4)Sprawdzamy, czy nie za cienkie i nazbyt łamliwe płytki żeśmy wybrali do budowy i decydujemy o sposobie ich łączenia. I tu:

a)na sprytne sześcianiki;

b)na ciepełko (powiadają, że potrafią cuda takie działać w kilku Warszawskich agencyjach plexiglasowych);

c)jak grube, to można śrubkami w bok;

d)na klej do plexi niematowiący jej szlachetnego lica;

e)na ślinę, ale to chyba słabo trzyma (a... ja nie palę, to moja słabo trzyma. 3 paczki dziennie i możesz kleić na ślinę);

f) i co tylko Ci się sprawdzi, żebyś potem na forum mógł się chwalić.

5) z listą zakupów udajesz się do wybranej lu zaprzyjaźnionej składnicy szkła organicznego i tamże przycinają specjalnie dla Ciebie nawet najmniejsze kawałeczki, a niektóre punkty obsługi nawet w czasie oczekiwania kawą Cię poczęstują i kobietą ładną w Punkcie_Obsługi_Klienta. A jak grzeczny będziesz, to i zagną Ci plexi, aby góra budy gładka i bez łączeń była.

6) I to już prawie koniec, bo pozostąło Ci poskładać wybraną metodą do kupy znaczy w całość wszystkie elementy, a jeśli coś ci w rękach zostanie, to się martw, żeś przepłacił.

7) pakujesz do wnętrza budeczki wszystkie swoje złote i miedziane na żywicy ułożone cudeńka i sycisz się widokiem budeczki pod/nad/w biórku, aż do przesytu i budowy nowej budy, lubteż do momentu, aż mama użyje przeciwko niej proszku do szorowania i będziesz musiał sobie nową zbodeczkować.

 

Mam nadzieję że powyższy bełkot pomoże Ci zrobić sobie szklaną górę lubteż dom ze szkła pobudować, o ile tylko finansów masz nadmiar i czasu wolnego również. A jeśli o projekty chodzi, to polecam Maya pakiet do grafikowania 3d, bo policzy za Ciebie jak CAD wszyściutko, tu sę zajrzeć możesz, jeśliś ciekaw:

http://forum.purepc.pl/viewtopic.php?t=46157

http://www.aliaswavefront.com - tu licencję edukacyjną wybierz, aby móc używać tego cudeńka, co teo wszystko umie.

:lol: Pozdrawiam wszystkich, którzy to, nieszczęśni, przeczytali i życzę szybkiego powrotu do zmysłów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Benek mógłbys napisać o tym sześcianiku ?

Niezabardzo wiem jak to zrobić ?

ale co tu pisac - sescian jaki jest kazdy widzi :P

 

kupujesz scinki grubej plexi, wycinasz takie kostki, gwintujesz, dajesz po rogach obudowy i juz - jakbys chcial zatopic nakretki w takim szescianku (choc i bez tego bedzie trzymalo) to wierscisz otwory o takiej sred. zeby wlazly nakretki i miedzy nakretke a plexi (nie wsrodek ale przy krawedziach) dajesz klej z plexi (rozpuszcone kawalki np w kwasie octowym - bylo o tym pare razy) ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, razem ze śrubkami fi 4 mm dł 12 mm. kostki mają wymiary 20 x 20 x 20 mm.

 

mogą mieć 1 lub 2 lub 3 metalowe tulejki (można też łączyć przy użyciu blachowkręta) moga też nie mieć wcale tulejek.

 

wersja bez tulejek 5 PLN za sztukę

 

wersja z 1 tulejką  6 PLN za sztukę

 

wersja z 2 tul.       7 PLN za sztukę

 

wersja z 3 tul.       8 PLN za sztukę

 

ceny brutto

niestety ceny firmy produkującej te kostki są dosyć wysokie, no bo takich kostek potrzeba conajmniej 8. ale i tak muszę to zamówić, bo nigdzie indziej o tym nie słyszeli, a samemu nie dorwę plexi 20mm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...