Skocz do zawartości
Popixs

New baby arrived;] (pictures)

Rekomendowane odpowiedzi

witam, jak juz kiedys wspomnielismy interesowalismy sie wykonaniem bloczku na nb/sb (oba wzglednie malo ciepla wydalaja), ktory moglby zostac wykonany malym kosztem i ograniczyc opory nim spowodowane do minimum. Tak wiec oto i nasze najnowsze malenstwo, mlodszy braciszek bloku standartowego, ktorego imie (jak i zreszta reszty rodzinki) poznacie niebawem, zapraszam do kopiowania pomyslu ;).

 

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

a tutaj z bratem

 

Dołączona grafika

 

 

 

jak widac jest to bardzo prosta konstrukcja, blok pusty w srodku, dno moze byc ryflowane (nawiercane) dla zwiekszenia wydajnosci, ale to tylko jesli mostek bylby naprawde goracy, rozwazamy tez czy taka konstrukcja nie sprawdzila by sie na niekreconym GPU, ale tam wchodza w gre wieksze ilosci WATTow

 

 

_______________________________

 

 

 

po rozmowie z adminami uzgodnilismy ze na forum nie bedziemy podawali zadnych szczegolow dotyczacych sprzedazy, poniewaz moze sie z niego zrobic pchli targ, a tego nie chcemy wszyscy. jesli posiadacie jakies pytania w takich kwestiach to od tego momentu prosze kierowac je wylacznie na pm/email/gg.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wyzszy ma budowe: plytka miedziana z opcjonalnie nawierconymi zaglebieniami i na to top z pleksy z wyfrezowanym przestrzenia w ktorej plynie woda (pusta przestrzen)

nizszy natomiast: podstawa to plaskownik miedziany o wys 10mm z wyfrezowanymi kanalikami zwiekszajacymi znacznie powierzchnie oddawania ciepla, na to top z 10mm plexy.

 

Top wystaje poza obrzeza spodu z uwagi na jedna rzecz. Podstawa powinna miec wymiary max 40x40 zeby miescic sie tam gdzie jest potrzebna, wiec aby zmaksymalizowac ilosc miejsca wewnatrz gwint na sruby mocujacy jest w maxymalnej bezpiecznej bliskosci krawedzi. W przypadku topu nie ma tego ograniczenia, a wiekszy jest z 3 powodow. Solidniejsza konstrukca to raz, mozna bez problemu schowac lebki srub (niemozliwe w przypadku stosowania topu o "wymiarach" 40x40) w top to dwa, mi sie bardziej podoba, to 3 :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wyzszy ma budowe: plytka miedziana z opcjonalnie nawierconymi zaglebieniami i na to top z pleksy z wyfrezowanym przestrzenia w ktorej plynie woda (pusta przestrzen)

nizszy natomiast: podstawa to plaskownik miedziany o wys 10mm z wyfrezowanymi kanalikami zwiekszajacymi znacznie powierzchnie oddawania ciepla, na to top z 10mm plexy. 

 

Top wystaje poza obrzeza spodu z uwagi na jedna rzecz. Podstawa powinna miec wymiary max 40x40 zeby miescic sie tam gdzie jest potrzebna, wiec aby zmaksymalizowac ilosc miejsca wewnatrz gwint na sruby mocujacy jest w maxymalnej bezpiecznej bliskosci krawedzi. W przypadku topu nie ma tego ograniczenia, a wiekszy jest z 3 powodow. Solidniejsza konstrukca to raz, mozna bez problemu schowac lebki srub (niemozliwe w przypadku stosowania topu o "wymiarach" 40x40) w top to dwa, mi sie bardziej podoba, to 3 :P

dzieki za odpowiedź :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

berkut jak to zwykłego pistoletu ? takiego najprostszego ? opisz dokładniej procedure :) bo zaintrygowało mnei to troche... :) sypiesz piasek na powierzchnie którą chcesz piaskować i potem dmuchasz ? pytanie może głupie ale nigdy nei widziałem zadnego sprzętu do piaskowania i nei bardzo wiem jak to wygląda...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

berkut jak to zwykłego pistoletu ? takiego najprostszego ? opisz dokładniej procedure :) bo zaintrygowało mnei to troche... :) sypiesz piasek na powierzchnie którą chcesz piaskować i potem dmuchasz ? pytanie może głupie ale nigdy nei widziałem zadnego sprzętu do piaskowania i nei bardzo wiem jak to wygląda...

hehe, piasek leci razem ze sprezonym powietrzem, gdybys sobie posypal powierzchnie to by ci go zdmuchnelo, ewentulanie doznalbys piaskowania oczu. Nie wiem jak to berkut zrobil, ale mozna np. podlaczyc pistolet do jakiegos pojemnika z piaskiem i malym wylotem, wtedy przelatujace z duza predkoscia powietrze bedzie zasysalo piasek czy cokolwiek tam nasypiesz, byle drobnego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy odkurzacz, pojemnik na pisaek, dosc cienka rurka z podlaczonym przewodem ze zbiornika, i jakis szcczelny pojemnik na material.

Odkurzacz wysysajac powietrze z pojemnika tworzy dosc spore podcisnienie ktore musi byc czyms uzupelnione. Powietrze jest zasysane z zewnatrz wraz z pisaskiem ktory jest dostraczany do rurki. Predkosc piasku mozna regulowac albo przez moc odkurzacza lub srednice rurki.

Oto opis na zbudowanie najprostrzej piaskarki.

Jak ktos ma kompresor to poprostu do cienkiej rurki podpina wezyk z piaskiem i niepotrzeba wtedy pojemnika. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kupujecie w Leroy merlin pistolet do piaskowania, jest przy czesciach z sprezonym powietrzem..

 

 

on ma silnik Venturiego malutki, tylko ze zamiast powietrza zasysa piasek ktory dostarczasz zwyklym wezykiem z pcv (piasek musi byc drobny i koniecnzie suchy), podlacza sie to cudo do zwyklego kompresora

 

inne metody nie zadzialaja odrazu mowie- na odkurzacz napewno nie, w mojej piaskarce piaskowalem powietrzem o cisnieniu 6 bar- piasek prawie odrazu rozrywal skorzana rekawice na strzepy wiec bardzo uwazajcie.

 

najlepiej chroni dres bawelniany (ale bardzo boli), rekawice skorzane, koniecznie okulary ochronne i maska przeciwpylowa (kominiarka nie jest glupim pomyslem bo piasek jest w stanie przebic skore twarzy)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehe, właśnie widzę berkut że nie pokazujesz już swojej twarzy w avatarku, hehe

ja tylko dodam, że kompresorek można kupić w leclercach, realach itp za 2o zeta, ewentualnie można do koła zapasowego podpiąćale ciśnienie nie będzie bardzo duże.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...