Skocz do zawartości
snacz1

BARTON 2500 AQZEA 03 TYDZIEN 33

Rekomendowane odpowiedzi

Kupiłem ostatnio bartona 2500 AQZEA  0333 moze ktos wie o ile mozna go podkręcic ja tego jesz cze nie robiłem poniewaz noemam odpowiedniego chłodzenia, moze ktos wie cos o tej parti cos więcej 

AQZEA 0333

mam tego samego i chodzi przy 1.825v na 2400 mhz jak widac ;) ...te procki nawet przy zwyklym chlodzeniu mozna spoko na 2300 mhz podkrecic gdyz sie mocno nie grzeja :)

 

:twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem ostatnio bartona 2500 AQZEA  0333 moze ktos wie o ile mozna go podkręcic ja tego jesz cze nie robiłem poniewaz noemam odpowiedniego chłodzenia, moze ktos wie cos o tej parti cos więcej 

AQZEA 0333

Co to ja wróżka jestem????? Podkręcaj i sprawdź do ilu max. pójdzie stabilnie. KAŻDY PROC JEST INNY :idea:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podobno to calkeim niezla seria:) sam mam jednego i przy napieciu 1,675 chodzi stabilnie na 3200+(11X200). Wiecej narazie nie probowalem, jutro go dokladnie przetestuje. Ale moze ktos wiec ile mozna "teoretycznie" z niego wycisnac i przy jakim napieciu? W zagraniczych bazach O/C nie moglem znalezc tej serii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kupiłem własnie dzis bartona 2500+ i oczywiscie moja zlomska plyta moze mu tylko zaoferowac 150FSB zamiast 166FSB i zamiast miec bartona 2500 mam 2000+ :( ale narazie musze sie cieszyc tym bo wyzucilem cala kase na niego a na nowy rok jakiegos abita albo asusa sobie zapodam :)

 

Pozdrawiam! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kupiłem własnie dzis bartona 2500+ i oczywiscie moja zlomska plyta moze mu tylko zaoferowac 150FSB zamiast 166FSB i zamiast miec bartona 2500 mam 2000+ :( ale narazie musze sie cieszyc tym bo wyzucilem cala kase na niego  a na nowy rok jakiegos abita albo asusa sobie zapodam :)

 

Pozdrawiam! :)

 

no to nie za bardzo byles przewidujacy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moj jest na razie na 11x200 bo mi coolermaster nie wyrabia [Asusprobe(oszust :)) pokazuje mi 38idle i 48 stress czyli jakies 43/55 w biosie (przynajmniej u mnie)]. Vcore=1,725 i chyba jest stabilny. Tzn 3 instancje prime95 przez 12h chodzilo bez bledu czyli ramy tez chyba ok. Jak bym mial wode to by fajnie bylo. Kurde jak zakladalem to zapomnialem serii sprawdzic i nie chce mi sie rozkladac teraz. Zwlaszcze, ze strasznie ciezko mi sie ten cooler zaklada.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale wam kit z tym steppingiem wcisneli.... 1 link w necie znaleźli i nagle każdy sprzedający wykręcił identycznie :] na 26.. coś tam.... BAWI MNIE TO JAK CHOLERA..

 

KAŻDY OBECNIE SPRZEDAWANY BARTON (tygodnie powyżej 31, byle w środku lini produkcyjnej nie było żadnego F i T), IDZIE NA 2400MHZ PONIŻEJ 1.85v!!!!!!!

 

KAŻDY IDZIE NA 3200+ NA STANDARDOWYM NAPIĘCIU 1.65v !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ktora to ta linia produkcyjna??? napisz jakis przyklad Bartka 2500 krecacego sie lux bo zamierzam jechac w sobote na gielde do wawki i sobie takiego sprawic napisz mi na co mam patrzec co musi byc w seri a czego nie... szukam takiego co pojdzie mi 12.5x200 przy napieciu max 1.85

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bedzie ciężko bo z AQZEA (takie teraz są w Polsce w sprzedazy) aż tyle sie nie wyciśnie.

 

przykładowa seria

 

AXDA2500DK4V xxxxxxx270299 AQZEA 0332 MPMW

 

MPMW, VPMW, XPMW, TPAW, TPBW, TPCW (3 litera miedzy A i M)

 

0299 nr serii im mniej <<0300 tym lepiej

 

wafle min. 26 np. 26 27 28 ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

thz MAVERS a wiesz cos o Thortonkach? bo jak z Bartonem bedzie ciezko to moze Thorton poleci 12.5x200 przy Vcore 1.85? nio ale tez prosil bym o jaka przykladowa dobra serie i male objasnienie na co patrzec zeby nie zostac wydymanym przez sprzedawce:P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z serii tych lepszych jakie widziałem to AQXEA

przykład

 

AXDC2000DUT3C xxxxxx270026 AQXEA 0327VPMW :)

 

zasada doboru serii j.w.

 

Ważny jest kolor rdzenia.

czerwonawo-niebieskawy (śliwkowy) z bialym odblaskiem, ewentualnie zielonkawym.

 

Z rózowymi (rzodkiewka) bywa różnie 50/50

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam ... a słyszeliście może o takiej serii jak AQZFA ? 2500 ofkoz ..dostałem dzisiaj jednego w BOXIE "made by amd" :> jutro sprawdzam co to potrafi :]

 

Witam Wszystkich!

 

Też w mojej wsi dostępne sa tylko AQZFA wiec bardzo jestem ciekawy jak to coś sie kreci. Jak coś z niego wycisniesz ciekawego to pisz na forum. Czekam z niecierpliwościa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W koncu trafilem

 

2.5 gh 1.9 V stablo ( wstaje do windy na 1.8 V ) i zobaczymy jak pujdzie dalej

 

Dostalem 0333 AQZEA i zaczyna mi sie podobac, moze reszta tej seri tez sie tak wykreci, no i do tego kilka poczciwych 0331 - starych dobrych zielonych

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam ... a słyszeliście może o takiej serii jak AQZFA ? 2500 ofkoz ..dostałem dzisiaj jednego w BOXIE "made by amd" :> jutro sprawdzam co to potrafi :]

 

Witam Wszystkich!

 

Też w mojej wsi dostępne sa tylko AQZFA wiec bardzo jestem ciekawy jak to coś sie kreci. Jak coś z niego wycisniesz ciekawego to pisz na forum. Czekam z niecierpliwościa

No to jusz piszę ....zamieniłem mojego poprzedniego AQXEA na tego AQZFA i powiem tylko to kręci się na 11x200Mhz na 1.650V czyli default :twisted: dalej NIE kręce bo nie zauważam wrostów wydajnośći :> ale jak dla mnie to ten zostaje zamieniałem w ciągu ostatniego tygodnia kilka proców ale ten jest THE BEST :> 41 stopni w stresie na Coolermasterze z miedzią :twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to jusz piszę ....zamieniłem mojego poprzedniego AQXEA na tego AQZFA i powiem tylko to kręci się na 11x200Mhz na 1.650V czyli default  :twisted:  dalej NIE kręce bo nie zauważam wrostów wydajnośći :> ale jak dla mnie to ten zostaje zamieniałem w ciągu ostatniego tygodnia kilka proców ale ten jest THE BEST :> 41 stopni w stresie na Coolermasterze z miedzią  :twisted:

Jak to nie zauważasz wzrostu wydajności ??

Jeżeli mierzysz wzrost wydajności czasem ładowania wind to możesz nie zauważyć ... ja tam widzę dużą różnicę między 2,3GHz a 2,5GHz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...