Skocz do zawartości
Lock@

PGA-FCPGA -różnice? Best proc do ASUS P3B-f

Rekomendowane odpowiedzi

Mam płytę ASUS P3B-F, i440BX, chodzi na niej Celeron 400 MHz z przelotką na Slot1. Chciałbym zmienić na mocniejszy - np. Pentium III 800 MHz. Celeron to o ile się nie mylę to PPGA a ten Pentium to FCPGA. I teraz nie wiem czy ta przelotka go obsłuży? Jak poznać na pierwszy rzut oka że to FCPGA a nie zwykłe PGA. Jakiś napis jest czy co? Na mojej jest PGA370. Nie kumam tych cholernych Slot'ów, Soce'tów i ich odmian. Z góry dzięki - jak mam coś dopisać to walcie.

 

Mam nadzieję że nie wygłupiłem się z tym postem.

I żeby nie było śmichów - serwerek chcę postawić, nie będę z tego strzelał :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PGA-370 to typ podstawki, FC-PGA niczym się nie różni pod względem mechanicznym, różnice tkwią jedynie w innym doprowadzeniu sygnałów logocznych do procesora. Trudno więc jednoznacznie powiedzieć, czy posiadana przez Ciebie przejściówka obsłuży FC-PGA, czy raczej nie... Może na płytce są jakieś dodatkowe oznaczenia, w pewnym stopniu może byłoby to pomocne w rozstrzygnęciu tego problemu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:!:

 

to na 99% jest przelotka PPGA - nie przekonasz sie dokad nie zaladujesz procka - jak nie obsluguje FCPGA to nie wstanie i tyle

 

ale nic straconego - http://www.tomshardware.pl/cpu/20000229/index.html - jak nie chesz usuwac nozek to rozbierz socketa i wyjmij zbedne blaszki/styki tu masz jak gostek rozbieral http://strony.wp.pl/wp/arekksel/ppgafcpga2.html

 

procek Coppermine na serwer to dobra sprawa - mozna latwo wyciszyc (puscic na samym radiatorku) - najlepiej kupic procka PIII z serii B (magistrala 133) - zmniejszasz magistrale do 100 (albo nawet do 66) obnizasz napiecie o jakies 0.2V (przy magistrali 66 spoko sie uda) i nie potrzeba wentylatorow tylko spory radiator nawet w obudowie ze slabym przeciagiem bo ilosc wydzielanego ciepla spada nawet o 2/3 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...