Skocz do zawartości
TwiN

Kolumny, wzmacniacze, CD - wszystko o audio

Rekomendowane odpowiedzi

zapomnij ... mieszkam niedaleko Wolumenu gdzie ta firma wystawia swoje glosniki. na zdjeciach wygladaja autentycznie niezle ale na zywo to juz niestety porazka ... te glosniki (IMHO) nie nadaja sie do domowego odsluchu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie wygrałem zajebiście tani CD Denon DCD 520:

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=20347578

 

Za 100zł to się chyba opłacało ?? Nawet jak się popsuje to sprzedam za 50zł jako uszkodzony :) Słyszał ktoś kiedyś ten model ?? Nigdzie nic o nim nie moge znaleźć :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to zdam krotka relacje poniewaz dostalem tannoyki m2 w media markcie za 350zl sztuka:D

 

podlaczam do denona pma-250 i cd pioneera pd-5700 przecietnym miedzianym kablem i wlaczam rozna muzyke i musze niestety powiedziec ze kolumny "wola" muzyke raczej spokojna przy metalu oczywiscie graly bardzo dobrze ale... no wlasnie:D ciezko to opisac.

 

o wiele lepiej sie slucha gitar nie elektrycznych np jesli ktos

kojarzy poczatek piosenki Metallici - Battery poprostu przecudownie tak samo wiekszosc piosenek toola i king crimso przy slayerze juz troche gorzej chociaz i tak jestem zadowolony

 

ale ogolnie kolumny sa warte swojej ceny. szczerze polecam. wokale sa rownierz bardzo wyrazne i wraziste.

 

btw - moze mi ktos powiedziec czym sugerowac sie przy doborze kabla? i podpowie mi cos wmiare dobrego ale nie za 200zl metr:]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A no i to jak "znikaja" - teraz wreszcie doznalem tego uczucia cos wspanialego przy moich innych przecietnych duzych kolumnach nie uswiadczylem.

 

 

 

i jeszcze na co kabel ma najwyzszy wplyw? na niskie tony? bo to wydaje mi sie najlogiczniejsze.

 

a i jeszcze bas - jest naprawde niezly wtedy kiedy trzeba a nie lupie caly czas tak samo jak na przyklad w altusach;]]]

 

jakby ktos sie jeszcze zastanawial nad tym bezsensownym pytaniem m2 >>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>> altus.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i bardzo dobrze - kolejny człowiek uświadomiony, że małe wcale nie znaczy kiepskie.

Niestety nadal wiele osób wierzy w tą "mądrość ludową" że im większy kaliber tym lepsze brzmienie :).

Kabel ma wpływ na całe pasmo - jedne eksponują np basy (np Monster Z1) inne średnicę czy górę (np Ixos, Real Cable). Przy tego typu sprzęcie nie jest to kolosalna różnica, niemniej wyraźna w stosunku do zwykłego drucika OFC.

 

Chcesz dobry kabelek w dobrej cenie :

- Monitor Atmos Air 309

- Monitor Atmos Air 309 Silver

- Black Rhodium AST75 (to co mam na zdjęciach)

- Real Cable BM250

- Nordost octava

 

AST będzie chyba najtańszy - bo ok 14zł/m.

 

Jak masz mozliwość to popróbuj sobie różnych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Vengeance - w jakim pomieszczeniu masz postawione te Tannoy'ki i na jakich podstawkach ??

 

A z kabli to polecam właśnie Black Rhodium (Sonic Link) AST75. Sam ma taki i różnica po przesiadce ze zwykłego za 1zł/m była naprawde ogromna. Poprawiła się scena, bas stał sie wyraźnie głębszy (a myślałem że to juz nie możliwe), a wysokie tony nie wyrywają się już :) POLECAM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Czy ktoś spotkał się, słyszał lub sam doświadczył, że przy głośnej można by rzec bardzo głośnej muzyce poszło w drobny mak coś ze szkła (kryształy, szyby, akwarium).

Czytałem na forum elektrody o takim fakcie, pękła przednia szyba 200 litrowego akwarium, łączone jest to z głośną muzyką. Sam mam akwarium narazie małe 80l ale plany są na 250l no i na silny dźwięk.

Pozdrawiam

PS

Sory że w tym temacie o tym, ale mowa jest tu o potędze dźwięku  :D

ja slyszalem ze komus wybuchla szklanka stala sobie blisko glosnika muzyka byla cicho no i boom - ktos tlumaczyl mi to po fizycznemu ze cos takiego jest prawdopodobne ale nie pamietam o co chcodzilo.

jak u siebie wlacze generator czestotliwosci na 15 hz, oczywiscie z wylaczonym filtrem subsonicznym w zmacniaczu, to membrany basowe dosc powoli :), mocno sie wychylaja :), dzwieku nie slychac zadnego, nawet nic nie czuc, mimo ze to 2x 30cm srednicy w pokoju 20mkw, za to szyby w oknach wpadaja w duzy rezonasn, jakby bylo trzesienie ziemi, mam takie wrazenie ze sie zaraz rozleca :).

U kolegi ktory ma kolumny w kazdej po 3 basowi 20cm, sluchalismy glosno technozy z basami, zamknelismy okno i po chwili pekla szyba w drzwiach prawie w polowie, w poprzek, pokoj tez 20mkw.

Z takim akwarium 250 litrowym to by bylo nie za fajnie jakby sie rozlecialo :).

 

mam jeszcze jedno pytanie, mial ktos stycznosc z kablem Alpharda - 2x chinch z obu stron ?. mam za pomoca niego podlaczonego kompa do wzmacniacza, kabel wyglada bardzo porzadnie, 2 oddzielone zyly, kazda ma 6mm grubosci, a sa odzwielone cienkim kablem ( poco on jest?) to wyglada tak w przekroju OoO O- to dwie zyly lepwa i prawa a posrodku ten kabelek, na koncu nie jet do niczekgo podlaczony.

Tylko si enei smiejcie jak okaze sie to jakims banalem, ja si enie znam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... mam jeszcze jedno pytanie, mial ktos stycznosc z kablem Alpharda - 2x chinch z obu stron ?. mam za pomoca niego podlaczonego kompa do wzmacniacza, kabel wyglada bardzo porzadnie, 2 oddzielone zyly, kazda ma 6mm grubosci, a sa odzwielone cienkim kablem ( poco on jest?) to wyglada tak w przekroju OoO  O- to dwie zyly lepwa i prawa a posrodku ten kabelek, na koncu nie jet do niczekgo podlaczony.

Tylko si enei smiejcie jak okaze sie to jakims banalem, ja si enie znam :)

Nie widziałem tego kabla, ale sądząc po opisie - ten "cienki kabelek" pełni rolę dodatkowego izolatora obu żył. Być może coś na kształt budowy Monitor Atmos Air (tyle że tu izolatorem (jak wskazuje nazwa) jest powietrze)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie przeglądam forum www.audio.lukar.net i mają tam tragiczne zdanie na temat SonicLink'ów :/

 

Cytat:

"Black Rhodium to kiepskie kable i nie ma co deliberować. Szkoda miejsca. Jeśli ktoś twierdzi inaczej nie mam mu nic do powiedzenia. Szkoda czasu i życia na złe kable. Sam zachęconyv reklamą (skuteczną) kupiłem kilka lat temu AST 200. Przedtem grałem na zwykłym, miedzianym kablu z wysoko oczyszczonej miedzi kupionym po kilka zł/m w sklepie muzycznym.

Różnica w górze minimalna, a cenę hiendowa, hehehe ; ))

A tak serio to wypróbujcie lepiej jakieś AQ lub inne. Byle nie AST (od jakiegoś czasu: Black Rhodium). To dno ! Przynajmniej do poziomu AST 200. "

 

"słuchaj nie polecaj kabli Black Rhodium, to nie są dobre kable, moim zdaniem lepiej od nich gra kabel jamo za 9 zł/m. Słuchałem co prawda na AST 75 przez pół roku i mam o nim jak najgorsze, ale wiem że użytkownicy AST 200 mieli podobne do mnie odczucia tzn. brak basu, ogólne zamulenie dźwięku. Szkoda by było psuć dobrze zapowiadający się system tymi beznadziejnymi kablami."

 

 

I co o tym wszystkim myśleć :/ ?? Mi się tam ich brzmienie podoba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok mam jeszcze kilka pytan :D w szczegolnosci do naszego forumowego speca Pitta ktory slyszal chyba wszystkie kolumny swiata ^^

 

te moje tannoye mam postawione teraz na pulkach na wysokosci 30cm pulki sa bardzo ciezkie okolo 20kg kaza bo sa na nich ksiazki.

 

teraz sie pytam czy taka wysokosc mniej wiecej moze byc? czy raczej by bylo wskazane zmiana standow ( nie zbyt mi sie to widzi ) ^^

 

 

kolumny nie sa ani przyklejone ani przykrecone.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To troche za wysoko :) Za mam je postawione narazie na bardzo stabilnych stołkach 45cm wysokości i grają ładnie, postawie je na 70cm stołkach to jakoś bas znika :/

 

Ale i tak poszukaj jakichś standów. Za 250zł kupisz już 10kg standziska :) jakieś 60cm wysokości. Ja musze w takie właśnie zainwestować

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok mam jeszcze kilka pytan :D w szczegolnosci do naszego forumowego speca Pitta ktory slyszal chyba wszystkie kolumny swiata ^^

Hehehe - no wszystkich to na pewno nie - ale trochę się tego przewinęło. :lol:Czasem u znajomego w salonie - czasem na wystawie

 

te moje tannoye mam postawione teraz na pulkach na wysokosci 90cm (UPDATED)  pulki sa  bardzo ciezkie okolo 20kg kaza bo sa na nich ksiazki.

Wysokość powinieneś dobrać w taki sposób, że osie głoników wysokotonowych powinny być mniej więcej na wysokości ucha.

Przykładowo - ja siędząc w głebokim fotelu mam ucho na wysokości ok 90 cm. - Zatem twoje 90cm+35cm (tak mi na oko wygląda w przypadku M2) = 125cm - to zdecydowanie za wysoko. Skutkiem ubocznym - jak jak pisze Kwiecień - może być uszczuplenie basu a także pogorszenie szeroko pojętej przestrzenności.

 

Półka półką, ale faktycznie standy prędzej czy później będzie trzeba kupić.

 

kolumny nie sa ani przyklejone ani przykrecone.

Przykręcać w żadnym przypadku się nie powinno. Generalnie powierzchnia styku powinna być minimalna by wyeliminować drgania kolumny - stąd kolce w kolumnach. W przypadku regału jedynie warto by było "przymocować" je za pomocą Blue Tack-a ( by się nie przesuwały). Jest to plastelinopodobna substancja, która często jest używana do tego typu celów. Powinieneś ją dostać np w sklepie modelarskim.

 

Pozdrawiam

 

PS. Jutro (mam nadzieję) przyjeżdza do mnie nowa zabawka :). Zobaczymy jak się ogląda filmy z małym "dopalaczem" :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to ladnie a ja sie dziwie dlaczego musze lekko bas podbijac w moich kolumnach.

Stoja na szafie gdzie na wysokosci 190cm nad ziemia :D

Ciekawe jak by zabrzmialy gdyby je postawic na wysokosi uszu ale niestety w pokoju 2,5x3m niemozna zabardzo poeksperymentowac. :(

 

Pitt niech zgadne ten maly dopalacz to takie male pudeleczko ktore ustawione w pokoju i podkrecone ma max robi masaz wnetrznosci, miesza zawartosc zoladka i zatyka dech w piersiach??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pitt niech zgadne ten maly dopalacz to takie male pudeleczko ktore ustawione w pokoju i podkrecone ma max robi masaz wnetrznosci, miesza zawartosc zoladka i zatyka dech w piersiach??

Czyż można to lepiej opisać ? :lol: - ale takie małe to ono nie jest :) (40.1 x 30 x 39.4cm - wys/szer/głęB)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heh :D i przyjechal moj brat z karkowa bo ma sesje z glupimi sennheiserami px-100 za 220zl :D i zjechaly moj sprzecik rowno :D

ale to sluchawki one troche inaczje brzmia;] ciezko dosc porownac ale bass w tych px-100 jest powalajacy bardzo dynamiczny czysty ... cacy:D;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak - ale spróbuj siedzieć cały dzień ze słuchawkami na uszach :lol: - jak dasz radę to jesteś twardy. Moje 590 Prestige grają naprawde świetnie i są bardzo wygodne , ale używam ich naprawde sporadycznie - np. CS-ik :). Kolumny to podstawa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No więc dzisiaj przyjechała do mnie paczuszka :)

 

Dołączona grafika

 

Dla niewtajemniczonych - jest to model kanadyjskiej firmy Paradigm - model PDR-10 v3

 

http://www.polpak.com.pl/paradigm_show_sub...php?show=pdr-10

 

W sumie w pudełku nie ma nic poza głośnikiem i tekturkami zabezpieczającymi - nawet kabla zasilającego nie dali :(. Ach ci

Kanadyjczycy :) Dobrze ,że miałem akurat jeden wolny ze starego komputera bo tak to bym sobie mógł co najwyżej na niego popatrzeć :lol: .

A wygląda on tak :) :

 

Dołączona grafika

 

Przystapiłem do podłączenia. Jako, że mam wzmacniacz stereo a nie amplituner to podłączyłem go wysokopoziomowo (równolegle - z zacisków głośnikowych). Ze względu na wysoką impedancję wyjściową subwoofera (ok 15k om) nie obciąża on zewn. wzmacniacza i pracuje oczywiście jako aktywny na wbudowanym wewnątrz - to tak w razie gdyby ktoś kiedyś się pytał).

 

Chaos kabelków :) widać na tym zdjęciu :

 

Dołączona grafika

 

Z tyłu na subwooferze - skromnie - jest tylko regulacja wzmocnienia i regulacja obcięcia. 1 wejście wysokopoziomowe i 1 niskopoziomowe. Nie ma włącznika - układ włącza się automatycznie jeśli wykryje dostarczony sygnał. Brak przełącznika zmiany fazy - w razie potrzeby polaryzację zmienić można zamieniając kabelki "+" z "-". Zaciski to zwykłe sprężynki, ale trzymają bardzo pewnie nawet grube kable. Nie ma odfiltrowanych wyjść wysokopoziomowych (w przypadku małych satelit mogło by się to przydać) - zawsze można dokupić kontroler (Paradigm X Series Control Unit) lub samemu coś takiego zrobić :).

 

Dołączona grafika

 

Po podłączeniu przyszła pora na lokalizację. Ustawienie go w samym rogu okazało się kiepskim pomysłem - za dużo basu, a przede-wszystkim dudnienie. Jako, że narazie nie miałem czasu myśleć i kombinować gdzie by go postawić - odsunąłem go tylko ok 45 cm od tylnej ściany. Pomogło bo dudnienie znikło, i czystość basu się poprawiła. Z grubsza wyregulowałem poziom wzmocnienia i zostawiłem go tak.

 

Dołączona grafika

 

Subwoofery tej firmy słyna z dość rozlazłego basu - doskonale spisujacego się w kinie, a nieco gorzej w muzyce. Nie mam specjalnie porównania z innymi wooferami - jedynie z tańszym Goky SW-1000, Jamo (chyba SUB 8 - nie pamiętam) no i Servo-15 za ok 7500zł :) - ale PDR-10 wywarł na mnie całkiem dobre wrażenie. Przede wszystkim sporym zapasem mocy i kulturą pracy.

W filmach - naprawdę robi wrażenie (scena z Fellowship of the Ring (kiedy na początku Sauron zostaje pokonany to jest to:) - doskonale uzupełnia moje Monitor 3. W muzyce - jest ok - odpowiednio wyregulowany nie powoduje zbytniego "przytłamszenia" i spowolnienia brzmienia. Stopa perkusyjna np. w Robbie Williams - "Love Somebody" albo "Me and My Monkey" jest wyraźnie akcentowana i dynamiczna. W muzyce klubowej - np w kawałku "Chicane - Daylight" z płyty Easy to Assemble - bas schodzi tak nisko że zatyka uszy :). Jazzik z Norą Jones i Michael'em Buble to naprawde przyjemność.

To tyle relacji z wstępnych odsłuchów. Zapłaciłem za niego 1350 zł + koszty przesyłki. 2 lata gwarancji. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

poczekaj bo nie zabardzo rozumiem te podlaczanie:D tez mam wzmak stereo i na przyklad jak bym chcial podlaczyc center bym sobie pozyczyl od 2 zestawu ktory mam w domu to jak to mam zrobic?;]

Ale center nie ma tu nic do rzeczy. Chodzi o to, że subwoofer jest aktywny i zasila go wbudowany wzmacniacz, natomiast dla wzmacniacza stereo jest on prawie że niewidoczny.

 

Przykładowo :

- Monitor 3 mają impedancję 8 om

- PDR 10 ma impedancję wejściową 15 000 om

 

przy połączeniu równoległym impedancja zestawu będzię równa :

X= 15000*8 / 15000+8 = 7,9957 oma - więc nic się nie zmienia i taką impedancję "widzi" wzmacniacz stereo.

 

Głośnik centralny to typowo pasywna kontrukcja (chyba że masz jakiś magiczny aktywny :) - i nie da rady podłączyć go do wzmacniacza stereo w ten (ani w inny) sposób.

 

Co do myszki - to bardzo lubie firmę Logitech - Zresztą klawiatura też od nich :)

 

Żebybyło lepiej widać :

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

poczekaj bo nie zabardzo rozumiem te podlaczanie:D tez mam wzmak stereo i na przyklad jak bym chcial podlaczyc center bym sobie pozyczyl od 2 zestawu ktory mam w domu to jak to mam zrobic?;]

Ale center nie ma tu nic do rzeczy. Chodzi o to, że subwoofer jest aktywny i zasila go wbudowany wzmacniacz, natomiast dla wzmacniacza stereo jest on prawie że niewidoczny.

 

Przykładowo :

- Monitor 3 mają impedancję 8 om

- PDR 10 ma impedancję wejściową 15 000 om

 

przy połączeniu równoległym impedancja zestawu będzię równa :

X= 15000*8 / 15000+8 = 7,9957 oma - więc nic się nie zmienia i taką impedancję "widzi" wzmacniacz stereo.

 

Głośnik centralny to typowo pasywna kontrukcja (chyba że masz jakiś magiczny aktywny :) - i nie da rady podłączyć go do wzmacniacza stereo w ten (ani w inny) sposób.

 

Co do myszki - to bardzo lubie firmę Logitech - Zresztą klawiatura też od nich :)

 

Żebybyło lepiej widać :

Dołączona grafika

thx za wyjasnienia:D

 

Paradigm chyba tez bardzo lubisz:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...