Skocz do zawartości
Popixs

rev.2

Rekomendowane odpowiedzi

Wyslijcie jeden na jakis zagraniczny serwis a chyba sie posraja z zazdrosci ze polak tez potrafi

tak jak mowisz, te pudelka mnie rozje....

Wyslac cos takiego do serwisow zagr. to by te zdjecia oblecialy caly web i by ludziom kopary zjechaly (made in Poland)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do poprzednich komentarzy - nie chce mi sie juz z nikim klocic, istotnie na bloczkach mozna sie dorobic, ja naprzyklad podrozuje mercedesem......tyle ze ma 50 miejsc siedzacych i trzeba bilet miec.

 

Ty za to moj preciozo skatanie, nie mozesz jak widze zniesc ze staramy sie by Polska byla naj, co jest specjalnego w tym topiku?! a moze to ze pokazuje bloczek, ktory ruszyl z miejsca cale polskie WC, moze to ze ma go juz kilkadziesiat happy userow, moze to ze w koncu polskie bloki wygladaja ludzko, moze nawet jego opakowanie, na ktore wydalismy kupe kasy, a ktore jest niezbedne do sprzedazy sklepowej, a moze w koncu to ze niedlugo zobaczysz nasz bloki obok blokow swiftecha, dteka itp. w http://www.tweakstore.net i innych sklepach @EU.

jest napewno jeszcze pare powodow by ten temat znalazl sie na forum chlodzenie, ale nie chce mi sie myslec z rana :)

 

 

co do reklamy - zasmuca mnie fakt ze odbieracie to jako jakis pro marketing, ja musze sie mocno powstrzymywac by nie ujawniac nowych projektow, ale to tylko z powodu radosci jaka towarzyszy kazdemu komentarzowi, chocby "czekam na paczke" "ah" "oh" "eh"...., a nie dlatego ze jest to jakas walka o $, ktorej szczerze prawie nie ma, zapytajcie mate'a ktory robi to od dawien dawna

 

AmFe - pewnie ze tak, wlasnie pakuje paczke do us i holandii, mail me popz@wp.pl

 

eddy - czy nie prosilem cie juz abys omijal moje wątki? bez sensu siejesz ferment, bede bardzo wdzieczny jesli nie uraczysz mnie w przyszlosci swoja konstruktywna krytyką

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie mozesz jak widze zniesc ze staramy sie by Polska byla naj

Sory, jeśli każdy bedzię sie podniecał pudełkiem to nie wiem czy Polska w stosunku do innych krajów bedzie taka naj. Jeśli każdy spocznie na laurach bo Polska ma blok ( którego konstrukcja byla jush dawno temu znana i oklepywana na forum tylko nie była seryjnie produkowa ze wzgledu na koszty) to nie wiem czy zajdziemy dalej niż inne państwa. Jeśli wymyślilibyście coś orginalnego, niepowtarzalnego, na co nikt wczesniej nie wpadł to chwała wam za to. Fajnie rozwiązaliscie problem bloku na grafe, lecz i tak dla mnie mało bo zajmują slot pci. Podchodze do waszego bloku krytycznie bo nie jest to konstrukcja zajebista, moim zdaniem doszlifowana konstrukcja WhiteWater. Jeśli jush Polska miałaby zaistnieć to raczej czymś nowym, nie tanimi kosztami produkcji...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli już Polska ma czymś zaistnieć, to, kolego, czymkolwiek. Bo na razie jesteśmy kilkanaście lat do tyłu za Chinami, o młodych smokach nie wspominając. Masz kompa? Zajrzyj do środka, popatrz na nalepki 'made in Malasya','made in China'. I co, myślisz może, że 'myśl technologiczna' stojąca za tymi płytami, procesorami itp pochodzi z Dalekiego Wschodu? Nie, stary, tam się to produkuje; produkuje i sprzedaje później za grube pieniądze, które dzięki temu pchają te państwa do przodu itp, itd.

Jeżeli będziemy się podniecali pudełkiem - to będziemy mieli najlepsze pudełka na świecie. Czujesz? NAJLEPSZE. I każdy będzie chciał od nas kupować głupie pudełka (w tym miejscu mam ochotę powiedzieć 'Boże, czemuś dopuścił do zagłady Żydów...' i wysłac Cię na szkolenie do Izraela. Po co? Jak nie wiesz, to już za późno, żeby wyjaśniać...).

Jeśli będziemy mieli dobre, sprawdzone bloki produkowane w miarę tanio i ludzi, którzy te bloki produkują i sprzedają, nie tylko na własnym podwórku, to może w końcu świat zacznie nas postrzegać jako normalny rynek. W tym zbytu/zakupu.

I jeszcze jedno - 'nie jest to konstrukcja zapupista'. Facet! Żeby stworzyć 'zapupistą' konstrukcję nie wystarczy zejść do garażu z bloczkiem miedzi i dremelem, zgodzisz się ze mną? Trzeba mieć zaplecze technologiczne, masę czasu/możliwości/pieniędzy na testy itd. Wiesz, skąd to <span style="color:red;">ORT: <span style='color: red;'>ORT: wziąść</span></span> Ja wiem - najpierw zabrać się za obniżenie kosztów produkcji.

Anyway, Popixs, masz moje poparcie. A w nowym roku będziesz miał moją gotówkę, a ja jeden z Twoich bloczków :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

doom_ - koszty mozemy juz obnizac tylko skalą produkcji, a narazie nie szarpne sie na 1000 bloczków jednego typu.

 

testy - nasza test machina jest dobra do testowania ogolnego, ale jest problem z powtarzalnoscia wynikow i tutaj odpowiedz dlaczego nie ma wynikow testu jeszcze, nie stac nas na lepsza aparature

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

skatan -

co mam wymyslic? turbulizatory wenturiego? czy moze cymbergajskie halubiny? nowy blok cpu/gpu/nb jest wypasiony na maksa, sprzedawany po kosztach i jeszcze malo, no to prosze, oto nastepna denna kopia ktora niedlugo ujrzycie i zapewne jak zawsze powiecie ze jestesmy lamerami (pewnie dlatego ze staramy sie wam dogodzic za bardzo) ;)

 

Ladies and gentleman

 

BAAL

 

pre alpha

 

 

 

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

skatan - 

co mam wymyslic? turbulizatory wenturiego? czy moze cymbergajskie halubiny? nowy blok cpu/gpu/nb jest wypasiony na maksa, sprzedawany po kosztach i jeszcze malo, no to prosze, oto nastepna denna kopia ktora niedlugo ujrzycie i zapewne jak zawsze powiecie ze jestesmy lamerami (pewnie dlatego ze staramy sie wam dogodzic za bardzo) ;)

 

Ladies and gentleman

 

BAAL 

 

pre alpha

pikny wb . nie ma co :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

testy - nasza test machina jest dobra do testowania ogolnego, ale jest problem z powtarzalnoscia wynikow i tutaj odpowiedz dlaczego nie ma wynikow testu jeszcze, nie stac nas na lepsza aparature

To moze wyslalibyscie swoj blok do ludzi, ktorzy zajmuja sie takimi testami na dosyc profesjonalnym poziomie, np do Joe z http://www.overclockers.com/.

Nawet gdybyscie nie wypadli najlepiej to dobrze byc porownywanym z czolowka swiatowa. Dodatkowo taki test bedzie odbierany za berdziej obiektywny niz ten wykonany przez was.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Popieram WRX.

 

..problem chyba w tym, że taki test mógłby być aż nader

obiektywny..  :)

taki tzn ktory? bo chyba nie test Joe :lol: ja rozumiem ze dobrze iz ktos to robi, ale... n/c

Popixs, Witch PRIV :D plizz ;)

HEHEHE Poczekajcie... Zobaczycie cus niedlugo... Przylozyl si tym razem OGr ostro do testow :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To co sikało to pewno takie cos al'a cascade tylko z tą różnicą że głowny strumień (otwór o wiekszej średnicy) jest nad rdzeniem a boczne mniejsze strumienie chłodzą obszar naobkoło. Jeśli zle mowie to prosze o poprawienie, nie buj sie nikt Ci pomysłu nie ukradnie, bo jush takowy istnieje. Najwiekszy problem to wykonanie. A jeszcze proponuje w miare możliwości zrobić jak najwiekszy stożek zwężąjący co spowoduje, że opory nie bedą takie duże, takie cos: _/ . Pozniej przewiercać w miejscu sprayera dość małym wiertłem: |||| + _/ . W tym momencie powstanie prysznic z głównym strumienien. Wersja lite to byłoby tylko wyfrezowana połka z nawierconym głownym wlotem i naobkolo tego mniejsze bez zwęzania. Jakbym czuł jakąś nienawiść do was to bym tego nie mowił po prostu wkurza mnie jak niektórzy sie podniecają że sobie kupują CFD mysląć ze mają de best blok jak wcale tak nie jestn, nie mowie ze jest zły, ale nie najlepszy :) pzdr wszystkich maniaków CFD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... wkurza mnie jak niektórzy sie podniecają że sobie kupują CFD mysląć ze mają de best blok jak wcale tak nie jestn, nie mowie ze jest zły, ale nie najlepszy :) pzdr wszystkich maniaków CFD

Masz dostep do jakichs nieopublikowanych testow :?: :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Testy mam w głowie (j0k3) :wink: Troche wystarczy pomysleć, zeby stwierdzić jaki blok co sobą reprezntuje wydajnościowo. Sa pewne zasady, którymi można sie kierować przy konstruowaniu bloków, aczkolwiek innowacje, poprawiające wydajność sa imponujące i jak dla mnie za to respekt (cascade i Cathar). Łatwo sie także domysleć, iż wieksza powierzchnia oddawania ciepła bezpośrednio nad rdzeniem (z uwagą na to że przy niskim dnie<1mm ciepło gorzej sie rozchodzi i ta powierzchnia (finy) mogą nie podołać oddawanej mocy przez procesor) sprzyja wzroście wydajności (tutaj takze trzeba <span style='color: red;'>ORT: wziąść</span> pod uwagę fakt iż przy gęstych finach (0,25 lub 0,5 mm) niektóre słabsze pompki nie wyrabiają). Jest sporo tych czynników ale przy konstrukcjach takich jak ta prawie wszystko wiadomo nio chyba że jakoś mnie miło zaskoczy CFD i bedzie lepszy od mojego bloczku ktory niedługo zrobie, wtedy full respekt. pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skatan jak to sie mowi: slyszysz ze dzwoni ale niewiesz w ktorym kosciele...

 

poza tym:

Jest sporo tych czynników ale przy konstrukcjach takich jak ta prawie wszystko wiadomo nio chyba że jakoś mnie miło zaskoczy CFD i bedzie lepszy od mojego bloczku ktory niedługo zrobie, wtedy full respekt

Moj tez bedzie lepszy od wszystkich dotychczas zrobionych wiec wyluzuj 8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłbym skana mojej nauki frezowania ( próbny bloczek) jak nie wierzysz, ale niestety nie moge uruchomic musteka 800IISP po scsi na Win XP.

 

Skatan jak to sie mowi: slyszysz ze dzwoni ale niewiesz w ktorym kosciele...

Może mi to wyjaśnić bo jak jush mnie krytykujesz to napisz jakies konkrety. Jeśli czegoś nie zrozumiales w mojej wypowiedzi to służe pomocą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

-Najwyższej jakości miedź- teraz nasz bloczki robione są z najczystszej dostępnej, a bardziej niedostępnej dla ogółu, miedzi, możliwość taką przyniosła zmiana dostawcy

Sry, ze sie czepiam ale taka miedz M1E (o ile takiej używacie) można dostać w każdym większym mieście...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oj to nie dobrze... bo M1E to ma 99,99% zawartości czystej w miedzi w stopie, moze to jednak taka? Napisz o tych końcówkach stereoidalnych bo w necie jest bardzo mało o frezowaniu, może inni tesh sa ciekawi :) Nie chce wiecej pisać ale to jest silniejsze odemnie... mam takie cos ze jak nie powiem to co mysle to np teraz nie usne. No np. powiedziałbym że nawet dobrze, że tu pisze bo ten topic jest podbijany wiec CFD macie reklame, nie każdy zagląda na 7 strone wiec nie jest tak zle :D Nio ale z drugiej strony, troche mi przykro ze was tak jade, po prostu tak jush jest, to sa fakty, i tego sie jush nie zmieni, owszem można żyć w swiadomości tego ze sie o tym nie wie albo i nieświadomosci (a to jush prędzej). Wiec wchodzi sobie człowieczek, patrzy jakie śliczne bloczki, kupie sobie jeden. Nio to siup szuka linka po topicu i niedługo go znajduje... Kurcze pewno bana dostane, za takie wypowiedzi... ale cóż raz kozie świadomość. pzdr wszystkich świadomych i nabywających świadomość. p.s. pewnie ktoś sobie pomysli ze jakis samolub sie odzywa, a własnie nie uwazam siebie za kogos mądrzejszego, lepszego itp. Po prostu troche mi szkoda osób które nie widzą tego co powinni, może to wina tych ledów. A tak na poważnie, to denerwuje mnie wyścig szczurów. Przykład: Na lekcji matematyki: Słuchajcie, kto zrobi zadanie jak najszybciej zgłasza sie do mnie. Wszyscy prężnie działają, ale czy nie można tego zrobić razem, tak zeby ten kto nie rozwiązuje zadan z matmy tak szybko tesh nadążył?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CONFIDENATAL :) w całej prawie krasie ;)

A SkAtaN jeśli chodzi o wynurzenia twe, to jak narazie tylko krytykujesz. Może jakiś bloczek zrobisz zajefajniewydajny albo firme jakowąś założysz zajmująca się WC?

Taką PROF najlepszą. Ja z chęcią zrobie u ciebie zakupy powiedzmy za 500 zł na początek. Czekam na ofertę, zdjęcia, pomysły i OBOWIĄZKOWO pudełko! ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...