Skocz do zawartości
Popixs

rev.2

Rekomendowane odpowiedzi

WOW, wlasnie jestem w sklepie, a tam rev 2 za 119 zeta :]

 

Juz prawie jestem zdecydowany ;)

Chyba czegoś nie rozumiem, na overcooled.com widzę rev 2.0 za 157 zł

 

Hm jeśli mam wąż 12/16 to mam rozumieć, że do niego bedzie pasować 

szybkozłączka wkręcana na wąż 9/12 mm?

nie będzie pasować, ta szybkozłaczka jest na wąż 9mm średnicy wewnętrznej i 12mm srednicy zewnętrznej :cry:

 

a ta z niebieskim kołnierzem to jest szybkozłaczka

To mam rozumieć, że te wszysktie niebieskie szybkozłączki są wtykowe?

Wydawało mi się, że są skręcane...

 

P.S. Chyba wszyscy chcą mieć rev 2.0 ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To mam rozumieć, że te wszysktie niebieskie szybkozłączki są wtykowe?

Wydawało mi się, że są skręcane...

Są wtykowe. Mi bardzo odpowiadają trzeba tylko odpowiednie węże do nich dobrać .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem szczerze, że bałbym się zestawu opartego o szybkozłączki wtykowe. Szczególnie w połączeniu z bardzo wydajnymi pompkami (up 1200L). Wynika to z ich budowy. Myślę, że nie wszyscy zdają sobie sprawę do czego te szybkozłączki są wykorzystywane. Przeznaczone są do pneumatyki (nie znam innego ich przeznaczenia) i pracy z powietrzem. Jeszcze jedna uwaga... węże wykorzystywane do tych szybkozłączek są bardzo sztywne. Te wykorzystywane do budowy WC najczęściej bardzo elastyczne. Nie chcę nikogo zniechęcać tylko raczej przestrzec by miał świadomość ryzyka. Najlepsze są szybkozłączki zakręcane. Bezpieczne, wygodne, a jedynym ich minusem są gabaryty. Jeśli ktoś się ostatecznie decyduje na wykorzystanie takich szybkozłączek w zestawie to niech uważnie dobierze do nich wąż.

 

PS. I żadnym argumentem nie jest stwierdzenie... ja mam blok na szybkozłączkach i wszystko jest ok. By nie być gołosłownym podam przykład. Szybkozłączka kolankowa (identyczne widziałem na blokach dla GPU firmy xxx) jakich wykorzystano wiele przy budowie wiertarki cabinetowej. Wszystko ok. aż nagle wąż wyskakuje (zaznaczam, że wcale nie w wyniku wysokiego ciśnienia). Szybkozłączka cała, wąż również, a jednak przy budowie WC mogłoby się to skończyć tragicznie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co)v(bat - szybkozlaczki przeznaczone sa do pracy przy cisnieniu <10 bar, w WC nie przekraczamy 0,3 (pompy CO), wiec nie jest to problemem, w naszym zestawie testowym (pompca co 3600 l/h+ ph802) mielismy naprawde skrajne jak na wc warunki i nie ma mowy o czyms takim, z samej zasady im mozcniej chcesz z tej zlaczki waz wyrwac tym bardziej sie on zakleszcza.

Co do wezy - testowalismy duzo i tylko z tymi najgorszymi z obi (bardzo miekkie, calkowicie przezroczyste) jest zle, nie najlepiej jest tez eheimami, ale z doswiadczenia uzytkownikow wiem ze wystarczy obwinac koncowki weza warstawą tasmy izolacyjnej dla usztywnienia/zabezpiecznia przed kaleczeniem weza przy kazdorazowej instalacji i jest git, jednak nikogo do tego nie zmuszam, wlasnie po to dajemy wybor zeby kazdy mogl dobrac sobie swój sposób mocowania węża.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam niewidze sposobu aby mi któraś wyliazła :) Masz racje, że węże są ważne. Miałem kłopoty na poczatku, skończyły sie wraz z wizytą w sklepie z pneumatyką. Na razie wybrałem metode dość restrykcyjną: wsadziłem w końcówki weży plastikowy przewód do pneumatyki :) usztywniłem akurat ten kawałek, który znajduje się w szybkozłaczce i nie ma sposobu żeby to nietrzymało. Jest to rozwiązanie doraźne bo czekam na odpowiednie węże, ale pomogło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WOW, wlasnie jestem w sklepie, a tam rev 2 za 119 zeta :]

 

Juz prawie jestem zdecydowany ;)

Chyba czegoś nie rozumiem, na overcooled.com widzę rev 2.0 za 157 zł

 

Hm jeśli mam wąż 12/16 to mam rozumieć, że do niego bedzie pasować  

szybkozłączka wkręcana na wąż 9/12 mm?

nie będzie pasować, ta szybkozłaczka jest na wąż 9mm średnicy wewnętrznej i 12mm srednicy zewnętrznej :cry:

 

a ta z niebieskim kołnierzem to jest szybkozłaczka

To mam rozumieć, że te wszysktie niebieskie szybkozłączki są wtykowe?

Wydawało mi się, że są skręcane...

 

P.S. Chyba wszyscy chcą mieć rev 2.0 ;)

 

 

przez szybkozlaczke rozumiem szybkozlaczke wtykowa, jesli jest skrecana to zaznaczone jest to w opisie vel "szybkozłączka skręcana" :)

 

niebieskie NIE SĄ skręcane, są wtykowe

 

co do promocji to nie wiem kiedy patrzales, ale aktualnie trwa, konczy sie na dniach i wszystko wraca do normy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też mam ten bloczek już kilkanaście dni i jestem BARDZO zadowolony.

Popixs - profesjonalna robota !!!!! Big RE5PECT

 

Mam na nim szybkozłączki wciskane na wąż 16mm śr. zew. I najpierw wsadziłem wąż igielitowy od popixsa, ten po 5 zł chyba i jest goofniany, jak łatwo wchodzi tak samo łatwo wypada :(, wsadziłem wąż eheima i też był do [gluteus maximus], trochę lepiej trzymał ale przeciekał i nie polecam. Kupiłem w sklepie z pneumatyką wąż 12,5/17 12at :) który lecwo co wlazł w tą szybkozłączkę bo ma średnicę zewnętrzną 0,5 mm większą od szybkozlączki, jest zbrojony i bardzo elastyczny i się nie załamuje i to jest to. Teraz jest tak wciśnięty że tego niebieskiego nie da się wcisnąć na szybkozłączce, a jak byśmy zaparli nogami o blok i ciągneli za wąż to prędzej szybkozłączkę wyrwiemy z topu niż wąż. Raz go wyciągałem to odciełem go przy samej szybkozłaczce, rozvciąłem lutownicą ten wąż w środku i dopiero wyciągnełem szczypcami. I do takiego połączenia jestem przekonany w 101%. Prędzej jakiś cybant puści niż wypadnie wąż z szybkozłączki.

 

Tylko uwaga wąż musi być takiej średnicy zew jak średnica wew szybkozłączki czyli coś ok 16,5mm i trzyma jak beton !!!!

 

a na koniec porównanie z zalmanem. Ilość W wg. Tbred Tweak

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolejne pytania :

 

1). Na stronie głównej overcooled.com po prawej stronie widzę promocję Uriela rev 2.0 za 119 zł - to jest ok

2). Klikam na tę promocję, po czym wchodzę do opisu tegoż bloku i patrzę - tam jest cena 157 zł, oczekuję odpowiedzi od producentów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i jaki rodzaj złączek możecie polecić i jeszcze co powinienem dokupić, tzn. jaką kupić pompkę, zbiornik, przewody, złączki??

Mam w domciu teraz CPC i chcę go wywalić i założyć coś profesjonalnego, pomóżcie proszę w wyborze, mile widziane linki, jestem zdecydowany na blok rev 2 ale nie wiem co mam dokupić aby było git, acha w domciu już mam nagrzewnicę od Kadeta ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i jaki rodzaj złączek możecie polecić i jeszcze co powinienem dokupić, tzn. jaką kupić pompkę, zbiornik, przewody, złączki??

Mam w domciu teraz CPC i chcę go wywalić i założyć coś profesjonalnego, pomóżcie proszę w wyborze, mile widziane linki, jestem zdecydowany na blok rev 2 ale nie wiem co mam dokupić aby było git, acha w domciu już mam nagrzewnicę od Kadeta ....

Na przyszłość proponuję skorzystać z opcji Szukaj, jest wiele odpowiedzi

na twoje pytania.

 

Hmmm na twoim miejscu bez zastanawiania wybrałbym Uriela rev 2.0 bo polskie :lol:

 

Pompka MJ1000 lub PowerHead402 albo PowerHead802, pojemnik

w miarę duży, w hipermarketach są takie po kilka złotych, przewody

najlepiej zbrojone żyłkami, 12/16 lub 16/22 (mniej więcej).

 

O szczegółach dowiesz się korzystając z opcji Szukaj.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I jak to jest z tymi złączkami :) ??

 

Bo domyslnie po otwarciu strony zaznacza 

Srodek WLOT: srednica weza 12-13 mm

Boczne WYLOTY: srednica weza 15-17mm

 

Moze troche wprowadzac w błąd

Trzeba chyba zaznaczyć przed zakupem na odwrót 

 

czy 

 

ma na wylotach być większa średnica ?!?

Czy mogę prosić o odpowiedź??

 

Wlot (środek) ma mieć większą średnicę, a boczne mniejszą ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Popixs do kiedy trwa promocja, albo inaczej wg. listy zamówień ile sztuk jeszcze jesteś/cie skłonny sprzedać w cenie 119zł? Czy można liczyć na bezpłatną :lol: dostawę na terenie 3miasta (Gdańsk) lub ewentualny odbiór osobisty?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Popixs do kiedy trwa promocja, albo inaczej wg. listy zamówień ile sztuk jeszcze jesteś/cie skłonny sprzedać w cenie 119zł? Czy można liczyć na bezpłatną  :lol:  dostawę na terenie 3miasta (Gdańsk) lub ewentualny odbiór osobisty?

Kilka sztuk zostało

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No w końcu wpłaciłem na blok wodny i czekam na potwierdzenie od popixsa (swoją drogą, dziwne, że on częściej pisze na forum aniżeli mailami).

 

Ufff jakie to szczeście, że mogłem kupić w czasie promocji :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i jaki rodzaj złączek możecie polecić i jeszcze co powinienem dokupić, tzn. jaką kupić pompkę, zbiornik, przewody, złączki??

Mam w domciu teraz CPC i chcę go wywalić i założyć coś profesjonalnego, pomóżcie proszę w wyborze, mile widziane linki, jestem zdecydowany na blok rev 2 ale nie wiem co mam dokupić aby było git, acha w domciu już mam nagrzewnicę od Kadeta ....

[kryptoreklama] www.mcs.pc.pl [/kryptoreklama]

=]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...