Skocz do zawartości
szczur

Projekt z peltem 268W - opinie i rady! (56K warning)

Rekomendowane odpowiedzi

:arrow: Transformator będzie kosztowal 150 zł i z mostka jak juz pisałem 36W ciepła będzie trzeba odprowadzić, wystrczy solidny radiator a taki mam na stanie więc no problem.

:arrow: A co do zasilacza komputerowego to drogo i bezsensu przecierz mój chieftec to 420W ma to wydoi 30A a 5V a 18A na 12V

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potzrebuje 2 coldplate-y bo  jakbym założył Uriela to by nie przykrył całego pelta.  :(  To w takim razie jaka alternatywa dla Uriela  :?: A zaizoluje pianką neoprenową bo czym innym  :?:

hmmm z pianka to uwazaj :D

No bo jeszcze za mocno zaizoluje i wtedy mi nie odejdzie ciepło z ciepłej strony pelta :lol: A tak BTW to miałeś tu coś konkretnego na myśli :?: :idea:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastosuj zasilacz 12 V od oświetlenia. W prawdzie daje niższe napięcie, ale za to są o wiele tańsze. W sklepie obok mnie 200 VA za 30 zyli chodziły. Sam mam na takim zrobiony zas. lab.

Za poźno :) już zamówiny. Pozatym napewno nie po 30 zeta, niemożliwe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety to co piszesz Dexter jest całkowitą nieprawdą. Uzwojenia transformatorów można łączyć!!!

 

Jeśli połączysz je szeregowo to napięcia się dodadzą, ale moc takiego układu będzie równa mocy słabszego z transofrmatorów.

 

Jęśli połączysz trafa równolegle to ich moc się zsumuje.Jest jednak kilka warunków. Stosunek ich mocy niepowinien przekroczyć 1:4, oraz należy uwzględnić nap. zwarcia pomiarowego ( jeśli chcesz to prześlę ci odpowiednią teorię ).

 

Najlepiej więc łączyć ze sobą dwa identyczne trafa i znikają dwa w.w. problemy. Pozostaje tylko odpowiednie ich połączenie ( początki uzwojeń ).

 

Pozdrawiam.

 

p.s. bede na necie dopiero wieczorem, wiec ewentualna odpowiedz też wieczorem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

genghishkhan & szczur: pianka poliuretanowa (żółta, lepka, w spreju i do okien :) ) to nie to samo co neoprenowa (czarna, gąbczasta, w arkuszach i do nurkowania :D) wspólną cechą są jedynie właściwości termoizolacyjne.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ehh nie ma to jak odgrzać stary topic :? szczur nie odzywa się od ponad 2 mies więc chyba już tutaj raczej się nie udzieli wcieło go poprostu może myszy go zjadły albo co :lol:. Ale też mie ciekawi czy udało mu się to zrobić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...