Skocz do zawartości
gulises

...HERCULES problem :( ...

Rekomendowane odpowiedzi

mam problem z hercem 8500 LE.

 

Graw quake 3 16 h bez przerwy i nic sie niedzieje a ... włącze np: chrome. , max paybe 2 to po kilku sek ZWIS i pasy na ekranie jakbym karte przekrecil. Nic z komputerzeni nie podkrecone i daej tak samo. Nowy system tez to samo :( .

 

Co to moze byc bo cholera chce grac w maxa 2 :D

 

Moze jais nowy biosik walnac bo przy nim kombnowalem .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ojej. Ileż ten temat razy był już wałkowany na forum. Sam pisałem o tym kilkanaście postów co najmniej...A odpowiedzią jest zasilacz. Ta karta nie znosi zaniżonego napięcia 5V, poniżej około 4.92V zaczynają się schody. Dokładnie takie objawy.

Szukaj info pod hasłem radeon 9100, to wszakże ta sama karta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasialcze tez zmienialem :/ , co prawda zaden nie byl super dobry ale nie mialem wczesniej z nia problemów. Moze to nforce cos daje po <font color="#FF0000">[ciach!]</font> ? :D

nForce zzera kupe pradu :(. Chociaz ja na swojej karcie na starej zsilce mialem w porywach 4.71 i dzialalo wszystko :P.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ojej. Ileż ten temat razy był już wałkowany na forum. Sam pisałem o tym kilkanaście postów co najmniej...A odpowiedzią jest zasilacz. Ta karta nie znosi zaniżonego napięcia 5V, poniżej około 4.92V zaczynają się schody. Dokładnie takie objawy.

Szukaj info pod hasłem radeon 9100, to wszakże ta sama karta.

5V???

A mógłbyś wyjaśnić czemu akurat 5V a nie 3,3V :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mógłbyś wyjaśnić czemu akurat 5V a nie 3,3V  :?

Nie wiem, ale gdy podniosłem napięcie 5V (do 5.03V) na moim fortronie herc 9100 kumpla zaczął chpodzić idealnie, zaś przy 4.87 się wywalał. Napięcie 3.3V wynosiło non-stop 3.25.

 

Może napięcie zasilające slot AGP na mojej (i kumpla) płycie uzyskiwane jest z linii 5V, a może odpowiedź tkwi gdzieś w tym, co w specyfikacji AGP:

INTA#, INTB#, and PME# are all 3.3 V open drain signals driven by the AGP Master, referenced to the

VCC3.3 power supply. These interrupt and power management signals subsequently may be

interfaced to +5 V PCI devices on the motherboard. It is a requirement of the motherboard designer to

properly interface the AGP interrupts to the PCI bus. This can be done in several ways. One option is

to pull up the PCI interrupts to 3.3 V only, allowing the AGP interrupts to connect directly to the PCI

interrupts. Alternatively, the AGP interrupts can be buffered to the PCI bus, thus isolating the 5V

environment from the AGP interconnect.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tez mam herca, tyle, że 9100 i mialem podobny problem, nagle giery zaczeły się wieszać, niektóre po chwili, a inne chodzić mogły godzinami. I co się okazało? Winę ponoszą Catalisty 3.8, a jak sobie z tym poradziłem? Wyłączyłem opcje VPU Recover i jak ręką odjął.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...