Skocz do zawartości
hoobi

250 FSB, kto ma i na jakiej plycie...only AMD :)

Rekomendowane odpowiedzi

pytanie jak w temacie...wiem ze soltek, ale moze cos wiecej?? chcialbym zmienic mojego MSI tylko nie wiem co pociagnie taka magistrale, a solteka za bardzo nie chce ale tylko ze wzgledu na niestety dosyc spora awaryjnosc:(

 

pozdrawiam...

 

ps.prosze o odpowiedz jedynie tych ktorym sie udalo, albo tych ktorzy widzieli gdzies w necie jakies konkretne info:)

 

dzieki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ze sprzetu ktory sprzedjae california computers, soltek jest najbardziej awaryjna plyta... to ze Tobie czy komus innemu chodzi sprawnie to bardzo dobrze, badz co badz odsetek psujacych sie to pewnie bedzie gdzie 1/100 :) kto to wie :)

 

 

_VIP_: co do asusa to czemu hardcore??? od razu powiem ze nie chcialbym nic grzebac lutowac a innych takich :) cche 8x250 i juz :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ze sprzetu ktory sprzedjae california computers, soltek jest najbardziej awaryjna plyta... to ze Tobie czy komus innemu chodzi sprawnie to bardzo dobrze, badz co badz odsetek psujacych sie to pewnie bedzie gdzie 1/100 :) kto to wie :)

 

 

_VIP_: co do asusa to czemu hardcore??? od razu powiem ze nie chcialbym nic grzebac lutowac a innych takich :) cche 8x250 i juz :)

Jak chcesz nie wysilajac sie miec 250, to chyba musisz pomslec o Intelu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja bym kupił epoxa 8rda+ rev 2.1 albo 8rda3+ albo abita nf7s, chłodzenie wodne chipsetu, mosfetów, pozadne pamieci i masz 250mhz

a wczesniej poczulbys lekki swadek spod biurka a potem ujzalbys troszeczke dymu :lol: smiem twierdzic ze chyba nikt na swiecie nie polecial na abicie 250 mhz fsb a jesli polecial to nie jezdzil tak zbyt dlugo :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rda+ 1.1 nie miala regulacji vdd co 2.1 i rda3+ i nf7s posiadaja; po za tym sa to juz rewizje 2.x wiec wydaje mi sie ze powinnyu byc juz na tyle dopracowane ze beda pracowac na 250 mhz; po za tym o ile mnie pamiec nie myli to byl juz jakis temat o tym;

upadate:

tutaj znajdziesz cos na temat epoxów:

http://8rda.com/page2.htm

a to było na forum:

http://forum.purepc.pl/viewtopic.php?t=437...0&highlight=250

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja bym kupił epoxa 8rda+ rev 2.1 albo 8rda3+ albo abita nf7s, chłodzenie wodne chipsetu, mosfetów, pozadne pamieci i masz 250mhz

a wczesniej poczulbys lekki swadek spod biurka a potem ujzalbys troszeczke dymu :lol: smiem twierdzic ze chyba nikt na swiecie nie polecial na abicie 250 mhz fsb a jesli polecial to nie jezdzil tak zbyt dlugo :lol:

Na Twoim miejscu powstrzymalbym sie od takich stwierdzen. Odwiedz

kilka zagranicznych forum, poczytaj troche a zmienisz zdanie. Moja mobo

ABIT NF7-S rev 2.0 POST'uje przy FSB 245MHz (NB 1.7v) wiec po mod'zie

vdd, vdimm z dobrymi pamieciami wskoczenie na FSB 250 dla tej plyty

nie bedzie problemem. Kolejna sprawa to to, iz plyta nie chce poprawnie

wspolpracowac z x10 i x10.5 przy FSB wiekszym od *200 (220) nadalo by

sie to na oddzielny watek jednak nie o tym tu mowimy.

 

* przy CPU Interface: Enabled

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rda+ 1.1 nie miala regulacji vdd co 2.1 i rda3+ i nf7s posiadaja; po za tym sa to juz rewizje 2.x wiec wydaje mi sie ze powinnyu byc juz na tyle dopracowane ze beda pracowac na 250 mhz; po za tym o ile mnie pamiec nie myli to byl juz jakis temat o tym;

upadate:

tutaj znajdziesz cos na temat epoxów:

http://8rda.com/page2.htm

a to było na forum:http://forum.purepc.pl/viewtopic.php?t=43770&highlight=250

wiesz w przypadku nf7-s akurat regulacja vdd do 1.7v jest ch...ja warta nie wtym tkwi szkopu bo np.: soltek frn2l tez ma regulacje vdd a najczescie wcale nie ma potrzeby jej zwiekszania. Nf7s rev 2.0 jest juz ho ho a moze i dluzej sam takowa posiadam i wiem na ile stac te plyty po vdd modzie 235 moze 240 mhz ale to naprawde juz duze ryzyko. Na temat 8rda3+ sie nie wypowiadam bo nie mialem jej w lapach pierwsze egzemplarze byly totalna porazka czesto ciezko uzyskac bylo 200 mhz nie mowiac o 250 te nowe pono poprawione. 8rda+ rev 2.1 srednie fsb dla tej mobo to 225 biorac pod uwage wyniki z zagranicznych forum. Wiec nie mam pojecia skad masz takie wiadomosci :? o fsb 250 mhz. Na swiecie jest naprawde niewiele osob jadacych na stabilnym fsb 250 w tym nasz Vip ktorego pozdrawiam zreszta. Zazwyczaj plyty ktore ciagna takie fsb sa niezle poprzerabiane rzadko ktora (jesli takowa wogole jest) idzie tyle w standardzie

 

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po za tym sa to juz rewizje 2.x wiec wydaje mi sie ze powinnyu byc juz na tyle dopracowane ze beda pracowac na 250 mhz

Nie przesadzaj, Epox 8RDA+ 2.0 i ABIT NF7/NF7-S 2.0 wprowadzili nowe

wersje poniewaz SPP oficjalnie zaczlo wspierac FSB 200 - DDR400.

Raczej nie bedzie juz nowszych wersji tych plyt, historia nForce2 dobiega

konca, trzeba isc do przodu i rozwijac nowe technologie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja bym kupił epoxa 8rda+ rev 2.1 albo 8rda3+ albo abita nf7s, chłodzenie wodne chipsetu, mosfetów, pozadne pamieci i masz 250mhz

a wczesniej poczulbys lekki swadek spod biurka a potem ujzalbys troszeczke dymu :lol: smiem twierdzic ze chyba nikt na swiecie nie polecial na abicie 250 mhz fsb a jesli polecial to nie jezdzil tak zbyt dlugo :lol:

Na Twoim miejscu powstrzymalbym sie od takich stwierdzen. Odwiedz

kilka zagranicznych forum, poczytaj troche a zmienisz zdanie. Moja mobo

ABIT NF7-S rev 2.0 POST'uje przy FSB 245MHz (NB 1.7v) wiec po mod'zie

vdd, vdimm z dobrymi pamieciami wskoczenie na FSB 250 dla tej plyty

nie bedzie problemem. Kolejna sprawa to to, iz plyta nie chce poprawnie

wspolpracowac z x10 i x10.5 przy FSB wiekszym od *200 (220) nadalo by

sie to na oddzielny watek jednak nie o tym tu mowimy.

 

* przy CPU Interface: Enabled

to mialo zabrzmiec raczej w formie zartu... poza tym uzylem slowa chyba co oznaczalo moja niepewnosc ;) :) Tak czy siak powiedzialem to jednak wiesz postowanie przy fsb 245mhz a praca na nim przez dluzszy okres to roznica. Po vmodzie owszem pewnie wjechalbys na fsb 250 tylko czy przy dluzszej (a nwet i krotkiej) pracy kondensatorki by wytrzymaly (chyba ze masz GSC to bylaby duza szansa)?? Druga sprawa to to czy mowisz o synchro czy asynchro bo mnie chodzi o to pierwsze bo w asynch to nawet moj stary poczciwy 8rda na 235 mhz lecial :D

Co do mnoznikow to masz racje tylko u mnie dzieje sie tak tez na mnoznikach 9.0 9.5 wyzej nie sprawdzalem mobo zalicza freezy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiesz w przypadku nf7-s akurat regulacja vdd do 1.7v jest ch...ja warta nie wtym tkwi szkopu bo np.: soltek frn2l tez ma regulacje vdd a najczescie wcale nie ma potrzeby jej zwiekszania.

Zgodze sie z Twoim zdaniem na ten temat.

Nf7s rev 2.0 jest juz ho ho a moze i dluzej sam takowa posiadam i wiem na ile stac te plyty po vdd modzie 235 moze 240 mhz ale to naprawde juz duze ryzyko.

Raczysz zartowac ja przy x9.5 i FSB 235 moge normlanie pracowac. CPU

Interface: Enabled, vdd 1.70V, vdimm 2.90V (abit zawyza o 0.08-0.09V).

Memtest86 sie sypie bo pamieci nie daja rady jednak winxp laduje sie ...

jest na Na temat 8rda3+ sie nie wypowiadam bo nie mialem jej w lapach pierwsze egzemplarze byly totalna porazka czesto ciezko uzyskac bylo 200 mhz nie mowiac o 250 te nowe pono poprawione. 

Plyta slaba, ludzie narzekaj na nia jednak sa wyjatki zreszta jak wszedzie.

8rda+ rev 2.1 srednie fsb dla tej mobo to 225 biorac pod uwage wyniki z zagranicznych forum.

Cos slabo czytasz :twisted:, nie moglem sie powstrzymac :o.

Wiec nie mam pojecia skad masz takie wiadomosci :? o fsb 250 mhz.

Mowilem o NF7/NF7-S gdyz tam gdzie ja "kopie" sa osoby z takimi wynikami.

Na swiecie jest naprawde niewiele osob jadacych na stabilnym fsb 250 w tym nasz Vip ktorego pozdrawiam zreszta. Zazwyczaj plyty ktore ciagna takie fsb sa niezle poprzerabiane rzadko ktora (jesli takowa wogole jest) idzie tyle w standardzie.

Mysle, ze za bardzo sie ekscytujesz. Z calym szacunkiem dla _Vip'a_

i jego osiagow co z tego, ze ma FSB 250 skoro mu sie Prime95 wysypuje?

Przeciez to nie jest maszyna, na ktorej mozna w pelni bezpiecznie pracowac

przy takich ustawieniach? W pewnym momencie komp moze zaliczyc zwieche

a gdy robisz cos waznego to nie mozesz sobie na cos takiego pozwolic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a to znalazłem w przyklejonym temacie o 8rda:

soiya: "No i na 8RDA+ (rev 2.1 dla przypomnienia) kumplowi poszły dużo wyżej pamięci (TWINMOS 256/400 teraz prawie na 240, wcześniej na 8RDA3G ledwie na 215)" na pasywnym chłodzeniu; wydaje mi sie wiec, ze 250 na tej plycie jest mozliwe;

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiesz w przypadku nf7-s akurat regulacja vdd do 1.7v jest ch...ja warta nie wtym tkwi szkopu bo np.: soltek frn2l tez ma regulacje vdd a najczescie wcale nie ma potrzeby jej zwiekszania.

Zgodze sie z Twoim zdaniem na ten temat.

Nf7s rev 2.0 jest juz ho ho a moze i dluzej sam takowa posiadam i wiem na ile stac te plyty po vdd modzie 235 moze 240 mhz ale to naprawde juz duze ryzyko.

Raczysz zartowac ja przy x9.5 i FSB 235 moge normlanie pracowac. CPU

Interface: Enabled, vdd 1.70V, vdimm 2.90V (abit zawyza o 0.08-0.09V).

Memtest86 sie sypie bo pamieci nie daja rady jednak winxp laduje sie ...

jest na Na temat 8rda3+ sie nie wypowiadam bo nie mialem jej w lapach pierwsze egzemplarze byly totalna porazka czesto ciezko uzyskac bylo 200 mhz nie mowiac o 250 te nowe pono poprawione. 

Plyta slaba, ludzie narzekaj na nia jednak sa wyjatki zreszta jak wszedzie.

8rda+ rev 2.1 srednie fsb dla tej mobo to 225 biorac pod uwage wyniki z zagranicznych forum.

Cos slabo czytasz :twisted:, nie moglem sie powstrzymac :o.

Wiec nie mam pojecia skad masz takie wiadomosci :? o fsb 250 mhz.

Mowilem o NF7/NF7-S gdyz tam gdzie ja "kopie" sa osoby z takimi wynikami.

Na swiecie jest naprawde niewiele osob jadacych na stabilnym fsb 250 w tym nasz Vip ktorego pozdrawiam zreszta. Zazwyczaj plyty ktore ciagna takie fsb sa niezle poprzerabiane rzadko ktora (jesli takowa wogole jest) idzie tyle w standardzie.

Mysle, ze za bardzo sie ekscytujesz. Z calym szacunkiem dla _Vip'a_

i jego osiagow co z tego, ze ma FSB 250 skoro mu sie Prime95 wysypuje?

Przeciez to nie jest maszyna, na ktorej mozna w pelni bezpiecznie pracowac

przy takich ustawieniach? W pewnym momencie komp moze zaliczyc zwieche

a gdy robisz cos waznego to nie mozesz sobie na cos takiego pozwolic.

hmmm.... nie dokonca precyzyjnie sie wyrazilem mowilem o wersjach z kondensatorkami rubycona bo na nich rzadko osiaga sie stabilne fsb powyzej 235/240 mhz trzeba po prostu miec szczescie

 

co do swiata to moze faktycznie troszeczke przesadzilem ;) ;) :D :D :D ale nie zaprzeczysz chyba ze fsb 250 mhz to niecodzienna sprawa

 

wracajac do 8rda3xx rev 2.x to wlasnie pono te nowe egzemplarze maja poprawione zasilanie i niby lepiej sie kreca niz nf7(s) czyt. mozna osiagac na nich wyzsze czestotlwiosci procow (tak twierdzi Jelen nawet dzisiaj dyskutowalem z nim na ten temat

)

pzdr

Lagier

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To mialo zabrzmiec raczej w formie zartu... poza tym uzylem slowa chyba co oznaczalo moja niepewnosc ;) :) Tak czy siak powiedzialem to jednak wiesz postowanie przy fsb 245mhz a praca na nim przez dluzszy okres to roznica. Po vmodzie owszem pewnie wjechalbys na fsb 250 tylko czy przy dluzszej (a nwet i krotkiej) pracy kondensatorki by wytrzymaly (chyba ze masz GSC to bylaby duza szansa)?? Druga sprawa to to czy mowisz o synchro czy asynchro bo mnie chodzi o to pierwsze bo w asynch to nawet moj stary poczciwy 8rda na 235 mhz lecial :D

Co do mnoznikow to masz racje tylko u mnie dzieje sie tak tez na mnoznikach 9.0 9.5 wyzej nie sprawdzalem mobo zalicza freezy

Wiele prawdy i madrosci w Twoich slowach. Fakt kondensatory na ABIT

NF7/NF7-S moglby nie wytrzymac pracy przez dluzszy czas na FSB 250

ale od czego jest lutownica i mocniejsze kondensatory :wink:? Oczywiscie,

ze mowie o synchro gdyz asynchro nie wchodzi w gre. Z mnoznikami na

ABIT NF7/NF7-S niektore osoby maja zonk'a od x9 do x10.5 czyli chyba

masz wlasnie taki probem. U mnie na szczescie x9 i x9.5 dziala .. UFFF ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fsb250 dla KAZDEJ plyty jest problemem,ale Solteka trzeba najmnie do tego przekonywac.

Nie przecze.

MK1 walczyl z Abitem na VDD cos ok.2.4V i plyta poszla sie walic

Kto o zdrowych zmyslach robic cos takiego? Znasz dobrze bezpieczne vdd

(jego granice) wiec z tego co napisales wyzej wysnujesz odpowiedz ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To mialo zabrzmiec raczej w formie zartu... poza tym uzylem slowa chyba co oznaczalo moja niepewnosc ;) :) Tak czy siak powiedzialem to jednak wiesz postowanie przy fsb 245mhz a praca na nim przez dluzszy okres to roznica. Po vmodzie owszem pewnie wjechalbys na fsb 250 tylko czy przy dluzszej (a nwet i krotkiej) pracy kondensatorki by wytrzymaly (chyba ze masz GSC to bylaby duza szansa)?? Druga sprawa to to czy mowisz o synchro czy asynchro bo mnie chodzi o to pierwsze bo w asynch to nawet moj stary poczciwy 8rda na 235 mhz lecial :D

Co do mnoznikow to masz racje tylko u mnie dzieje sie tak tez na mnoznikach 9.0 9.5 wyzej nie sprawdzalem mobo zalicza freezy

Wiele prawdy i madrosci w Twoich slowach. Fakt kondensatory na ABIT

NF7/NF7-S moglby nie wytrzymac pracy przez dluzszy czas na FSB 250

ale od czego jest lutownica i mocniejsze kondensatory :wink:? Oczywiscie,

ze mowie o synchro gdyz asynchro nie wchodzi w gre. Z mnoznikami na

ABIT NF7/NF7-S niektore osoby maja zonk'a od x9 do x10.5 czyli chyba

masz wlasnie taki probem. U mnie na szczescie x9 i x9.5 dziala .. UFFF ...

nio wlasnie i o to mi chodzilo ze rzadko ktora mobo leci (czyt. pracuje na codzien) na 250 mhz bez jakichkolwiek przerobek :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja bym kupił epoxa 8rda+ rev 2.1 albo 8rda3+ albo abita nf7s, chłodzenie wodne chipsetu, mosfetów, pozadne pamieci i masz 250mhz

rda 1.1 i max to 215mhz mimo pamieci pc4000, wiec nie bylbym taki pewien

eee spokojnie, moze twoja sie tak slabo kreci. Ja narazie jade stabilnie na 230MHZ synchro, ale to nie jest jeszcze ostatnie slowo chociaz chyba nie przy AXP tylko jakiegos bartona by sie zdalo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie jest zonk z mnoznikami innymi niz 8,5; 9,5; 12; 12,5 przy cpu interference disable. a wlasciwie to wlaczac ta opcje i jak tak to jak na 0,5% czy na 1%??

ja to mam kurde wylaczone :D a tak na powaznie trza sie do tego dobrac bo ma powazna nazwe :lol: moze jakisik ekszpert to nam wytlumaczy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie jest zonk z mnoznikami innymi niz 8,5; 9,5; 12; 12,5 przy cpu interference disable. a wlasciwie to wlaczac ta opcje i jak tak to jak na 0,5% czy na 1%??

ja to mam kurde wylaczone :D a tak na powaznie trza sie do tego dobrac bo ma powazna nazwe :lol: moze jakisik ekszpert to nam wytlumaczy

to jak bedzie tlumaczyl to niech powie co znaczy i z czym sie je "memory auto precharge" bo dostalem to gratis z nowym biosem :)

 

 

uprzedzam odpowiedzi o szukaniu w FAQ, bo ten opis z benchmarka nie zawiera opisu tej opcji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...