Skocz do zawartości
Raiden

DVD

Rekomendowane odpowiedzi

to i ja sie podlacze pod topic

Mam starusienkie dvd panasonica z tego co pamietam 5/32

Problem jest taki ze nie rozkreca plyt - trzeba popchnac palcem - po tym zabiegu czyta je juz idealnie (nawet te nabardziej porysowane)

Nie wiem co moze byc tego przyczyna - silniczek kreci sie bez oporow ...

Jak stanie w jednym polozeniu to sie to dzieje - jak jakims cudem (zadko) zatrzyma sie w innym to odczytuje plyte odrazu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Ja mialem podobny problem u siebie, ale glownym bohaterem byl CD LG 48x pracujacy na Slave na 1 kanale z RW tej samej firmy (CD czytal z predkoscia 11x).

Dopiero zamiana miejscami Master->Slave z RW dala poprawe. Zamien napedy i moze to pomoze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z DVD - LG DRD8120B, 12/40. Nagle wczoraj bez żadnej przyczyny zaczął odczytywać płyty CD z prędkością 12x, ale z DVD jest wszystko OK. Jak to naprawić?

 

z góry THX

Moj CD Rom (Samsung 48x - RIP) kiedys tez zaczal czytac maks 12x. Pomoglo mu :lol: walniecie tluczkiem do miesa :lol: w obudowe (tak dosc mocno) - musialo sie w nim cos zaciac, bo po tym zabiegu chodzil jeszcze przez ponad rok (teraz lezy na parapecie i czyta co 5 plytke - w piatek zmienilem na DVD Pioneera Slot-In - niezly bajerek 8) )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z DVD - LG DRD8120B, 12/40. Nagle wczoraj bez żadnej przyczyny zaczął odczytywać płyty CD z prędkością 12x, ale z DVD jest wszystko OK. Jak to naprawić?

 

z góry THX

Moj CD Rom (Samsung 48x - RIP) kiedys tez zaczal czytac maks 12x. Pomoglo mu :lol: walniecie tluczkiem do miesa :lol: w obudowe (tak dosc mocno) - musialo sie w nim cos zaciac, bo po tym zabiegu chodzil jeszcze przez ponad rok (teraz lezy na parapecie i czyta co 5 plytke - w piatek zmienilem na DVD Pioneera Slot-In - niezly bajerek 8) )

Z tym tłuczkiem to może nie będę próbował :) bo przez podobne rzeczy zrąbałem sobie kiedyś twardziela.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udało się!! :D

 

jak włączyłem Drive Speeda, ustawiłem predkość na maxa i przegrałem płytke z normalną prędkością.

 

ale jak coś zgrywam na dysk to prędkosć się zmienia na 8x i tu Drive Speed nie pomaga :( :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może płyta kiepskiej jakości, albo porysowana - wtedy zwalnia bo musi błędy korygować. Jeśli zrzucasz audio to generalnie im wolniej tym lepiej.

 

Jakość płyty CD możesz sprawdzić Nero CD-DVD Speed -> z menu Extra wybierz ScanDisk.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...