Skocz do zawartości
kucyk

Silent Hill 3

Rekomendowane odpowiedzi

Gość sialala

Najlepiej przemlocic wszystkie czesci po kolei... Wg mnie mogles zabrac sie za druga czesc, mi najbardizej przypadla do gustu...chociaz cala seria jest majstersztykiem

» Naciśnij, żeby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler... «

Dwojka moglaby go za bardzo odrzucic - szpital, szczegolnie po przemianie. Choc z Silent Hillow na nowym silniku zdecydowanie dwojka rzadzi. Moja ulubiona jest i tak jedynka. Surowa w formie, najbogatsza w tresci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kilka porad od fana serii Silent Hill:

 

1. Graj tylko i wylacznie w nocy. Najlepiej w sluchawkach.

2. Obowiazkowo graj na padzie. Wystrzegaj sie klawiatury i myszki.

3. Nie czytaj tego watku.

4. Zagadki sa naprawde proste (jak na przygodowke) - jak czegos nie mozesz przejsc, to znaczy, ze cos przegapiles, gdzies nie byles.

5. Lepiej uciekac niz walczyc.

6. Pamietaj, ze to, co robisz ma ogromny wplyw na to, jak gra sie ZAKONCZY.

7. Zycze Ci najgorszego koszmaru zycia - gwarantuje, ze jak skonczysz gre stwierdzisz, ze gra jednak MA KLIMAT.

 

BTW SH3 w mojej opini jest "najjasniejsza" - w sensie najmniej straszna w trakcie grania, ergo najprzystepniejsza dla nowego gracza gra serii. Troche szkoda, ze nie grales w jedynke, bo trojka jest takim suplementem dla jedynki, ale dosc latwo sie polapac o co chodzi w fabule, bo jednak jak kazda czesc, tak i ta jest autonomiczna caloscia.

Jak skonczysz trojke, zainteresuj sie dwojka, potem mozesz sprobowac jedynke (jak zniesiesz archaiczna grafike z Playstation 1), czworke zostaw na koniec, bo jest... nie powiem, ze zla, bo zakonczenie(a) mnie powalilo(y), ale potrafi byc nuzaca momentami.

 

I uciekaj z tego marketu JAK NAJSZYBCIEJ!

Ad. 1. To rzecz wrecz oczywista.

Ad. 2. Only klawa, narazie sie nie przymierzam do zakupu pada bo mi nie jest potrzebny. Jakos w SH3 sobie radze.

Ad. 3. Juz przeczytany :/

Ad. 4. Jak to w przygodowkach bywa :)

Ad. 5. Zauwazylem juz na poczatku. Przez to rowniez bardziej boje sie wracac w miejsca gdzie wiem iz koles jakis łazi.

Ad. 6. Tutaj mnie zaskoczyles. Tak jakby gra nie byla liniowa ??

Ad. 7. Mam nadzieje.

 

Ostatnie Twoje zdanie mnie zastanowilo. Tzn. jakas porada aby lepsza gra byla czy po prostu dopiero pozniej sie zaczyna zabawa czy cos mnie czeka niemilego jak sie bede guzdral ?

 

Jak mi sie ta gra spodoba to juz czeka na mnie 4cz.

A pozniej ew. 1 i 2 ale to na koniec.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość sialala

Ad. 6. Tutaj mnie zaskoczyles. Tak jakby gra nie byla liniowa ??

W SH3 jest bodajze 5 zakonczen, choc ja na razie widzialem tylko 3. Te 3, ktore widzialem stawiaja gre w zupelnie innym swietle. Chociaz nie: kazde zakonczenie stawia glowna bohaterke gry w zupelnie innym swietle.

A konkretna odpowiedz na to pytanie brzmi: tak, masz moment(y) w ktorych musisz zdecydowac co zrobisz, a to wplynie na zakonczenie. I to, jak grasz (uzywasz przemocy, korzystasz z broni palnej, recznej, unikasz starc, stosujesz rozwiazania silowe badz korzystasz z mozgu) wplywa na to, jak sie gra zakonczy. Bo glowny watek jest liniowy. Rozgalezienia zaczynaja sie pod sam koniec gry.

Co do uciekania z marketu: gra zaczyna sie dopiero po jego opuszczeniu. Serio.

Edytowane przez sialala

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak mi sie ta gra spodoba to juz czeka na mnie 4cz.

A pozniej ew. 1 i 2 ale to na koniec.

sry ale jednak bez sensu robisz :]

Jedynka i dwojka sa najlepsze. Co do dwojki to jestem wrecz jej fanboy'em, nie dam zlego slowa o niej powiedziec. A czworki nawet skonczyc mi sie nie chcialo...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość sialala

A czworki nawet skonczyc mi sie nie chcialo...

Skoncz 4ke. Nie wiem, czy przy wszystkich zakonczeniach, ale to, ktore ja odkrylem (tez mi sie ta czesc najmniej podobala) nawiazuje do dwojki. Spodoba Ci sie chyba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Agrrr, najgorsze jest uczucie gdy uciekajac po tych waskich korytarzach slysze o krok od siebie tych kolosow. Kuzwa, az mnie plecy sfedza :)

No bedzie miodnie cos czuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość sialala

Agrrr, najgorsze jest uczucie gdy uciekajac po tych waskich korytarzach slysze o krok od siebie tych kolosow. Kuzwa, az mnie plecy sfedza :)

No bedzie miodnie cos czuje.

Na razie to jest pikus. Tak jak pisalem: gra zaczyna sie w zasadzie dopiero po opuszczeniu sklepu, a sama fabula zaczyna sie rozwijac gdzies tak od 2/3 dlugosci gry.

Jak bedzie Cie wkurzac element mocno okultystyczny w grze, to nie podchodz do 4ki bo sie do serii zrazisz - zreszta sporo osob twierdzi, ze 4ka to nie Silent Hill (chociaz jak pisalem wczesnie, koncowka nadrabia) - naprawde dobra rada: Silent Hill 2. To esencja tego ponurego miasteczka. Jedynka jest bardziej klimatyczna, ale graficzne niedostatki moga naprawde odrzucic. I chyba ciezko bedzie komukolwiek je przeklnac - komukolwiek, kto nie polknal bakcyla SH w kazdym razie.

Tak BTW - jeszcze nie jestes w Silent Hill, wiec nie ma sie czego bac jak na razie ;)

Ehhhh... Idzie dlugi weekend - moze sobie posiedze w ktoras nocke zeby skonczyc dwojeczke jeszcze raz... :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@sialala nie grałem ani razu w serie Silent Hill :-| W którą radzisz/radzicie mi zagrać?! ,miałem z osloskopu ściągnąć Silent Hill 4: The Room *DVD* ale jak przeczytałem kilka postów u góry to raczej polecacie zagrać najpierw w poprzedniczki. Polećie mi taką wersje żebym mi podczas grania poszło po rajtuzach :D Dzięki za pomoc

Edytowane przez marcus777

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość sialala

Najbardziej przerazajaca podczas grania jest czesc pierwsza. Ale ze wzgledu na fakt, ze jest tylko na PSX (mozna odaplic na emulatorze), wiec grafika na pewno nie zachwyci. Z gier na PC zdecydowanie najlepsza jest czesc druga. Od poczatku do konca jest ten klimat Silent Hill (w trojce pojawia sie dopiero gdzies tak w polowie gry), do tego fabula dwojki miazdzy - szczegolnie koncowka(i). Jak pierwszy raz przeszedlem, to szczeke zbieralem z podlogi i slinilem sie przez tydzien - a wczesniej gralem w jedynke. Ktos kto widzial jedynke i pamieta przemieniona szkole, obsika sie z radosci widzac w dwojce przemieniony szpital.

» Naciśnij, żeby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler... «
No i nie zapominajmy o piramidoglowym

Zatem jesli mialby polecac ktoras czesc, to najbardziej dwojke - nie odepchnie wizualnie (bo w sferze dzwiekow juz jedynka trzyma sie nadal swietnie), a jak ktos zna angielski (w tej grze to podstawa), to fabula potrafi niezle poobijac psychike.

Trojka od polowy zaczyna dorownywac dwojce, zeby w finalowych scenach (

» Naciśnij, żeby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler... «
ah ten kosciol!
) chyba ja nawet przewyzszyc. Ale jako calosc wypada troche slabiej wedlug mnie. Czworka jest najmniej Silent Hillowa czescia i dopiero sama koncowka tlumaczy dlaczego w ogole ta gra nosi tytul Silent Hill ;) Bo obrazki miasteczka, kroliczki, kult - wydaja sie na poczatku doczepione na sile, zeby uzasadnic tytul.

Ja proponuje taka kolejnosc grania:

 

Silent Hill 2 - zeby poczuc klimat i sie wciagnac

Silent Hill 1 - zeby przekonac sie, ze grafika to nie wszystko

Silent Hill 3 - zeby dowiedziec sie wiecej o tym, co sie wydarzylo w jedynce

Silent Hill 4 - zeby zakonczyc tetralogie i troche popsuc sobie wrazenia z dwojki ;)

 

Aha - wersja SH2 na XBoxa posiada dzwiek w DD - po prostu MIAZDZY

 

BTW: Na PSP powstaje Silent Hill Origins i jesli potwierdzi sie, ze giera nigdy nie wyjdzie na inna platforme, to bedzie powaznym argumentem za zakupem tej dreso-konsolki. Chociaz srednio sobie wyobrazam granie w SH na takim malym ekraniku i z sluchawkami na uszach :|

Edytowane przez sialala

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najbardziej przerazajaca podczas grania jest czesc pierwsza. Ale ze wzgledu na fakt, ze jest tylko na PSX (mozna odaplic na emulatorze)

i tu sie mylisz , bo istnieje konwersja silent hill na pc , gralem w to dawno temu bez zadnego emulatora :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość sialala

i tu sie mylisz , bo istnieje konwersja silent hill na pc , gralem w to dawno temu bez zadnego emulatora :P

I tu sie mylisz, bo to jest emu ePSXe z wszystkimi pluginami + obrazem z gry, ktory sie po prostu uruchamia plikiem wsadowym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mozliwe , nie bede sie spieral , lol kiedy ja w to gralem , zreszta i tak wole resident evil serie , nigdy nie moglem sie przystosowac do tych manekinow ktore mnie smieszyly

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość sialala

mozliwe , nie bede sie spieral , lol kiedy ja w to gralem , zreszta i tak wole resident evil serie , nigdy nie moglem sie przystosowac do tych manekinow ktore mnie smieszyly

Resident to zupelnie inne klimaty. Nie powiem, ze gorsze, jednak mnie bardziej straszy seria Silent Hill. Ja jak pierwszy raz zobaczylem manekiny w dwojce to prawie spadlem z krzesla - te tanczace cienie na scianach, te odglosy... az sie wlos na glowie jezyl... Bo przyznaje sie bez bicia, ze jako pierwsza skonczylem wlasnie dwojke.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sila dwojki to dla mnie Piramidoglowy. Po prostu najstraszniejsza postac, ze wszystkich horrorow ktore widzialem. Mam nadzieje, ze w filmie tez wystepuje :]

Edytowane przez Jin*

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zauwazylem, ze w SH3 (pewnie tak w calej serii) dzwiek jest najwazniejszym o ile nie jedynym motorem napedowym strachu.

Dla testu zdjalem sluchawki i po prostu zero grozy nawet gdy smigalem miedzy patyczakami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość sialala

Zauwazylem, ze w SH3 (pewnie tak w calej serii) dzwiek jest najwazniejszym o ile nie jedynym motorem napedowym strachu.

Dla testu zdjalem sluchawki i po prostu zero grozy nawet gdy smigalem miedzy patyczakami.

Wyszedles juz z marketu? Podejrzewam, ze nie.

 

Uprzedzam: powstrzymaj ciekawosc i nie klikaj automatycznie w spoilery w tym poscie.

 

Latarka drogi panie, latarka robi klimat, chociaz najwiecej daje faktycznie muzyka - przy tej oprawie graficznej (juz dosc starej) nie ma sie co dziwic.

BTW: pytales dlaczego masz uciekac jak najszybciej z marketu. Odpowiedzi sa dwie:

1. Zeby dotrzec do tej ciekawszej czesci gry

» Naciśnij, żeby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler... «
dom strachow i kosciol rzadza, choc i tatus daje niezle rade na fotelu

2. Czas gry jest wazny przy tym jak sie gra zakonczy. Przejscie jej ponizej pewnej ilosci godzin owocuje dosc ciekawym zakonczeniem. Zreszta - ktore zakonczenie nie jest tutaj fajne?

» Naciśnij, żeby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler... «
mi najmniej podoba sie to, z "boskoscia" naszej bohaterki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem w sumie gdzie jestem.

Marketu to juz nie przypomina ale moze sie myle.

Jakies ruchome schody, czasami ciala na lozkach szpitalnych przykryte przescieradlami - (wlasnie zgniotlem orzeszek)

Edytowane przez Kaeres

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość sialala

Nie wiem w sumie gdzie jestem.

Marketu to juz nie przypomina ale moze sie myle.

Jakies ruchome schody, czasami ciala na lozkach szpitalnych przykryte przescieradlami - (wlasnie zgniotlem orzeszek)

Hehehe... No to jestes po pierwszej przemianie.

To nadal market. Prawda, ze makabrycznie to wszystko wyglada? Czekaj na pierwszego bossa...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość sialala

To mi cwieka zabiles.

 

Kurcze nie mam czasu grac, a z checia byl to zrobil bo wciaga gierka.

Podpowiedz: piatek, jutro sobota, do pracy wstac nie trzeba...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze, ale mi smaku narobiliscie, tez wlasnie sie przymierzam do SH3. Przeszedlem (a wlasciwie przeszlismy z kumplem) dwojke i czworke. Teraz wlasnie namawiam go na trojke. Zaluje tylko, ze sam nie bylbym w stanie przejsc zadnej czesci, po prostu psychicznie nie wytrzymalbym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie czytam to i wróciły mi wspomnienia ze wszystkich części . Pamiętam że kilka lat temu jak grałem jeszcze na PSX w jedynke to za nic nie potrafiłem dojść na czym polega ta zagadka z pianinem i musiałem do opisu zajrzeć. Jak ktos pamięta to byłbym wdzięczny za wyjaśnienie.

Za najlepszą akcej w serii uważam ten moment w 3 jak wczodzi się do pomieszczenia z wielkim lustrem i ... nie będe pisał bo widze że dużo osób jescze kończy gre.

A z gier podobnych to polecałbym też zajrzeć na pierwszą część Parasite Eve na playstation , w sumie nie jest to horror , takie bardziej action rpg ale dla mnie jedna z najlepszych gier w których można się troche pobać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość sialala

Za najlepszą akcej w serii uważam ten moment w 3 jak wczodzi się do pomieszczenia z wielkim lustrem i ... nie będe pisał bo widze że dużo osób jescze kończy gre.

O to to!

» Naciśnij, żeby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler... «

Prawie obsralem sobie zbroje jak zobaczylem odbite w lustrze te... galezie? To cos w kazdym razie. I ten motyw z nasza bohaterka zmieniajaca sie... Zapomnialem o tym! :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...