Skocz do zawartości
Włodi

Sporo za mało marków! Dlaczego?

Rekomendowane odpowiedzi

3600pkt to chyba w 320x240x8bit  :lol:

 

:?: :?: :?:

 

1. Mówimy o 3D marku 2001SE

2. Ja tyle miałem u siebie, a wynik na niekręconym sprzęcie mamy z Włodim podobny, więc i po podkręceniu taki może być

 

Więc o co Ci chodzi?

 

 

da rade ale na nieźłe wykreconym procu i grafie 128bit tez nieźłe @ :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam znowu!

 

Już po urodzinkach, a co za tym idzie nowy nabytek w postaci kostki 512 ddr 400 :wink: W porównaniu do tych moich wcześniejszych setek, pomijając to że w dodatku 128MB to lepiej nic nie mówie bo różnica mnie powaliła, no ale to tylko pierwsze wrażenie, potem sie chce jeszcze więcej i więcej ... :wink: .

 

Wyniki się niebardzo zmieniły, dalej w granicach 2700 bez podkręty, ponad 2800 z podkrętą. Mam juz troche pozapychaną winde, więc możliwe że po reinstalce byłoby troche więcej (ale niewiele).

 

No teraz się zabieram za terroryzowanie mojego leciwego gf-a

:twisted:

 

 

Dijkstra mam do Ciebie pare pytań:

Napisałeś:

 

Włodi, testowałem. W 3D marku 2001SE miałem identyczne wyniki przy 128, 256 i 384mB ramu.

 

Podkręć grafikę, to powinieneś >3600 zrobić

 

Ciekaw jestem jak taki wynik wyświrowałeś :P. Moim marzeniem jest dobicie chociarz do 3k :wink: .

 

Instalowałeś na nim jakieś dodatkowe radiatory na pamiątki?

 

Jakiego programa używasz do podkręty?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Włodi, looknij tutaj, nawet diagram na serwerze jeszcze jest...

http://forum.purepc.pl/viewtopic.php?t=21432

 

Później, do tego co tam napisałem doszły kolejne modyfikacje:

->Oryginalny coolerek prolinka zastąpiłem konkretniejszym radiatorkiem z pentium 200MMX, a na niego większy wiatraczek (nieźle dmuchał), całość miała taką wysokość, jak radiatory, zajmowało to 2 sloty PCI. Użyłem srebrnej pasty.

->Po drugiej stronie rdzenia przykleiłem na zwykłej, dwustronnej taśmie coolerek z pentiuma 166MMX. Był to taki śmieszny coolerek sanyo-denke (kto widział, ten wie), wiatrak i radiator tworzył jedną całość spinaną na zatrzaskach. Coolerek był oryginalnie przyklejony do proca, proc ceramiczny, rdzeń po stronie pinów. Takie rozwiązanie dało dużo, mierzyłem temperatury na PCB grafy w okolicach rdzenia przed i po montażu drugiego coolera, i po była sporo chłodniejsza.

 

Po takiej modyfikacji karta chodziła 275core/210mem (defaulty 200/167), temperatur nie pamiętam, gdyż wszystkie moje zapiski i wyniki benchmarków przepadły wraz z dyskiem pół roku temu, a karty już nie mam. Ale o ile pamiętam, te karty kręciły się nawet jeszcze lepiej, jakkolwiek rdzenia nie ma sensu męczyć, bo to prawie nic nie daje poza temeraturą - po kilku loopach 3D marka grafa parzyła; nawet nie metalowymi częściami, samym PCB. I na takich ustawieniach miałem chyba 3594 3D marki 2001SE. Kręciłem tylko i wyłącznie riva tunerem, opcją 'low level hardware overclocking'

 

BTW o kręceniu MX400 napisano naprawdę masę postów, przegrzeb archiwum.

 

Powodzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tymi markami ja też sie przeraziłem !

miałem zaledwie 2400 ale wróciłem do starszych sterowników i już dużo lepiej !najlepszy wynik miałem na stadardowych sterach z xp!!!

 

nie wiem tylko dlaczego fsb mam tylko 66??? i jak to ma sie do wolnego wchodzenia w aplikacje przy np. równoczesnym nagrywaniu płytki lub kopiowaniu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja już przekroczyłem, postawioną przez siebie magiczną, barierę 3k w 2k1se. Wynik ten uzyskałem na 256 cl3 sdramach i fsb 143 MHZ oraz 30.82 sterach. Od niedawna mam 512 sdramy chodzące na cl2 i fsb mogę spokojnie dać 145. Nie robiłem testów jeszcze bo praca i nauka robią swoje. Ale w weekend się pobawię i może 3200-3300 da się wyrzeźbić. W grudniu zamierzam nabyć drogą kupna radiator od NB zalmana :?: tylko niewiem czy tan złoty, czy niebieski :?: , jakieś proste radiatory na pamiątkę oraz jakiś większy wentyl 91X91. Wentyl będzie obejmował radiator na GPU i ramach. Po tych małych zabiegach klosmetycznych mam nadzieję pogonić grafę wyżej niż obecnie @220/186 i osiągnąć kolejny stopień 3,5k w 2k1se 8) .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobry jesteś Cywa, jeśli na @220/186 masz taki wynik <- ja również jade na takich i mam przy tym 2900 z hakiem. Udało mi się przekroczyć granice 3k przed chwilą :twisted: , ale niestety z małymi śmieciami :cry: (225/195).

 

Dijkstra, przeczytałem cały topic do którego link mi dałeś, obejrzałem Twój fachowy rysuneczek :wink: i mam wielką ochotę się za to zabrać tylko boje sie jednego: cały czas bym miał zchize, że mi się zaraz odklei radiator i spadnie na karte dźwiękową lub coś w tym stylu :lol: :wink: , i na nonstopie w nerwach....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dijkstra, przeczytałem cały topic do którego link mi dałeś, obejrzałem Twój fachowy rysuneczek :wink:  i mam wielką ochotę się za to zabrać tylko boje sie jednego: cały czas bym miał zchize, że mi się zaraz odklei radiator i spadnie na karte dźwiękową lub coś w tym stylu  :lol:  :wink: , i na nonstopie w nerwach....

Ja swojego nie przyklejałem, tylko przykręcałem do mobo śrubkami M3 wkręconymi w radiator. A ten drugi radiator (na taśmie samoprzylepnej) w zasadzie leżał na karcie przecież.

 

BTW zgodnie z Twoją prośbą przenoszę Ci to na podkręcanie, gdzie w zasadzie od początku powinno się to znaleźć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja sie podepne do tematu ;) Moj qmpel ma Athlona 1700+, 256MB SDR133MHz, GF2 MX400 64MB (nie wiem czy 64bit czy 128bit) i wynik jaki osiaga max. to 1500. Czy to normalny wynik :?: Mowi mi ze wczesniej gry mu szybciej dzialaly. Przeinstalowalem stery od grafy i nic... przeinstalowalem winde i nadal to samo a nawet gorzej bo okolo 1300 :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja sie podepne do tematu ;) Moj qmpel ma Athlona 1700+, 256MB SDR133MHz, GF2 MX400 64MB (nie wiem czy 64bit czy 128bit) i wynik jaki osiaga max. to 1500. Czy to normalny wynik :?: Mowi mi ze wczesniej gry mu szybciej dzialaly. Przeinstalowalem stery od grafy i nic... przeinstalowalem winde i nadal to samo a nawet gorzej bo okolo 1300 :?

Ma kartę 64 bit i wynik, jak na niekręconą kartę i proca jest zupełnie normalny. Sad but true.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no Dijkstra nie powiedział bym czy te 1500 marków to norama!

ja na niekręconej karcie i procku xp 1770 mam 2730 marków w se i troche mniej w oryginalu!http://service.futuremark.com/servlet/Inde...ojectId=7271200

Proszę Cię. Czytaj uważniej. Ty masz kartę z szyną 128bit, a on 64bit.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja sie podepne do tematu ;) Moj qmpel ma Athlona 1700+, 256MB SDR133MHz, GF2 MX400 64MB (nie wiem czy 64bit czy 128bit) i wynik jaki osiaga max. to 1500. Czy to normalny wynik :?: Mowi mi ze wczesniej gry mu szybciej dzialaly. Przeinstalowalem stery od grafy i nic... przeinstalowalem winde i nadal to samo a nawet gorzej bo okolo 1300 :?

no on mówi że sam nie wie jaką qmpel ma szyne!

więc???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...Więc mu mówię, jaką ma ;)

Wynik na 128bit powinien być gdzieś taki, jaki podałeś. Nie wiem, co musiałby namieszać w sterownikach, żeby na 128bit mieć taki niski wynik- karta ma 99% ma 64bit.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja swojego nie przyklejałem, tylko przykręcałem do mobo śrubkami M3 wkręconymi w radiator. A ten drugi radiator (na taśmie samoprzylepnej) w zasadzie leżał na karcie przecież.

No tak, ale nie qmam jak przymocowałeś radiatory do pamiątek, mówiłeś że nie trzeba przyklejać tylko można jakoś zamocować na sprężynach, ale nie jestem sobie w stanie wyobrazić jak to się ma trzymać niby :?

 

Marioskarpo, ja na takich ustawieniach mam artefakty i wynik 2913, i kto mi wytłumaczy czemu?. Aha mam takie pytanie: czy artefakty spowalniają, czy poprostu są i nie mają wpływu na wydajność?

 

BTW zgodnie z Twoją prośbą przenoszę Ci to na podkręcanie, gdzie w zasadzie od początku powinno się to znaleźć.

Dzięki :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie masz cieńkie pamięci. Albo bios z ostrymi timingami. Ja do mojego herculesa wgrałem bios, który poozwalał mi podkrecić pamięci do 300. Co stego skoro na takich ustawieniach miałem goorszy wynik niż na 255 i orginalnym biosie.

Artefakty są to błędy, przekłamania w obrazie są więc nieporządane. U mnir jak przesadzałem wynik nieznacznie spadał. Jak jest ich niewiele to ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Marioskarpo, ja na takich ustawieniach mam artefakty i wynik 2913, i kto mi wytłumaczy czemu?. Aha mam takie pytanie: czy artefakty spowalniają, czy poprostu są i nie mają wpływu na wydajność?

Może masz karte o słabej wydajności, ja by uzyskac dobry wynik w 3dmk1 odpalam kompa wyłączam wszystko co niepotrzebne, ciągne karte i odpalam 3dmk1 640x480x16 by karta się rozgrzała i jak przejdzie ślicznie test to odrazu odpalam 1024x768x32 :wink:

Ja mam zegary 200/334 więc tak wysoko moge je podnosić :wink:

Karta to DigiColor firmy Ennyah ( jakis unikat :lol: ), Memory Vigour 6ns

 

Artefakty to znak od grafki, ze wyciska 7-me poty z siebie i juz niekce siek tak bawić :lol:

 

My nev highscore :twisted:

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...