Skocz do zawartości
idelix

Pentium 2.4 HT 800Mhz - 68 stopni !!!!

Rekomendowane odpowiedzi

]

poke gdybys nie zabieral glosu w dyskusji w ktorej i tak nic pozytecznego nie jestes w stanie wniesc poza rozglaszaniem i uswiadamianiem wszystkich ze amd jest szybsze, mniej sie grzeje, jest tansze, jest ladniejsze, ma lepszy cooler w boksie, ladniejsze pudelko, lepsza gwarancje, mocniejsze jadro, mniej mhz a wiekszego kopa itd to nic nie musial bys teraz pisac a my nie musieli bysmy odpowiadac na twoje napastliwe posty.

Bylo juz wielu takich uzytkownikow na forum ale sie opamietali - nagle pojawiasz sie ty i siejesz niepotrzebny zamet.

Ja nie lubie amd ale nie pisze w kazdym poscie o tych procesorach zeby uzytkownicy je wymienili na intele ....

Troche wiecej loozoooo 

Peace

Ja jestem na luzie i pisze to co mysle: facet tak podkrecil magistrale AGP/PCI ze niech sie cieszy ze ten SB, HD i graficzna nie wyparowaly. Niby tak nie powinno byc ale jadnak wszytsko na to wskasuje: SB - trzaski pojawiaja sie wlasnie w momencie przetakotowania PCI, tak samo z bledami na HD - jeszcze pamietam jak ludzie podkrecali P1 - identyczne bledy (oczywiscie oprocz Liva bo go jeszcze na swiecie nei bylo;).

 

Co do AMD - jest mi kompletnie obojetnie jak kto ma procesor, a jedynym wyjatkiem jest Celeron i bede go krytykowac gdziekolwiek go zobacze, bo imho to zwykszle oszustwo Intela sprzedawac za take pieniadze tak malo wydajna konstrukcje wmawiajac przy okazji ze to cudo ma PRAWDZIWE ghz.

 

A co do wniesieni do dyskusji to chyba jednak wnioslem cos pozytywnego: jedynie zainwestowanie w dobry i drogi cooler cos da.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem na luzie i pisze to co mysle: facet tak podkrecil magistrale AGP/PCI ze niech sie cieszy ze ten SB, HD i graficzna nie wyparowaly. Niby tak nie powinno byc ale jadnak wszytsko na to wskasuje: SM - trzaski pojawiaja sie wlasnie w momencie przetakotwoaani PCI, tak samo z bledami na HD - jeszcze pamietam jak ludzie podkrecali P1 - identyczne bledy (oczywiscie oprocz Liva bo go jeszcze na swiecie nei bylo;).

Chciałbym tylko zauważyć że joshua podkręcił tak FSB na płycie z chipsetem nforce - więc PCI i AGP nie mają prawa drgnąć ponad standartowe 33 i 66 MHz - pisze to jeszcze raz - bo raz joshua już to raz

pisał - ale teraz może zaskoczysz...

Co do celeronów to się zgadzam - ale siłą świata nie naprawisz - ale to wolny kraj niech każdy kupuje to co chce i cieszy się wydjanością jak ją ma (lub nie).

 

Co do 68 C na procku z tematu - również przychylałbym się do teorii o walniętym czujniku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(...) a jedynym wyjatkiem jest Celeron i bede go krytykowac gdziekolwiek go zobacze, bo imho

 

No dobra, skoro "imho" to może dasz już sobie spokój? Bo temat nie brzmi "Jak wielkim oszustwem jest celeron intela?". Nikt Cię drogi kolego nie zmusza do zakupu tego procesora, jak napisał LOBO, wolny kraj. Jak chcesz, możesz nawet spalić 400 PLN i nikt Cię nie powiesi (poza właścicielem tych pieniędzy).

 

Na tym forum panuje zasada wzajemnego szacunku, nikt inteligentny nie napisze: "zielone koszule w kratkę to wieś", gdyż wie, że jego wypowiedź obrazi ludzi, którzy taką koszulę sobie kupili. Mam pomysł, są darmowe fora, postaraj się o swoje pod tytułem "celeron to szajs". Tam będziesz mógł na swoim poziomie porozmawiać o problemach, które na codzień spotykają Cię, gdyż Twój znajomy posiada takie urządzenie.

 

Co do zwiększania częstotliwości na AGP i PCI na nForce, pozostaję bez komentarza, bo widać, jak wielkim specjalistą w tej dziedzinie jesteś.

 

Schodzimy z tematu, proponuję go zamknąć, bo dalsza dyskusja nie przyniesie nic nowego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym tylko zauważyć że joshua podkręcił tak FSB na płycie z chipsetem nforce - więc PCI i AGP nie mają prawa drgnąć ponad standartowe 33 i 66 MHz - pisze to jeszcze raz - bo raz joshua już to raz 

pisał - ale teraz może zaskoczysz...

Co do 68 C na procku z tematu - również przychylałbym się do teorii o walniętym czujniku

Ja tez to pisze - ale jakie moge inne wnioski wyciagnac? No jakie? Bledy na HD i trzaski w Live? Albo ma magistrale na + albo ma uszkodzone mobo. Moze nowy bios pomoze, bo chyba zgodzisz sie ze mna ze pojawianie sie bledow na HD nie nalezy do rzeczy normalnych. Sugerujesz ze niby u posiadaczy Athlonow niejako z definicji pojawiaja sie bledy na HD? Pisze to bez zlosciwosci.

 

 

O! Przy okazji znalazlem cos ciekawego - http://www.au-ja.org/review-p43200vsxp3200-2.phtml. Szkoda tylko ze tak malo procesorow z AMD (tylko topowy 3200+ ktory faktycznie zaczyna, niestety, doganiac Intela w wydzielaniu ciepla) - ale mniej wiecej widac jak to wyglada. Teraz jak sie przygladam tej tabelce to dochodze do wniosku ze ten P4 Idelix'a dziala blisko granicy bezpieczenstwa (niby nic nie powinno sie stac, ale...) - stawiam na to ze w tym kompie jest coller za 30zl.

 

nom - wybacz ale ponownie nie przeczytalem Twojej wypowiedzi - slowo - ale domyslam sie ze nie podoba Ci sie moja krytyka genialnego procesora (zaraz, zaraz - jakiego procesora? Uklad scalony to jeszcze nie procesor, tak jak nie wszystko co ma 4 kola to samochod. np. furmanka to nie samochod). Ale jakos mnie to nie wzrusza. To tak btw.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do osób które wypowiadały się na temat nowego Celerona. Nie każdy mierzy wydajność kompa w 3Dmark-ach, tak samo jak nie każdy gra często w gry komputerowe. W tych zastosowaniach wydajność tego procka jest rzeczywiście słaba, choć tak tragicznie jak to niektórzy przedstawiają też nie jest. Są zastosowania w których nowy Celek spisuje się całkiem nieźle, np. kodowanie do divx-a. Tak więc nie każdy kupuje to co chce i to czego potrzebuje. Dobra, a teraz do rzeczy. Ludzie zastanówcie się co i gdzie piszecie. Temat dotyczy konkretnego problemu, a wy piszecie o wszystkim tylko nie o nim. Wypowiadacie się, udajecie pseudo-ekspertów, a tak naprawde nikomu to nie jest potrzebne. Oczywiście te słowa nie dotyczą wszystkich wypowiadających i nie mają na celu obrazić nikogo, a raczej skłonić do zastanowienia i refleksji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

samhain - Nie na temat... No jasne. Szczegolnie ze mam racje? Denerwujace, nie? 

 

Na linka nacisnalem. Dziekuje. Pozdrawiam. Papatki.

O boże, czemuś nas skarał takimi ludźmi :wink:

 

Nie sorki, ale tak na serio Poke to czy ty miałeś kiedyś proca Intela ???

Ja ostatnio na Celeroniku 2400 pracowałem i miałem dość miłę uczucie że bestia jest wydajniejsza od mojego Athlonka, a to dlatego, ponieważ często zajmuje się pakowaniem dużych plików do RaRa i kodowaniem DVD na DiVix. :twisted:

 

Więc sam sobie o tym pomyśl człowieku, że każdy ma to co chce, albo na co go stać. Proste i logiczne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

samhain - Nie na temat... No jasne. Szczegolnie ze mam racje? Denerwujace, nie? 

 

Na linka nacisnalem. Dziekuje. Pozdrawiam. Papatki.

to ze masz racje to racja bo kazdy ma swoja racje ... wiec nie polemizuje i nie denerwuje mnie to ze masz racje tylko to ze zasmiecasz topic... piszesz nie na temat, co ma wspolnego wydajnosc noweg ocelerona z tematem w ktorym jest temp p4 HT ?? no moze ja jakis tego jestem i nie zauwazylem ...

 

ale skoro nacisnoles link to juz nie bedziesz tego czytal... pozdrawiam, rowniez papacie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo proszę o zamknięcie tego topicu.

 

Na takich idiotów już nic nie pomoże, mają własne zdanie i tyle. Szkoda tylko, że innych uczestników (nieporównywalnie bardziej doświadczonych) traktują jako wrogów. Ech, domowe przedszkole i tyle. Ponawiam prośbę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a dlaczgo ktos ma byc zakompleksiony z powodu AMD? dlatego, ze wydal polowe mniej na tak samo wydajny sprzet???

 

chyba zacytuje twoje slowa zaraz... michalak ;-)

wcale nie tak samo wydajny - wolniejszy!!!!!!!! czy WY amdkowcy tego nie zrozumiecie - tak samo wydajny to moze byc jakis AXP FX albo 64 z zegarem ze 2GHz w porownaniu do p4@2.8~3GHz a nie jakis lamusowaty AXP @ 2.2GHz!!!!!!!!!!

ale do was to chyba nigdy nie dotrze!!!!!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i co ja mam powiedziec/napisac - przez AMD:

- pojawiaja sie bledy zapisu na HD

- SBLive strzela

- windows wolno dziala

 

No co ja mam napisac.....? Moze to ze jak ktos nie zna sie na overclockingu to zeby tego nie robil?

a to dobre??

mam pytanie od jakiego czasu zajmujesz sie OC?????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich - jako pierwszy raz udzielam się na forum

 

 

joshua

 

odnosząc się do zablokowanego PCI/AGP - ustaw watrość agp a auto na 66

czemu SB trzeszczy -nie mam pojęcia

 

Wcześniej miałem PIII 667 - obecnie już kolejnego 4albo 6 AMD - teraz AXP 2500+@3200+[2.2Ghz]

Nic nie trzeszczy - komp chodzi cicho przxy 2000rpm i temp idle 47*C load 52-54*C. Wszytsko działa jak trzeba z różnymi podzespołami. Nie mam z niczym problemów. Chętnie bym zobaczył jak działają P4 ale niestety

1 - nie stać mnie wydawać zbędnie kasę na równie wydajne jednostki P4

2 -moi znajomi też mają tylko AMD

 

Poke

- cyt - jedynie zainwestowanie w drogi i dobry cooler coś da- nie koniecznie

Dobrym i tanim rozwiązaniem - a do tego baardzo cichym jest Falcon Rock II - na AXP 2000+ idle 34*C

 

 

LOBO - wydaje mi się! że może w biosie być ustawione AGP na [AUTO] i należy to zmienić na wartość taką jaka powinna być cały czas czyli 66

Sądzę, że ustawienie auto nie jest domyślnym ustawieniem na JEDYNIE wartość 66, ale wraz ze zwiększaniem magistrali i ono idzie w górę.

 

 

genghiskhan - hel lamusowany AMD 2.2 - spoko wydajnośc bardzo dobra, i porównaj to z ceną p4 i teo amd - ale spoko. Ludzie się dzielą na tych, którzy coś wiedzą, i na tych którzy starają się wmówić, że jest inaczej niż jest faktycznie

 

 

Teraz na koniec co do temp - ja stawiam na czujnik. Jeśli Masz możliwość od kogoś pożyczyc coolerka dobrego, bądź wsadzić swojego cpu do innej MoBo to Zrób to - wiadomo co przez to osiagniesz :)

 

 

 

Aha - tak już kwitując moje wywody - czy spadek udziałów Intela na rynku na korzyść AMD jest spowodowany tym, że ogromna masa jak to niektórzy mówią 'lamusów' przesiada się na rozwiązania amd tylko dlatego, że nie wiedzą że to P4 jest lepszy - czy odwrtnie - zostają obalone mity że AMD nie jest wydajny, i coraz większa rzesza ludzi zaczyna sama się przekonywać do tego? Oczywiście jeszcze można napisać, że amd się kruszą, etc, ale....

 

Pozdrawiam wszystkich użytkowników Intela i AMD :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

LOBO - wydaje mi się! że może w biosie być ustawione AGP na [AUTO] i należy to zmienić na wartość taką jaka powinna być cały czas czyli 66  

Sądzę, że ustawienie auto nie jest domyślnym ustawieniem na JEDYNIE wartość 66, ale wraz ze zwiększaniem magistrali i ono idzie w górę.

hmmm ja sprawdzałęm u siebie i u mnie auto=66 niezależnie od fsb - podejrzewam więc że na innych nforce 2 też tak jest

aa i jeszcze jedno - u mnie sblive chodził git na nforce - ale go wywaliłęm bo bardziej podoba mi się dzwięk z SS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich - jako pierwszy raz udzielam się na forum  

 

 

genghiskhan - hel lamusowany AMD 2.2 - spoko wydajnośc bardzo dobra, i porównaj to z ceną p4 i teo amd - ale spoko. Ludzie się dzielą na tych, którzy coś wiedzą, i na tych którzy starają się wmówić, że jest inaczej niż jest faktycznie

no coz mam wlasnie takiego 2.2GHz lamusowego AMD i z wydajnosci nie jestem zadowolony raczej.... - no ale wydajnosc to chyba jednak kwesta gustu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(...) topowy 3200+ ktory faktycznie zaczyna, niestety, doganiac Intela w wydzielaniu ciepla)(...)  

przypuszczam ze mi wybaczycie ,ale juz nie potrafie takich bredni strawic jak ty koles wypisujesz....

p.i.e.r.d.o.l.i.s.z. jak maly jasio po duzym piwie.... nigdy w zyciu nie miales procka intela , nigdy w zyciu nie miales mozliwosci porownania obu tych platform , naczytales sie bzdetow niekoniecznie prawdziwych i niekoniecznie z wiarygodnych zrodel i tu ta tym forum probujesz dorabiac ideologie do cepa....

wez zostaw komputer , pobaw sie samochodzikami....

jesli nie jestes czegos pewien na 100% (czyli sam tego nie sprawdziles) to nie zabieraj zdania w temacie

ja osobiscie mialem ponad 10 prockow AMD - od durona 600 poczawszy a na Athlonie 2600+ skonczywszy , mialem tez kilka prockow intela , a konkretnie celka 466 , pIII 667 , P4 1,6 , 2,0 , 2,4 i teraz 2,4HT

 

nie mow nam k.u.r.w.a. o jakichs cudach typu archiwum x ktore se z palca wyssales.... kto wie czy nie z tego 21 palca.......

ze P4 sie grzeje z racji magistrali , ze AMD tylko 3200+ zaczyna doganiac intela w grzaniu sie... a reszta AMD to niby za lodowke robia?? LOL :lol:

chlopie : oba procki sa dobrymi prockami , zarowno P4 jak i AMD

wszystko jest kwestia kasy jaka posiadasz na zakup , i gdybym ja mial jej wiecej to albo bym kupil Itanium , albo opterona - nie wiem co konkretnie , bo najpierw bym sobie pozyczyl sprzeta z hurtowni i zrobil testy

a wracajac do tematu : zarowno intel jak i amd sie grzeja - nieco mocniej amd - na intelu temp 65 w stresie - niby wysoko ale nic sie nie dzieje , na amd 70 - tez wysoko i tez sie nic nie dzieje..... a ty tu wyskakujesz jak guma z majtek i stwierdzasz ze jakas tam grozna temperatura w przypadku P4... albo zeby se kupil amd i bedzie mial 40 w stresie... nie no mega LOL :lol:

bedzie 40 stopni - owszem , ale albo na wodzie , albo procek downclock , chyba ze jakis wyjebisty cooler zapoda

 

a zreszta , nie chce mi sie juz wiecej pisac , bo taki koles to 3 razy powoli i drukowanymi nie zrozumie....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta temperatura to chyba trochę za wysoka... U mnie pomimo, że procek kręcony:

 

Idle 33-35

Stress 51

vcore 1.525

 

Sprawdzałem także dotykając radiatora, i moje odczucia są zgodne z tym co pokazuje płyta główna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...