Skocz do zawartości
j.h.hudy

Wszystko o ECS k7s5a

Rekomendowane odpowiedzi

co to montazu duzego dysku do k7s5a...kupiłem SEAGATE 80GB 7200 OBROTÓW 2MB CACHE IDE MODEL ST380215A mam nadzieje ze to nie jest zły dysk:) ja smigam jak narazie na maxtorze 80 gb maxymalnie uzytkowany w zasadzie non stop nie wylaczany i jest ok:) przy zmianie sprzetu tak za rok mam zamiar wydac okolo 1000 zł (komp potrzebny mi glownie do sciagania plikow - filmy muza i ogladania i wypalania:) zero gier w zasadzie:)) wtedy jeszcze sie odezwe tu na forum licze na Wasza pomoc

 

dzieki za wszelakie info. fajne forum:) pozdrowka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

Mam pytanie, a raczej prosbe o porade.. Czy moglby mi ktos pomoc z wyborem pamieci do niej? Chcialbym zeby obecny komp przetrwal jeszcze do wakacji, wiec musze wymienic to co najwazniejsze dla mnie. Obecnie mam jakies NoName 2x128 SD, a chcialbym wymienic je na 2x512 o ile da sie, a jesli nie to 2x256. Wiadomo, najmniejszym kosztem, ale zeby znowu nie byly to jakies szmelce ;) Mam nadzieje, ze ktos mi da jakas wskazowke ^^

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

Mam pytanie, a raczej prosbe o porade.. Czy moglby mi ktos pomoc z wyborem pamieci do niej? Chcialbym zeby obecny komp przetrwal jeszcze do wakacji, wiec musze wymienic to co najwazniejsze dla mnie. Obecnie mam jakies NoName 2x128 SD, a chcialbym wymienic je na 2x512 o ile da sie, a jesli nie to 2x256. Wiadomo, najmniejszym kosztem, ale zeby znowu nie byly to jakies szmelce ;) Mam nadzieje, ze ktos mi da jakas wskazowke ^^

 

Pozdrawiam

płyta wysokich częstotliwości nie wyciąga, duala nie obsługuje, więc ładuj co popadnie, byle było DDRem, oraz się potem sprzedało. 2x512 da się, dopiero 1GB kostek płyta raczej nie obsłuży. Edytowane przez M4TEUSZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Grzechu_1990

Zmień bios, w faq na pewno jest link do różnych biosów. Powinno wtedy wykryć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oka zrobilem aktualke Biosu na wer: 30811, mam rowniez Xp z Sp2.

Myslicie ze jak kupie 160Gb to zadziala?

Jesli macie namiar na jakis konkretny Bios odnosnie tego problemu to zapodajcie. Dzieki Wielkie

Bojów z dyskiami ciąg dalszy:

- zachciało mi się zainstalować windowsaXP SP2 na 200GB partycja systemowa 40GB - kicha

- zmieniłem go na 160GB partycja 40GB, wykrywa już cały dysk, ale też kicha

- na 120GB na 120GB partycji poszło bez problemów.

tak więc max dyskiem w pełni obsługiwanym przez płytę jest jednak 120GB

Tak wiec pytam ponownie czy zadziala!!!! Edytowane przez filozof81

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hi

 

Chciałem wmontować do tej mobo pamieci ddr, a dokładnie jedna kość 512 DDR400 CL3 firmy elixir, no i jest problem. Nie wiem dokładnie czy coś trzeba zmieniać przy zmianie typu pamięci, wsadziłem ta kość do gniazda pierwszego, przedtem jeszcze sprawdzilem w biosie szybkosc magistrali, odpaliłem kompa i nic. Komp ruszył ale ramy nie. Musze cos jeszcze zmienić czy co jest grane?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałeś wcześniej SDR?? Jeśli tak, to przed montażem DDR trzeba je wyjąć - inaczej płyta nie odpali, a z tego co czytałem może nawet się uszkodzić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam kolegów.

82 strony o jednej płycie to dosyć dużo, tym bardziej o tak starej jak K7S5A :D, jednak nadal nie znalazłem odpowiedzi na swój problem (być może przeoczyłem).

Mam takową płytę, v1.1 bodajże, i dwie kości SDRAM PC133, jedna 128MB, druga 64. Chciałem zmienić taktowanie szyny na 133/133 (nie wiem w ogóle, co sam zmieniam, mam tylko ogólne pojęcie o temacie z doświadczenia :D), jednak po zapisie ustawień i resecie komputer nie rusza w ogóle (być może coś piska z głośnika PC, nie wiem, odłączyłem). Próbowałem też 100/133, z tym samym skutkiem. Mam zamiar wgrać cheepobiosa w/o lan, teraz dwa pytania:

1. Czy da się bez upgrade'u coś wskórać? (Nie chcę marnować płyty CD-R na DOSa i flasha, stacja dyskietek mi siadła :D)

2. Co ja w ogóle robię, zmieniając owo ustawienie? :D

 

Pozdrawiam

Yakcyll

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Grzechu_1990

2. Co ja w ogóle robię, zmieniając owo ustawienie? icon_biggrin3.gif

Jaja sobie robisz?? <_< :damage_wall:

 

Podkręcasz kompa, jeżeli ramy i proc są na 100 to nie ma siły żeby ruszyły na 133.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie mi się wydawało, że dadzą radę.

The AMD Duron processor model 8 microarchitecture

incorporates 3DNow!™ Professional technology, a

high-performance cache architecture, an advanced 266 frontside

bus (FSB) and a 2.1-Gigabyte per second system bus.

Nawet gdybym miał najstarszy model (3), takowy i tak obsługuje taktowanie 200MHz.

A SDRAMy są PC133, to chyba powinny obsługiwać? Everest pokazuje, że mogą. Ja tam mało się znam na tych specyfikacjach, dlatego pytam.

 

By the way, czy ta płyta ma zworkę zabezpieczającą BIOS, i jeśli tak, to gdzie?

Edytowane przez Yakcyll

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakiego masz Durona?? Jeżeli masz Durona 600-1300, to bez podnoszenia Vcore na bank nie dasz rady odpalić go na FSB 133. Nowsze domyślnie na takich ustwaieniach chodzą.

Nie próbuj odpalać trybów mieszanych (100/133 itd) - ta płyta tego bardzo nie lubi, jak chyba większość pod sA.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sprawie moich pamięci... pamięc była testowana na innym kompie - działała, u mnie na obu slotach nie chciała kość działac. Może coś musze w biosie zmienić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sprawie moich pamięci... pamięc była testowana na innym kompie - działała, u mnie na obu slotach nie chciała kość działac. Może coś musze w biosie zmienić?

Możesz spróbować zresetować bios zworką koło baterii, jak nic to nie da wymieniaj kość na inną, nic się z tym już nie zrobi, po prostu płyta i kostka się nie lubią.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Grzechu_1990

Mam pytanie czy bedzie dzialac bez problemow na tej plycie glownej ta karta muzyczna: CREATIVE SOUND BLASTER AUDIGY 7.1 EAX SE sprzezona z tym: Creative 5.1 Inspire T6100.

Za odpowiedz z Gory Thx.

Jak wszystko sprawne to nie widzę problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy istnieje jakiś BIOS umozliwiający zmianę mnożnika procesora, bo mam procek z odblokowanym mnoznikiem ale w moim biosie z 2002 r. nie widać takiej opcji nawet nie wiem jaki jest domyślny bo nic się nie wyświetla, albo nie wiem gdzie jej szukać może? :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Grzechu_1990

Czy istnieje jakiś BIOS umozliwiający zmianę mnożnika procesora, bo mam procek z odblokowanym mnoznikiem ale w moim biosie z 2002 r. nie widać takiej opcji nawet nie wiem jaki jest domyślny bo nic się nie wyświetla, albo nie wiem gdzie jej szukać może? mur.gif

Drut mod tylko Ci chyba pomoże http://forum.purepc.pl/index.php?showtopic=33023 chociaż szczerze wątpię. Edytowane przez Grzechu_1990

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Drut mod tylko Ci chyba pomoże http://forum.purepc.pl/index.php?showtopic=33023 chociaż szczerze wątpię.

Dzięki za dobrą radę i drutmod zadziałał niestety na 133/133 przy mnożniku 133 x16,5 nie wstaje a chyba powinno , podpowiedzcie jaki mnożnik najlepiej zrobić a może trzeba tylko dać więcj napięcia na CPU teraz jest ok. 1,58V. Przy tym napięciu chodzi stabilnie tylko chyba na 110/110. Ile ta płyta może dać napięcia na CPU bez dodatkowych trików.Może ktoś wie ile V potrzebuje procek na takim ustawieniu żeby chodził jak XP 2700+. Pomocy :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na tej płycie bez modyfikacji nie zmienisz w ogóle napięcia zasilającego procesor.

Pewny jesteś bo czytałem że ktoś dawał napięcie 1,8V na tej płycie, dochodząc do 2250 Mhz i dlatego wydaje mi się że na stałe można zmienić napięcie drutmodem - tak jak na schematach z FAQ ale narazie nie próbowałem ... ale jeśli jest jak mówisz to jaki mnożnik dobrać 13,5, 14, 15 bo 16,5 nie wyrabia i chciałbym mieć FSB 133. Dzięki za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po drutmodzie mam rzeczywiste 2000 Mhz ale temp. procka w Everest już 61 C czy to nie za dużo tochu i ile jest bezpieczne tj. do ilu stopni C nie grozi spaleniem bo trochę to dużo , przed były 50-53 C.

Edytowane przez krzysiu9

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...