Skocz do zawartości
Sowiak

Neostrada+ za 99 zł miesięcznie??

Rekomendowane odpowiedzi

Waler3d: 

Fajnie ze dajesz linka ale Ty chyba nie zdajesz sobie sprawy z realiow.

TD jest na sprzedaz od kilku miesiecy bo KGHM nie ma zamiaru wkladac  w telekomunikacje kasy bo interes okazal sie nie tak dochodowy jak mieli nadzieje, sam potrzebuje kasy i pewnei dostal odgorny przykaz. Zreszta poczytaj sobie rozne spekulacje rynkowe np o tym na ile prawdopodobne jest przejecie dialogu przez netie i na jakim etapie skonczyl sie "plan" konsolidacji telekomow posrednio we wladaniu skarbu panstwa autora niespelnionego geniusza kaczmarka

Cóż KGHM od wielu lat próbuje bezskutecznie sprzedać DIALOG, a nie od kilku miesięcy. tylko że co kilka miesięcy sprawa powraca - że ninby jest zaintereowany inwestor, potem nagle KGHM stwierdza że jednak bedzie inwetował w Dialog. i takie gadki są co roku.

 

A prawda jest taka że nikt nie chce tego kupić - bo nikt w Polsce nie zainwestuje już olbrzymich pieniędzy w telefonię stacjonarną bo to nie ma sensu. Jedyną firmą która rzeczywiście inwestuje konkretne pieniądze jest (wbrew pozorom) TPSA - ponieważ ona nie ma wyjścia.

 

Natomiast nikt tu nie zaiwestuje w budowę jakiejś wielkiej stacjonarnej konkurencji wobec TPSA. skoro już od dawna koszty budowy i utrzymania sieci GSM są dużo niższe niż stacjonarnej działającej na tym samym terenie. (Może to wam da do myslenie jak to operatorzy GSM zdzierają z nas w Polsce -bo mamy jedne z najdroższych cen usług GSM na świecie - które nijak się mają do kosztów jakie ponosza operatorzy GSM)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do operatorów sieci GSM to masz 100% racje . Taka Idea czy Era postawi sobie maszt z anteną i koniec. A taki operator telekomunikacyjny to musi kopać ziemie na studzienki , kłaść kilometry przewodów telefonicznych , robić centrale , to są ogromne inwestycje w porównaniu z GSM . Właśnie nie wiem dlaczego jeden z operatorów GSM nie obniży nagle z dnia na dzień cen za swoje usługi o 50 %. Zyskał by nowych klientów i zmusiłby inne sieci do podobnych kroków.

Ale to jest POLSKA kraj w którym każdy chce się nachapać jak najwięcej.

Ehh szkoda mówić...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marasek: oczywiscie tez sadze ze w przypadku last mile kable nie maja w tej chwili wiekszego sensu. Zreszta swietnym przykladem jest sferia w w-wie - toz to sliczny CDMA. Szkoda ze nie da sie przeprogramowac telefonu z stanow zeby dzialal a mielibysmy 3G juz w Polsce ;)

Mimo wszystko niektorzy inwestuja i czasami nawet z sensem. W szczecinie dziala TeleNet (dawniej Teleton - Telefonia Polska Zachód). Ostatnio bylem milo zaskoczony - prawie w kazde miejsce podciagaja radiolinie na ktorej bez problemu zestawili 2x ISDN plus emila (taki odpowiednik neostrady) (calosc zajela niecaly tydzien - na ISDN w tp sa czekalem 4 miesiace) a kablem ida do nowo wybudowanych osiedli i sa przez tepsa przez co kilka osiedli ma w 95 procentach telefony z TPZ. Jak widac jak sie chce to sie da ;)

 

Co do GSM - nie ma sie co dziwic. W szczegolnosci patrzac na polkomtela. Wlascicielami spolki skarbu panstwa ktore sie umoczyly w telekomunikacje i nie maja pojecia o rynku wiec staraja sie wyciagnac maxymalny zysk i opchnac za jak najwyzsza kase firme. Druga sprawa to smiesznie niskie ARPU w stosunku do dosyc wysokiego stopnia dofinansowania sluchawek co nie pozostaje obojetne na koszta polaczen. Wreszcie nasza kochana gora ktora dowalila ladna oplate za UMTS (za ktora oczywiscie jak <span style="color:red;">[ciach!]</span>** zawsze zaplacimy my z naszych kieszeni w formie rachunkow)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i mamy Neo za 99 zeta :P ale tylko instalka :) Widzieliscie nowa promocje NEO? dodaja Call of Duty badz kamerke Labteca...niestety abonament bez zmian :/ A ja dalej siedze na SDI moze sie przezuce ale tak mi sie nie chce chodzic i zalatwiac formalnosci ze chyba zostane przy tym co mam :P

 

Z Frazpc

Wszyscy abonenci Telekomunikacji Polskiej S.A., którzy w dniach między 15.11.2003r. a 31.12.2003r. złożą zamówienie na Neostrade+ zapłacą za Zestaw Instalacyjny 99zł brutto, a oprócz tego otrzymują jeden z prezentów do wyboru. Może nim być kamera internetowa firmy Labtec lub gra komputerowa "Call of Duty". W świątecznej promocji Neostrady+ aktywacja wynosi 1.07zł brutto, a miesięczny abonament 149zł brutto. Czas trwania umowy to 12 miesięcy. Więcej informacji tutaj.

A oto link do tepsy http://www.neostrada.pl/tpsa/run?n=info&p1...promocja_swieta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do tej promocji, że od nowego roku abonament ma spaść do 99zł to mam info (nie pytajcie skąd :) ) że w od tego okresu wszystkie neo jakie zakładają będą miały download 128kbps a nie 512 jak teraz... nie wiem czy to jest prawdziwe info czy nie - jak sie ewentualnie dowiem to coś dopisze, ale jeżeli to prawda to ... już nic nie mówie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bedzie to bez sensu bez stalego ip transfer podobny do SDI abo tez zblizone - ja slyszalem od kogos ze od stycznia neo moze byc 1mbit - miloby bylo ale na razie jakos watpie - trza chyab zadzwonic do swoich wtyczek w tpsa:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak czy inaczej jak to prawda to zleci sie kupa ludzi i szkielet bedzie tak obciazony ze glowa mala. I znowu bedzie chodzilo jak krew z nosa. A jak ktos bedzie chcial sobie zalozyc to bedize czekal z 2 meichy bo znowu pewnie z modemami nie wyrobia.

 

Moim zdaniem tpsa zle robi bo zanim podepnie nowe osoby to powinna nie obnizac cen zrobic modernizacje i dopiero.

 

Maly of topic.

 

Mieszkam w Dębicy jest tu 5 prowiderow. tpsa, teleNet, kablowa, saite, mtnet.

 

He 3 pierwsze odpadaja ze wzgledu na cene i koszty utrzymania. Zwyczjanie mnie nie stac zeby samemu ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: <span style='color: red;'>ORT: wziasc</span>, a chetnych w bloku nie ma. Ostatnie 2 to tak net chodzi ze glowa boli.

Ja mam Mtnet maja slabe loncza a podpieli tyle ludzi ze w piatek i w sobote to mi sie gg min lonczy. A forum to chodzi jak na modemie. Dodoam ze za cene 46 zł. Siec jest tak skopana ze do serwa mam wiekszy ping niz osoba mieszkajaca na 2 koncu miasta. Czyli nie trzeba daleko szukac zeby znales podobny przyklad.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do tej promocji, że od nowego roku abonament ma spaść do 99zł to mam info (nie pytajcie skąd :) ) że w od tego okresu wszystkie neo jakie zakładają będą miały download 128kbps a nie 512 jak teraz... nie wiem czy to jest prawdziwe info czy nie - jak sie ewentualnie dowiem to coś dopisze, ale jeżeli to prawda to ... już nic nie mówie

Nie chce mi się w to wierzyć... A zresztą, NEO już mam i przez rok będzie 512kb/s :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam takie pytanie off topic

Czy wie ktoś jakim TePsa dysponuje łączem wyjściowym?? Da się to jakoś w sensownych jednostkach podać , czy to po prostu kilka wyjść?? I jaka jest przepustowość tego całego "szkieletu"???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do tej promocji, że od nowego roku abonament ma spaść do 99zł to mam info (nie pytajcie skąd :) ) że w od tego okresu wszystkie neo jakie zakładają będą miały download 128kbps a nie 512 jak teraz... nie wiem czy to jest prawdziwe info czy nie - jak sie ewentualnie dowiem to coś dopisze, ale jeżeli to prawda to ... już nic nie mówie

Nie chce mi się w to wierzyć... A zresztą, NEO już mam i przez rok będzie 512kb/s :lol:

Umowa na czas okreslony zupelnie o niczym nie swiadczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam takie pytanie off topic

Czy wie ktoś jakim TePsa dysponuje łączem wyjściowym?? Da się to jakoś w sensownych jednostkach podać , czy to po prostu kilka wyjść?? I jaka jest przepustowość tego całego "szkieletu"???

przepustowość całego szkieletu

 

wyjść jest oczywiście kilka

 

ja mogę Ci podać dane z przed dwóch lat.

 

W 2001 roku po rozbudowach TPSA, samych internetowych łącz wychodzących za granicę miała 900 Mbit/s (z umową na rozbudowę do 2,5 Gb/s) - łącza typu STM-1 - 155 Mb/s każde

 

jednocześnie także w 2001 roku TPSA rozbudowała swoją sieć światłowodową wykorzystując DWDM dzięki czemu przepustowość sieci transmisyjnej TPSA wynosiła 400 Gb/s z opcją rozbudowy do 800 GB/s (400Gb/s to jakbyś przesłał 75 płyt CD w ciągu sekundy)

 

ale to było dawno, miałem kiedyś nawet mapkę z łączami jakie idzę do jakiego państwa, ale to już jak widać bardzo stare informacje. Muszę poszukać nowych danych.

 

W tym samym czasie (2001) jak pamiętam to Dialog dysponował jedynie łączem 34 Mbit/s dzierżawionym od Teleglobe do frankfurtu. Obecnie dialog ma tylko 155Mbit (łącze od Teli) wiec co tu porównywać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do 800 GB/s

Hehe ciekawe jakby się grało w quake na tym lol . A tak poważnie to kopiowanie filmów zależałoby od szybkości dysków a nie łącza(piękna perspektywa)

Przepustowość wyjścia

TePsa-Dialog

10 : 0

Ciekawy jestem jakim łączem wyjściowym (oraz przepustowość szkieletu) dysponuje Japonia , Kanada i kraje skandynawskie ( tak dla porównania z Polską lol )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do 800 GB/s

Hehe ciekawe jakby się grało w quake na tym lol . A tak poważnie to kopiowanie filmów zależałoby od szybkości dysków a nie łącza(piękna perspektywa)

Przepustowość wyjścia

TePsa-Dialog

10 : 0

Ciekawy jestem jakim łączem wyjściowym (oraz przepustowość szkieletu) dysponuje Japonia , Kanada i kraje skandynawskie ( tak dla porównania z Polską lol )

Sakndynawia ma to do siebie że telia jest firmą w światowej czołówce wieć nie mają co narzekać na przepustowość łączy.

 

Jeżeli chodzi o przepustowość sieci transmisyjnej to TP nie ma się czego wstydzić bo wcale nie odbiega od innych Europejskich krajów, żeby tak inne firmy/operatorzy w Polsce mogli się pochwalić tym że rzeczywiście inwestują w rozwój sieci szkieletowej.

Ostatnio telekomunikacja kolejowa rozbudowała swoją sieć szkieletową o łącze DWDM na odcinku Poznań-Berlin o przepustowości 10Gb/s.

 

a Kanada i Japonia hmmm, inna bajka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do tej promocji, że od nowego roku abonament ma spaść do 99zł to mam info (nie pytajcie skąd :) ) że w od tego okresu wszystkie neo jakie zakładają będą miały download 128kbps a nie 512 jak teraz... nie wiem czy to jest prawdziwe info czy nie - jak sie ewentualnie dowiem to coś dopisze, ale jeżeli to prawda to ... już nic nie mówie

Nie chce mi się w to wierzyć... A zresztą, NEO już mam i przez rok będzie 512kb/s :lol:

Umowa na czas okreslony zupelnie o niczym nie swiadczy.

jeżeli to co napisałem to będzie prawdą to będzie obowiązywało tylko dla nowych klientów neo+ - starzy będą mieli to zamówili.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ktos moze powiedziec jak chodzi ta opcja 99/miesiac faktycznie :?:

dołączam się, :) też jestem zinteresowany...

 

jeśli można się dowiedzieć jeszcze ile (mniej-więcej) kB/h wykorzystuje się podczas przeglądania www i grania np. w Medal of Honor :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze jednak ktos juz ma neo 128 ?

 

Czekamy na wrazenia z uzytkowania.

no mam

zalozone 4 marca podzilone na 3 kompy

 

du meter pokazuje na dzis ponad 7 GB w jedna i druga strone

nie jest to rewelwacja ale jest tanio

 

jedyne problemy to 83.xxx.xxx.xxx

ale daje sobie rade

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co wam nie pasuje w tym IP 83.xxx.xxx.xxx ??. Ja używam od dawna i w niczym mi to nie przeszkadza. Kiedyś faktycznie nie działało kilka stronek, ale prawdę mówiąc, gdybym nie przeczytał o tym na forum to nawet bym nie wiedział.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co wam nie pasuje w tym IP 83.xxx.xxx.xxx  ??. Ja używam od dawna i w niczym mi to nie przeszkadza. Kiedyś faktycznie nie działało kilka stronek, ale prawdę mówiąc, gdybym nie przeczytał o tym na forum to nawet bym nie wiedział.

Hehe . To widocznie coś słabo korzystasz z internetu .Przeczytaj ten topic a się przekonasz jaki sajgon był w grudniu 2003 z IP 83 :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytałem ten temat. Co do używania netu - to to co mnie interesowało akurat działało - a jeśli nie to wystarczyło wpisać proxy by było ok. Z DC akurat nie korzystam bo wolę emula - a na tym nic niepokojącego u mnie się nie działo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze jednak ktos juz ma neo 128 ?

 

Czekamy na wrazenia z uzytkowania.

no mam

zalozone 4 marca podzilone na 3 kompy

 

du meter pokazuje na dzis ponad 7 GB w jedna i druga strone

nie jest to rewelwacja ale jest tanio

 

jedyne problemy to 83.xxx.xxx.xxx

ale daje sobie rade

czyli co? limitu brak ? :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze jednak ktos juz ma neo 128 ?

 

Czekamy na wrazenia z uzytkowania.

no mam

zalozone 4 marca podzilone na 3 kompy

 

du meter pokazuje na dzis ponad 7 GB w jedna i druga strone

nie jest to rewelwacja ale jest tanio

 

jedyne problemy to 83.xxx.xxx.xxx

ale daje sobie rade

czyli co? limitu brak ? :P

Bo limitu mialo nie byc w marcu i kwietniu, dopiero od maja 5GB :D.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chyba sobie jaja robicie http://www.netia.pl/bdi/#standard :?  

jakies przecieki czy cos dot netii :?:

tak jak kolega tutaj przedstawił w Netii NIE MA ŻADNYCH konkurencyjnych rozwiazań,TPSA ma jak na razie najokrzystniejszą ofertę na nasz rynek,miałem od Netii w robocie 512kb/ps i download był identyczny jak w przypdaku NEO ; ]]],tak więc 900zł lub wiecej to nie wiem czy bym chciał tak co miesiąc płacić 8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...