Skocz do zawartości
POWER BY AMD

ABIT AN7 złote rady max o/c

Rekomendowane odpowiedzi

No właśnie wczoraj męczyłem się z tym ABITEM...

Dosłownie męczyłem....jak dla mnie jest za bardzo zbajerzona...Full zabezpieczeń, ostrzeżeń i alarmów... ;-) Wiem...większość z Was to lubi ;-)

Kolejnym rozczarowaniem była wyższa temperatura procka - o prawie 10 stopni!! Sporo!! Teraz w spoczynku mam ok.52 stopnie!!!

W 3DMarku nic nie zyskałem - nawet kilkadziesiąt punktów mniej było teraz...NO co tam jeszcze - za długo nie poszalałem wczoraj bo walczyłem z Windą a potem...ze stabilną pracą. W końcu na razie uruchomiłem na FSB 166. BIOS jeszcze nie jest najnowszy, bo nie rozpoznaje Sempronów.

Wiem wiem....mało informacji i nic konkretnego - pytajcie, proponujcie co mam dla Was sprawdzić;-) Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie wczoraj męczyłem się z tym ABITEM...

Dosłownie męczyłem....jak dla mnie jest za bardzo zbajerzona...Full zabezpieczeń, ostrzeżeń i alarmów... ;-) Wiem...większość z Was to lubi ;-)

Kolejnym rozczarowaniem była wyższa temperatura procka - o prawie 10 stopni!! Sporo!! Teraz w spoczynku mam ok.52 stopnie!!!

W 3DMarku nic nie zyskałem - nawet kilkadziesiąt punktów mniej było teraz...NO co tam jeszcze - za długo nie poszalałem wczoraj bo walczyłem z Windą a potem...ze stabilną pracą. W końcu na razie uruchomiłem na FSB 166. BIOS jeszcze nie jest najnowszy, bo nie rozpoznaje Sempronów.

Wiem wiem....mało informacji i nic konkretnego - pytajcie, proponujcie co mam dla Was sprawdzić;-) Pozdrawiam.

Nie wiem czy czytałeś to forum od początku ale jest gdzieś wcześniej że ten Abit ma odczyt temperatury z rdzenia procesora więc automatycznie wyższy ale 100% prawdziwy.

Napisz jakie dokładnie masz pamięci. Jak masz wątpliwości to użyj CPUZ albo AIDA32. No i jaki zasilacz.

 

Co ciekawe po zmianie biosu temperatura proca spadła mi o jakieś 8st.C! dziwne troche...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pamięć mam Kingstona 512 CL2,5 - na razie pojedyncza kostka , bo mam jeszcze 256MB ale OEM - nie łączę ich na razie choć jakoś chodzą ze sobą w dualu...

A co do temperatury - wydaje mi się, że jednak mocniej grzeje się - czuć jak bucha ciepło od obudowy. Wcześniej aż tak bardzo nie było to wyczuwalne... A zasilacz mam dość fajny - marki nie pamiętam ale ma dobre parametry prądu - widac to też na testach - wszystkie napięci awręcz idealne no i wentylator 12cm , który jest z czujnikiem termicznym - jest cichy!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heh , nie wiem co robić, przed chwilą poszło na 229 fsb , dzielnik 6/3 , napiecia standard , prime stable , jak dam 230 albo 231 to wtedy komputer piszczy i nie włącza sie monitor , są długie piski , dawałem 2 v vcore i 3v vddim ale dalej lipa , czego to wina , sprzęt jak w podpisie , może czas na dfi lan party zamienić ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

UWAGA !!!!!!!!

Osiągnołem na tym abicie 240 fsb przy moim sempronie !!!!!!!!!!!!

Prime stable , powodem ze przedtem max to był 220 był ram goodram , działał na fsb 220 i turbo , jak dałęm 223 i turbo to były błędy , dałęm by spd i działa , ale na więcej jak 227 nie dało rady na zadnym napieciu , na dzielniku 6/3 poszło na 230 i by spd , na turbo nie chciało , a na dzielniku 4/3 poszło na 240 i by spd :roll:

jak to sie dzieje ???

to ram czy płyta ma swoje chumory ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam athlona 2800+ chodzi mi stabilnie na 213*11,5 a przy 222 * 11 prime sie buntuje to jest na pamięciach ocz platinum 3200 (5-3-2-2)

przy 10* 230 nie łąduje sie windows

co zrobić żeby osiągnąć chociarz 230

dla takiego ramu to nie problem ale jednak sie bunuje

zmiana biosu ??? poradźcie co robić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bo chodzi oto ze isiągnołem 243 fsb ale tylko w asynchro i dzielnik 4/3 i nie wiem czy to wina pamieci goodram czy płyty.

moja pamięć na 220fsb i turbo chodzi na 2.55v , jak dam więcej to sie robi niestabilna ale tylko podczas oc 8O

niw wiem jaka jest szansa ze osiągne 243 Synchro i dzielnik auto przy pamięciach hynix d43 ???

 

dlatego dzwoni bo jak włączysz tego progsa to włacza w biosie funkcje ze dzwoni jak jest mniej jak chyba 1400 rpm czy jakoś tak , ja tego programu po prostu nie używam , MBM the best 8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...dlaczego jak włączę program Abit EQ włącza się alarmi??;-((((

POMOCY!!!!!!

Dlatego że któryś z parametrów jest poza polem ostrzeżenia programu!

Wejdź w ustawienia i zmień obszary graniczne dla alarmu albo wyłącz go cakowicie i po robocie... :roll:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bo chodzi oto ze isiągnołem 243 fsb ale tylko w asynchro i dzielnik 4/3 i nie wiem czy to wina pamieci goodram czy płyty.

moja pamięć na 220fsb i turbo chodzi na 2.55v , jak dam więcej to sie robi niestabilna ale tylko podczas oc  8O  

niw wiem jaka jest szansa ze osiągne 243 Synchro i dzielnik auto przy pamięciach hynix d43 ???

To sam sobie wytłumaczyłeś, że pamięci nie dają rady :?

 

I nie używaj trybu Turbo bo zawsze takie pre ustawienia są do d... wszystko dla pamięci ustawiaj manualnie.

Zwiększ timingi i napięcie może troche więcej pójdzie ta pamięć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...no dobra...a gdzie ten alarm wyłączyć?? Tylko w BIOSie widzę możliwość wyłączenia - w samym programi nie...:-(( Gdzie to wyłączyć - chciałbym używac tego programiku ale... bez alarmów...

Na FSB 200MHz i VCore 1,8 V osiągnąłem ponad 70 stopni - mam bardzo kiepski wentyl?? To jest Spire FalconRock II (metalowy wentylator)...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...no dobra...a gdzie ten alarm wyłączyć?? Tylko w BIOSie widzę możliwość wyłączenia - w samym programi nie...:-(( Gdzie to wyłączyć - chciałbym używac tego programiku ale... bez alarmów...

Na FSB 200MHz i VCore 1,8 V osiągnąłem ponad 70 stopni - mam bardzo kiepski wentyl?? To jest Spire FalconRock II (metalowy wentylator)...

Nie wiem czy o tym samym programie mówimy?

Przecież jest u góry po środku przycisk setings gdzie zmienia sie te parametry i właśnie tam można wyłączyć wszystkie alarmy odnośnie każdego napięcia osobno i wentylatorów także.

W biosie to jest FanEQ a aplikacja pod windows to AbitEQ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam okazje qpić twinmosy za 180 zeta 400 mhz cl2.5 , pójdą one na 240 mhz ???

dobry jest ten ram wogule ?????

i jak bedzie chodził na abicie an7 ???????

Jezeli jest to nowy twinmos na kosciach mteca to wapie zeby poszedl na 240Mhz nawet na 3,3V bo probowalem na swoich zpodpisu.

Aktualnie chodza moje na 236 2,9V

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Disable , nie wiem do czego służy ta funkcja :|

Synchro 3/4/4/10 wyżej nie chcą iść :/ nawet na 3v , tzn idą ale prime sie wywala.....

w biosie mam opcje BY SPD i OPTIMAL

obydwie opcje mają takie same opcje czyli 3/4/4/10

 

ale jak dam optimal to prime sie wywala 8O a na spd jest wszytsko ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...