Skocz do zawartości
POWER BY AMD

ABIT AN7 złote rady max o/c

Rekomendowane odpowiedzi

ok , jak zmieniłem w biosie (wyłączyłem fanEQ ) to miałem 3300 rpk i wtedy windowsowy fanEQ działa bez zastrzeżeń , myśle że nowa wersja programu to poprawi :)

 

po prostu wystarczzy mieć cooler min 2500 rpm :)

Ciesze sie że w końcu pomogło :D

 

Mam troszku inne pytanko(ale chyba mieści sie w temacie topica :) )

W biosie są takie dwie(sorki 3) opcje których nie rozumie:jakieś dwie "spread spectrum"-do czego to służy??

I ta która mnie najbardziej irytuje: Cpu thermal throtling - coż to jest???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

noo , super wc , najlepsze jakie tylko może być!!!!

CPC !!!!!!!!!! :lol: :wink: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

 

 

54c w stresie , nie jest chyba źle , chłodnica od lodówki :)

musze doqpić węże 1cm a nie te słomki co dają , i tyle starczy narazie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich znawców tematu, jestem tu nowy ale sledzę to forum od jakiegos czasu i mam zapytanie. Posiadam Płytę AN7 + Bartka 2600+ seria AQYFA (nie najlepsza), pamięć RAM KINGSTON KVR400X64C3A/512 i zasilacz 400W. Jedynym moim skromnym mażeniem jest uruchomienie tego zestawu na 200MHz ale niestety po wielu próbach zakończonych fiaskiem musze zwrócić się do innych o pomoc. Mój procek chodzi na 200MHz magistrali na zasilaniu 1.9V i wytwarza 56C w stesie. w sumie nie jest najgorzej ale pamięć musi chodzić asynchronicznie na 333MHz. Jak tylko ustawię pamięć na 400MHz to ptrawie każdy program pod windowsem XP się wysypuje, a po czasie również sama winda. Pomóżcie - co mam zmienić. Mieszałem timingami i nic to nie dało. mam nawet wgrany bios 17DE82TS ale to prawie nic nie zmieniło. Wyszedłem z załozenia że aby podkręcić proca na 200MHz potrzeba tylko jemu zmieniac zasilanie. NB i ramy działają na standartowych zasilaniach. W akcie desperacji również podniosłem zasilanie wszystkich elemnetów w komputerze o jednen skok jednostki ale nic to nie dało. Prosze o odpowiedź.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, ram na pewno jest ok timingi 11-2-2-2,5 miałem tez GoodRama i Elixira - chodziły znacznie gorzej i było dokładnie to samo. Podniosłem wczoraj zasilanie jądra o 0.03V i mam teraz jakieś 1.93 i programy przstały sie zawiesać. Niestey temp na procu podskoczyła w stesie do 60C i większość gier wychodzi spowrotem do systemu - po kilku min grania. Temp proca jeszce mam nadzieję nieco zredukować bo kupuje miedziany radiator. Z biosami tez próbowałem - miałem oryginalne i te crackowane i na wszystkich było to samo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam zasilacz codegena 400 i uważam że na to zapotrzebowanie prądu nie jest taki zły, miałem chifteca 360 i było znacznie gorzej z niebieskimi ekranami. zapiłąłem nawet dwa zasilacze do kompa. Jeden tylko dla płyty głównej a drugi dla pozostałych urządzeń - ale to absolutnie nie pomogło. Dzisiaj przeżyłem kolejne rozczarowanie - testowałem culera miedzianego 3D cooler taki za 160 zł - porażka jakich mało, mój aluminiowy cooler master miał o 1C nizszą temp i na pewno nie była to wina złego założenia bo znam się na tym. Drugi cooler jaki zamówiłem ostatnio na allegro przyszedł do mnie właśnie dzisiaj http://www.allegro.pl/show_item.php?item=32761878 i kolejne rozczarownie, prócz większego hałasu żadnego z niego pozytku. Może z jeden stopień w stresie mniej do mojego starego cooler mastera. Po mimo zwiększenia zasilania na jądrze 1.93 ramu 2.7 i mostka 1.65 mam dalej takie same zwisy w trzakcie morderczych obliczeń. Takie kompa nie da się normalnie urzywac. Chyba sprzedam tego proca, kupię bartka 3200+ i spowrotem wywalę z obudowy wszystkie zbędne wentylatory. :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja ci polecam ten bios N24AAC18-R2. ja na 1.7 imiałem stabilnego 220 fsb a na tym mam 235 fsb :o stabilne. napewno jest lepszy od an7de8. i jeszcze ejdna sprawa ma problem z moimi seitecami otóż na 2,5-3-3-11 chodzą na 235 i wyżej mój rekord to 491 ale tylko screen :D a na 3-4-4-11 niechcą tak wysoko problem stanowi już 230 LOL czemu tak jest ??

O i jeszcze ejdno na biosie N24AAC18-R2 prime poraz pierwszy chodziło mi 30 minut!! kiedyś tak długo mogło chodzić jedynie na maks 1666 mhz LOL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, przyszła kolej spróbowac biosu N24AAC18-....... Jezus Maria, cudem komputer z powrotem do życia przywróciłem. Słowem - chyba najgorszy bios. Windows XP praktycznie się na nim nie uruchamia. Musiałem awdflaschem wgrywac z dysku oryginalny bo już zaczeło mi się ciepło robic. No cóż podsumowująć biosik oryginalny tez jest dośc cienki. Poza ustawieniem timingów na optimal winda robi niebieskie ekrany praktycznie na wszystkim lub wcale się nie uruchamia a płyta główna radośnie popiskuje w cykl syreny.....

Pracuję aktualnie na biosie 17DE82TS i uważam że jest lepszy od oryginalnej 17 ale ni bedę się o to na tym forum sprzeczał. Problem stabilności na 200MHz nadal pozostał nierozwiązany. Temp proca w stersie przekracza 60C i robi się nieciekawie. Nie mam szans już go mocniej schłodzic i nie opłaca mi się inwestowac w drogie systemy. Czekam na jkieś sensowne propozycje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A u mnie porażka całkowita. Bis zachowywał się naprwde dziwnie, np jak ustwiłem wszysto defaultowo i zapisałem to juz ponownie do biosu wejść nie mogłem i pomagało tylko kasowanie baterii zworką. Winwows po resecie juz nie chciał na żadnych ustawieniach spowrotem wystartować ale dość ciekawie bo był poprostu czarny ekran i świeciły wszystkie diody na urządzeniach. Jedny słowem niezła jazda. Myślę że problemem mogą byc wszystkie komponenty złożone w całość. Mo że trzeba by wszystie biosy przetestować?????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do oryginalnego biosu to ma on wyraźnie dwa powazne błędy, pierwszy to jak opcje CPU Interface dasz na enebled to się winda nie uruchamia a drugi taki że jak jak ustwisz proca default czyli tak jak go płyta wykrywa np bartek 2600+ to wszystko jest ok tylko za pierwzym razem jak kompa uruchamiasz. Jak dasz mu np uruchom ponownie to nie pojkazuje już bartka 2600+ tylko procesor AMD 1909MHz i bios sypie błąd sumy kontrolnej co powoduje że musisz wejść do niego i dać opcję ponownego zachowania bo inaczej nie przejdzie dalej. Ale co ja się będę rozpisywał nad biosami nie zamierzam tu nikogo od lamerów wyzywać, miałem tylko jedno zapytanie na forum ale oczywiscie jedyną odpowiedzią jest zawsze to samo, czyli zmień proca, obudowę, zasilacz, płytę, ram, system.... takie same fachowe rady to w każdym sklepie dają!!! Nie stać was na więcej??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam i to sporo, a żeby było śmieszniej jak np z predefiniuje sobie np dwa ustawienia biosu to zaczynają sie dziać take jaja po restrcie że aż się włos na głowie jeży. Nie mam wielkich wymagań, chce tylko uruchomić kompa na 200MHz stabilnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PASJONAT.........kup sobie WC i będziesz miał cisze i temp. 30-40C . Ja miałem cały czas załozone WC 2.3ghz 1.85V i temp. maks 33C, myslalem ze mam zwalony czujnik na abicie...teraz zalozylem wentylator i temp. na NIEPODKRĘCONYM SPRZĘCIE (11X166) 1.65V wynosi 60-64C

pozdRo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...